Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

U mnie w starej serii z czasem przestałem mieć możliwość ładowania.
Zaczęło się rozłączaniem w trakcie ładowania, później musiałem dociskać zegarek do klipsa - zapinałem go wraz z klipsem na małej butelce.
Finalnie przed upływem 2 lat poszedł do reklamacji i mam już z nowej serii.
Na razie obserwuj zachowanie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Takie objawy jak opisujesz, a mój ma blisko 2 lata więc chyba jest z tej starszej serii. Ja kupiłem go miesiąc temu używany.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na tej stronie masz foto starego i nowego V800:
viewtopic.php?f=40&t=38769&start=1170

Jak nie masz zaślepki pod złączem, to masz starą serię. Jest ona niestety wadliwa i często była o tym mowa w tym wątku.
Poczytaj sobie posty wstecz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Na tej stronie masz foto starego i nowego V800:
viewtopic.php?f=40&t=38769&start=1170

Jak nie masz zaślepki pod złączem, to masz starą serię. Jest ona niestety wadliwa i często była o tym mowa w tym wątku.
Poczytaj sobie posty wstecz.
Dzięki keiw obejrzałem sobie. Mam wersję z zaślepką. Naładowany na full i przesyła powiadomienia z telefonu więc obserwuję jak będzie się sprawował akumulator. Być może to była kwestia niedoładowania.
SinkER
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:15
Życiówka na 10k: 00:53:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jestem użytkownikiem V800 od niespełna dwóch tygodni. W związku z poznawaniem sprzętu chciałem zapytać:

1) Dlaczego jest różnica w recovery status pomiędzy zegarkiem i polar flow?
2) Czy możecie się podzielić wskazówkami jak dokładnie robicie test ortostatyczny? Rano, bezpośrednio po obudzeniu, czy jakoś po porannej toalecie? I czy zgadzają się Wam wyniki z ogólną wiedzą (czyli różnica pomiędzy HR rest i HR peak na poziomie 20, 30, 40 uderzeń).
3) Zauważyłem dwukrotnie, że podczas treningu wskaźnik tętna potrafi przyjąć kolor lekko szary. Czy to jakaś podpowiedź zegarka, czy gubienie sygnału?

Oczywiście zegarek i polar flow zsynchronizowane.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Test ortostatyczny rób najlepiej rano zaraz po obudzeniu.

Kolor szary pulsu świadczy o tym, że bateria w kostce jest słabej kondycji.
U mnie różnicy w recovery status nie ma. Może synchronizacji nie robiłeś przez jakiś czas i zegarek ma inne dane?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
SinkER
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 02 maja 2013, 14:15
Życiówka na 10k: 00:53:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Test ortostatyczny rób najlepiej rano zaraz po obudzeniu.

Kolor szary pulsu świadczy o tym, że bateria w kostce jest słabej kondycji.
U mnie różnicy w recovery status nie ma. Może synchronizacji nie robiłeś przez jakiś czas i zegarek ma inne dane?
Dzięki.

Zauważyłem, że robiąc test ortostatyczny po poranne toalecie mam bardziej równy wykres, tzn. puls jest bardziej ustabilizowany, a wyniki liczbowe prawie identyczne jak po obudzeniu.

Zestaw kompletnie nowy, więc prawdopodobnie mróz ma wpływ na stan baterii.
Zegarek mam od sylwestra więc synchronizacje robiłem wielokrotnie, nawet przed napisaniem tego posta by sprawdzić czy tu nie ma tego problemu.

Jedyne czego nie zrobiłem jeszcze to aktualizacja oprogramowania. W zegarku posiadam 1.3.14. Warto aktualizować do najnowszej? Jest tu na forum parę komentarzy, że coś nie działa do końca poprawnie.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

O teście poczytaj sobie:
http://bieganie.pl/?cat=43&id=261&show=1
i
http://akademiatriathlonu.pl/badania/zd ... k-odczytac

Zegarek jak najbardziej aktualizuj. Masz dość starą wersję firmware. Od tego czasu było sporo istotnych zmian. Do prześledzenia:
http://support.polar.com/en/updates/
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

V800 mam ponad rok, ale od niedawna zauważyłam problem z odczytem tętna, np. dzisiaj założyłam pas, łapał tętno nim skończyłam się ubierać (już włączyłam na zegarku, żeby sprawdzić), i miałam skoki 60-200, faktyczne tętno było ok 70-80 i nie skakało jakoś drastycznie...)
W h7 zmieniłam baterię, nie pomogło, i zastanawiam się, gdzie może tkwić przyczyna? Czy to może być kwestia zużycia pasa? Proponujecie wymienić pas, czy może coś innego? Miał ktoś tak?
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

charm pisze:V800 mam ponad rok, ale od niedawna zauważyłam problem z odczytem tętna, np. dzisiaj założyłam pas, łapał tętno nim skończyłam się ubierać (już włączyłam na zegarku, żeby sprawdzić), i miałam skoki 60-200, faktyczne tętno było ok 70-80 i nie skakało jakoś drastycznie...)
W h7 zmieniłam baterię, nie pomogło, i zastanawiam się, gdzie może tkwić przyczyna? Czy to może być kwestia zużycia pasa? Proponujecie wymienić pas, czy może coś innego? Miał ktoś tak?
Wydaje mi się że wina jednak zwilżenia paska a nie zużycia, ja mam już 2,5 roku i pasek spisuje się znakomicie oprócz właśnie kilku zimowych dni, kiedy albo za słabo namoczę albo zbyt długo zbieram się do wyjścia po założeniu, wtedy przez pierwsze 2-3km tętno wariuje zanim się trochę nie spocę. Zeszłej zimy zdarzyło się to kilka razy, potem cały rok odczyt tętna bez zarzutu, dzisiaj drugi raz tej zimy miałem takie problemy.

PS. chyba autolapy w końcu naprawili i po synchronizacji się nie wyłączają, ale na poprawienie funkcji pauzy chyba przyjdzie poczekać do następnego firmware o ile w ogóle poprawią bo mogą uznać że to dla dobra użytkowników żeby przypadkowo nie wyłączył się trening - mnie bardzo denerwuje (ale się już też przyzwyczaiłem) że muszę kilka razy klikać przycisk stop jak chcę zrobić pauzę albo wyłączyć trening, inaczej automatycznie trening się włącza i jest kontynuowane rejestrowanie :/
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zwilżam generalnie tak samo odkąd pamiętam, a pasek mam od 2014r. (wcześniej miałam m400, zmieniłam zegarek, ale pasek został ten sam)...
spróbuję mocniej zwilżać, ale raczej szukam przyczyn sprzętowych...
peryB4
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 228
Rejestracja: 25 cze 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 00:45:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Awaria paska, reklamuj albo nowy chyba 79 zł kupowałem z 5 miesięcy temu
halinae
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 14 gru 2016, 16:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Te elektrody z czasem mogą się niszczyć, wiem, że znajoma wymieniała w swoim pasku w Sport Konsulting. Albo nowy pasek po prostu kupić.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

charm - u mnie od kilku dni mam podobnie.
Na początku treningu pomimo, że wolno zaczynam tętno jest bardzo wysokie:
Obrazek
i dość nieregularne:
Obrazek
Później wszystko wraca do normy.

Pas mam w miarę nowy, ok. pół roku, po wymianie reklamacyjnej zegarka w Sport Konsulting.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mam pewne podejrzenia odnośnie początkowych błędnych wskazań pulsu.

Ostatnie kilka dni nie biegałem w swoim mieście. Zabierałem więc ze sobą telefon.
Kurtka ma jedną z kieszeni na piersi i tam ją wkładałem.
Tym samym znajdowała się blisko kostki. Być może telefon w jakiś sposób zakłócał działanie nadajnika.
Wczoraj na próbę schowałem telefon do bocznej kieszeni i wskazania już były poprawne.
Dodam, że był to Samsung Galaxy S3.

Możliwe, że pas z czasem się trochę naciąga lub luzuje i trzeba go co jakoś czas trochę skrócić - więcej zaciągnąć. To też wczoraj zrobiłem i teraz nie jestem pewien co było przyczyną początkowych błędnych wskazań.

Muszę przeprowadzić jeszcze kilka takich testów i zobaczyć, czy to może smartfon ma faktycznie wpływ na pulsometr.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ