Suunto Spartan Ultra

tomeks001
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2016, 16:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, w ubiegły czwartek zakupiłem w sklepie internetowym zegarek Suunto Spartan Sport, produkt otrzymałem w piątek. Moje pierwsze wrażenia - zegarek w wersji beta (i to wczesnej jak dla mnie). Nie obrażam się, że na obecnym etapie brak niektórych funkcjonalności - zostały zapowiedziane w przyszłych aktualizacjach, można mieć pretensje do producenta, że sprzedaje produkt okrojony i dopiero po pewnym czasie uzyska pełną funkcjonalność ale jak dla mnie to nie jest duży problem, mogę poczekać. Znacznie dotkliwszy jest dla mnie fakt jak zegarek za takie pieniądze (ok. 2000 zł) pracuje - interfejs "chodzi" niemiłosiernie wolno, zwłaszcza przy korzystaniu z dotyku ale reakcja na przyciski wg. mnie nie jest wcale wiele lepsza - "zamula" jak pierwsze smartfony z androidem. Pomiar dziennej aktywności jest porażką - zegarek na ręku od 5.45 rano, obecnie (ok. 17.00) mam ponad 8.000 kroków a byłem w pracy (8 godzin przy biurku), przeszedłem do i z miejsca pracy na parking (1 minuta), reszta to praktycznie siedzenie na fotelu! Rozumiem, że akcelerometr działa z dużym przybliżeniem ale bez przesady, poruszenie ręką to już kilka zaliczonych kroków! W niedzielę zaliczyłem trening 8 km - pomimo stałego tempa, zegarek pokazuje zmiany prędkości, zwłaszcza w silniej zadrzewionym terenie. Ślad gps, pomimo że biegłem tam i z powrotem nie pokrywał się tylko pokazuje linie w dosyć dużej odległości. Podpowiedzcie mi proszę, czy tego typu rzeczy jest szansa, że zostaną wyeliminowane w przyszłości? Domyślam, że poprawa funkcjonowania gps pewnie jest możliwa, ale nie wyobrażam sobie, żeby zegarek za tę cenę pracował jak stary wrak, strasznie mnie to wkurza! Wcześniej miałem do czynienia z Polarem M400 - zegarek może nie wyglądał tak ładnie ale pod względem pomiarowym nie mogę mu nic zarzucić. Może wymienić na Garmina Fenix 3? Nie ukrywam, że zegarek kupowałem oczami - widziałem go w sklepie w Katowicach i bardzo mi się spodobał. Dzisiaj chciałem zadzwonić do supportu Suunto żeby podpytać, czy tego typu wady naprawią aktualizacje i okazało się, że w Polsce nie ma żadnego serwisu ani przedstawicielstwa tej firmy! Trochę się załamałem ...
New Balance but biegowy
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Z tym że działa wolno to dziwne. Mój Spartan Ultra działał bardzo płynnie. CO do reszty no cóż zobaczymy.
no4
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 10 sie 2014, 13:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mój przed aktualizacją działał o wiele szybciej. :orany:

P.S.
podczas siedzenia przy biurku nie ruszaj ręką na której masz założony zegarek, bo mu się wydaje, że jednak gdzieś poszedłeś :bum:
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

tomeks001 pisze:Dzisiaj chciałem zadzwonić do supportu Suunto żeby podpytać, czy tego typu wady naprawią aktualizacje i okazało się, że w Polsce nie ma żadnego serwisu ani przedstawicielstwa tej firmy! Trochę się załamałem ...

Oto namiary na dystrybutora Suunto w Polsce:

Amer Sports Poland Sp. z o.o.
ul. Pilotów 2, 31-462 Kraków
Telefon: +48 (12) 349-47-00
E-mail: biuro@amersports.com

Daj znać czego się dowiedziałeś.
tomeks001
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2016, 16:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No cóż, dzisiaj nie wytrzymałem - zegarek nie chciał się zsynchronizować z komputerem przez dedykowane oprogramowanie (nie przesłał wczorajszej aktywności - po prostu nie było jej na stronie movescount), wczoraj zauważyłem, że aplikacja mobilna na iOS strasznie mi drenuje baterię będąc uruchomiona i czara goryczy się przelała - spakowałem produkt i odesłałem do wymiany, chwilę się zastanawiałem ale poprosiłem o wymianę na Polar V800 HR black - wcześniej miałem Polara M400 i pod względem pomiarowym był świetny, sprzedałem bo design mi się nie za bardzo podobał no i mam za swoje, mam nadzieję, że po wymianie na V800 będę zadowolony wreszcie.
Awatar użytkownika
ToM78
Wyga
Wyga
Posty: 120
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:14
Lokalizacja: Żory

Nieprzeczytany post

tomeks001 - będziesz zadowolony...ja mam m400 - www garmina jest fatalne.... suunto nie jest złe ale polar www jak dla mnie profeska :)
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

No i jak tam panowie bo updacie?
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
no4
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 10 sie 2014, 13:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Działa zdecydowanie szybciej.
Dorzucili budzik i do wyboru kolorystykę tarczy.
Można przewijać powiadomienia.

A u Ciebie?
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

Ja jeszcze wstrzymałem się z zakupem ale kusi mnie ten spartan tylko zastanawiam się zwykłym czy titanium. :hej:
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

JA też się zastanawiałem i w końcu wziąłem Black Ultra i jest naprawdę ładny.
https://www.instagram.com/p/BKm9dJQhsAS ... y=vein1975
Awatar użytkownika
jarek_bb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 271
Rejestracja: 26 cze 2013, 11:49
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: 3:36:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Po update oprogramowania zegarek działa zdecydowanie szybciej.

Dzisiaj przetestowałem go na basenie - jestem pod dużym wrażeniem tego, jak znakomicie rozpoznaje style i liczy długości basenów. Idzie ku lepszemu.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tomeks001 pisze:No cóż, dzisiaj nie wytrzymałem - zegarek nie chciał się zsynchronizować z komputerem przez dedykowane oprogramowanie (nie przesłał wczorajszej aktywności - po prostu nie było jej na stronie movescount), wczoraj zauważyłem, że aplikacja mobilna na iOS strasznie mi drenuje baterię będąc uruchomiona i czara goryczy się przelała - spakowałem produkt i odesłałem do wymiany, chwilę się zastanawiałem ale poprosiłem o wymianę na Polar V800 HR black - wcześniej miałem Polara M400 i pod względem pomiarowym był świetny, sprzedałem bo design mi się nie za bardzo podobał no i mam za swoje, mam nadzieję, że po wymianie na V800 będę zadowolony wreszcie.
Całkiem jakbym wspominał swoje zmagania z V800 1.5 roku temu.... dziś jest lepiej, ale niewiele lepiej....
Na pewno tendencja jest taka, że sprzęt nadaje się do użytku dopiero 8-10 miesięcy od wypuszczenia na rynek (alternatywnie po tym czasie wiadomo już że się nie nadaje i nadawał nigdy nie będzie).
hqvkamil
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieszczady

Nieprzeczytany post

Będzie lekkie opóźnienie z kolejną poprawką oraz suunto wie o problemie z dokładnością gpsu i pracują nad tym.
Profil Endomondo
Profil Strava


#bieganie #plywanie #szosa #skyrunning #ultrabiegi FAN!
azbych
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2016, 11:06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć. Na forum jestem nowy. Obserwuję dyskusję o SSU i trochę jestem załamany. Czekałem na Spartana Sport , bo ta wersja mnie interesuje.
Jestem zadowolony z użytkowania A3V. Jakoś zaakceptowałem niedociągnięcia GPS w porównaniu do poprzednich wersji A3P i A2R (w posiadaniu znajomych). Jakoś tak "aptekarzem" nie jestem. Trzy cechy A3V mi odpowiadały i nie wiem czy Suunto w wersji Spartan nadal je ma:
1. Czy po bieganiu bez paska HR podaje orientacyjny czas regeneracji na podstawie poprzednich aktywności?
2. Jak to jest z tym klipsem magnetycznym? Czy można podpiąć powerbank bez resetu/przełączenia ekranu w tryb ładowania? W A3V klips nie przeszkadzał mi na dłuższych wycieczkach np. całodniowych i czułem się komfortowo, że mogę go podłączyć bez problemu.
3. Czy po kolejnych aktywnościach np.bieg/rower "czas regeneracji" nie jest "skracany" tylko do ostatniej? Czy jest przeliczany i np. po intensywniejszym bieganiu dzień po dniu jest proporcjonalnie wydłużany?
Z góry dzięki za informację
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 786
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ukazał się test na stronie DC Rainmakera. Wyszło zgodnie z prawdą - bardzo źle. Ale ...za pół roku może w końcu będzie znośnie. Szczególnie biorąc pod uwagę horrendalnie wysoką cenę - w tym zegarku powinna być masa unikalnych funkcji. Na razie jest masa unikalnych niedoróbek.

https://www.dcrainmaker.com/2016/10/suu ... eview.html
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
ODPOWIEDZ