Polar M400

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Może bardziej zawodowi kolarze, by to wykorzystali.

Dziecko to raczej ma się na oku, biega się z nim lub siedzi na trybunach a pociecha biega po bieżni ;)

Co by nie było, to M400 ani V800 nie mają takiej opcji.

Edit:
Jeszcze mi jedna "przydatność" przyszła na myśl, to podanie naszej ostatniej pozycji.
Gdzieś biegniemy lub idziemy i gdy małżonka, znajomi zobaczą, że utracili z nami łączność, to mogą zobaczyć, w którym miejscu "padliśmy" i wezwać pomoc :spoczko:
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2016, 13:54 przez keiw, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Może bardziej zawodowi kolarze, by to wykorzystali.

Dziecko to raczej ma się na oku, biega się z nim lub siedzi na trybunach a pociecha biega po bieżni ;)

Co by nie było, to M400 ani V800 nie mają takiej opcji.

Dziecko może mieć równie dobrze już naście lat i samo biegać w ramach treningu ale i tak chcemy mieć nad nim baczność - przewrażliwionych rodziców, chuchających na swoje pociechy w dzisiejszych czasach nie brakuje.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tak rozumiem :-)
Ja tego nie potrzebuję, ale nie mam też nic przeciwko rozszerzaniu funkcjonalności sprzętu.
Jak ktoś chce lub potrzebuje, to będzie korzystał.

Może z czasem Polar też pójdzie w tym kierunku.
Może z czasem będzie można do takiego zegarka sportowego włożyć kartę SIM i mieć łączność bez telefonu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja i tak biegam z telefonem, więc jak biegłem swój pierwszy półmaraton i maraton to włączałem na telefonie run-log.com i żona mogła śledzić czy nie padłęm gdzieś po drodze i czy już się zbierać na metę :)
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
mariokej
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 210
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:45
Życiówka na 10k: 40:55
Życiówka w maratonie: 3:14:45

Nieprzeczytany post

Sprowokowałem ten wątek, więc czuję się niejako wywołany do tablicy :hejhej: . Chodziło mi o podgląd dla żony w trakcie jakiegoś biegu pół/maraton czy wyrabiam swoje i zasłużę na miskę carbonary :hahaha: . Nie ma opcji, to nie ma i tyle. Będę szukał innych rozwiązań.
Chciałbym zmienić bieg wątku: dostałem właśnie dziś ten zegarek. Po wstępnych ohach i ahach przyszło rozczarowanie i może jeszcze coś hm... wku...jącego :sss: Tu proszę o objaśnienia, bo poszedłem na trening 1h 15 min (celowo nie piszę o km).
1. Pierwsze primo: prawie przez cały dystans zegarek mi pipczał pik-puk pik-puk co parę sekund. Co to do piernika było??? Miał być trening w części interwałowy. Nie słyszałem kiedy dźwięczało na zmianę fazy biegu.
2. Drugie primo: zegarek bez tego sensora na buta podaje kadencję. Podał mi 80 - 100 kroków na minutę??? No to nie możliwe. Czyżby liczył tylko połowę kroków?
3. No i po trzecie primo najgorsze i największe mega rozczarowanie: poszedłem na stadion z zegarkiem i telefonem jednocześnie. Na telefonie używam SportsTracker.com, który przez ostatnie dwa lata spisywał się pod względem dystansu i innych parametrów idelanie (na mierzonych trasach biegowych). Telefon zmierzył mi 14.2 km a w tym samym czasie włączony zegarek M400 zmierzył mi 13.3km !!??!!??!!!!!!!!! Co to ma być do diaska. To prawie 1 km różnicy :wrrwrr: .Teren otwarty, bezchmurne niebo... Nie muszę tłumaczyć, że w związku z tym na Polarze miałem wolniejsze tempo jak w tym samym czasie przebiegłem mniej kilometrów!!! I to momentami o 0,5 min/km! No w takim wypadku nie da się tego używać. Zegarek był po uruchomieniu zsynchronizowany i wgrane najnowsze oprogramowanie. Wybierałem między Garminem, TomTomem i Polarem. Naczytałem się pozytywów o GPS w Polarze i mam teraz...
Proszę o opinie/komentarze/porady :szok:
Start: 2015
10 km - 40:55 (V 2019)
HM - 1:31:53 (III 2019)
M - 3:14:44 (IV 2019)
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Jeśli chodzi o dokładność modułów GPS w zegarkach i wierząc w to co pisze ten gość (a wielu twierdzi, że facet całkiem sensownie testuje te wszystkie zabawki biegowe) to M400 nie wypada pod tym względem najlepiej. Nie mnie jednak oceniać, podaję tylko jako ciekawostkę.

http://fellrnr.com/wiki/GPS_Accuracy

Jeśli chodzi o kadencję to zegarek podaje ją dla jednej nogi czyli aby uzyskać rzeczywisty wynik, musisz wartość pomnożyć x2.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Pipczał, bo miałeś blokadę strefy prędkości lub tętna wybraną. GPS w m400 jest dobry, mi na stadionie na kilkunastu okrążeniach nadrobi może 10-15 metrów... to naprawdę dobry rezultat.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Pipczał, bo miałeś blokadę strefy prędkości lub tętna wybraną. GPS w m400 jest dobry, mi na stadionie na kilkunastu okrążeniach nadrobi może 10-15 metrów... to naprawdę dobry rezultat.
Ja biegałam na 400metrowiej bieżni tartanowej kółeczka i trasa była IDEALNIE pokryta z bieżnią oznaczoną na mapie. Dodam, że od pewnego czasu używam także footpoda, może to też jego zasługa. Natomiast cały czas mam problem z jego kalibracją. Nigdzie nie ma dokładnej instrukcji a sposobów jest kilka w zależności od momentu w którym rozpoczynamy kalibrację. Przez fakt kalibracji na bieżni (wydawał mi się najbardziej precyzyjny, bo przecież teoretycznie bieżnia prawidłowo liczy kilometraż) na ostatnim półmaratonie przebiegłam wg zegarka 21,99 kilometra. Uwierzyłabym w nadrobienie 400 metrów, ale nie 900.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ogólnie rzecz biorąc na bieżni (na łukach) gps może dziwnie reagować, sygnał łapie co jakiś interwał czasowy, itd.

Wysłane z Tapatalka :)
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Akurat livetrack to swietna opcja dla ludzi samotnie biegających w dziczy (w ramach zasiegu ;) )
Często korzystam. Kombo zegarek + tel wytrzymuje ze spokojem 20h.
Na zawodach tez fajny, bo rodzina wie gdzie sie mnie spodziewać.

Wysłane z mojego D5803 .
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Aliercik
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2016, 09:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, nie wiem czy to odpowiedni wątek ale myślę ze nie zaśmiecę tematu.
Jakiś czas temu wygrałem nowy Niebieski Zegarek Polar M400. W związku z tym, że na co dzień nie biegam nie jest mi po prostu potrzebny.
Zamiast wystawiać go na OLX zapytam kogoś z Was czy się komuś nie przyda.
Cena do dogadania się.
W razie pytań piszcie, aliercik@gmail.com zdjęcia mogę również przesłac.
kurczakq85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2015, 08:20

Nieprzeczytany post

Witam mam problem z synchronizacją zegarka z telefonem a mianowicie mam nowy telefon jak instaluje Polar flow na telefonie i loguje się na swoje konto podczas synchronizacji wyskakuje prośbą o podanie pinu podaję owy pin ale arka nie chce się zsychronizowac z telefonem ani nie mogę sparowac telefonu z zegarkiem na starym telefonie wszystko ok nawet próbowałem wywalić sprzęt z aplikacji na pc i dodać go od nowa i też nic ktoś coś podpowie

Wysłane z mojego LG-H850 .
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze: Instrukcja od Polara:
Wyłączyć bluetooth w telefonie
- usunąć zegarek z listy urządzeń w telefonie
-usunąć z M400 telefon.
-wylogować się z aplikacji Flow a następnie odinstalować ją z telefonu.
- uruchomić ponownie telefon
- włączyć bluetooth w telefonie
- zainstalować ponownie aplikację Flow.
- Ponownie sparować zegarek z telefonem w aplikacji. ważne żeby nie łączyć
urządzenia w ustawieniach bluetooth.

P.S. Nie reinstalowałam apki w telefonie tylko usunęłam teleefon z listy powiązanych urządzeń w zegarku i dało radę :).
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
kurczakq85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2015, 08:20

Nieprzeczytany post

rolin' pisze:
Astraroth pisze: Instrukcja od Polara:
Wyłączyć bluetooth w telefonie
- usunąć zegarek z listy urządzeń w telefonie
-usunąć z M400 telefon.
-wylogować się z aplikacji Flow a następnie odinstalować ją z telefonu.
- uruchomić ponownie telefon
- włączyć bluetooth w telefonie
- zainstalować ponownie aplikację Flow.
- Ponownie sparować zegarek z telefonem w aplikacji. ważne żeby nie łączyć
urządzenia w ustawieniach bluetooth.

P.S. Nie reinstalowałam apki w telefonie tylko usunęłam teleefon z listy powiązanych urządzeń w zegarku i dało radę :).
Tak robiłem tylko chodzi o to że ja nie mogę telefonu z zegarkiem połączyć prosi o podanie pinu i za każdym razem jak podaje to wyskakuje komunikat zły kod PIN

Wysłane z mojego LG-H850 .
wierciu
Wyga
Wyga
Posty: 141
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:24
Życiówka na 10k: 44:04
Życiówka w maratonie: 3:21:26
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Przyszła jesień a z nią deszcze. Postanowiłem dzisiaj zabrać swojego Polara na bieżnię mechaniczną. Włączam profil bieżnia mechaniczna, klikam start i ...... nic. Zegarek nie podaje tempa ani dystansu. Z tego co mi się wydawało to ten model miał podawać te dane w pomieszczeniach bez potrzeby GPS?? A jeśli tak faktycznie jest to ja kto uruchomić?
5 km: 18:15
10 km: 38:09
21 km: 01:24:54
42 km: 03:06:28
ODPOWIEDZ