Polar M400

matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Ostatnio przerabiałem to z polarem dziewczyny. Wymień kabel usb.
New Balance but biegowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rolin' pisze:Miał ktoś problem z synchronizacją zegarka przez kabel? Komputer go widzi jako "Nieznane urządzenie" i ładuje, ale nie chce zsynchronizować. Czy synchronizacja przez telefon działa dokładnie tak samo? Aktualizuje A-GPS etc?
Kolego, wymień kabel, bo byc może używasz kabla do jednostronnej synchronizacji, lub spróbuj podpiąć pod inne złącze usb ( u mnie w kompie jedno też padło i są te same objawy).
A-GPS aktualizuje tylko przez kabel.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że w Polarze jest jakiś dedykowany wtyk, a to zwykłe micro usb jak do telefonu :D Rzeczywiście kabel z zestawu od zegarka długo nie pociągnął. Wymiana przyniosła oczekiwany rezultat. Dzięki.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
lucpo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 49:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
rolin' pisze:Miał ktoś problem z synchronizacją zegarka przez kabel? Komputer go widzi jako "Nieznane urządzenie" i ładuje, ale nie chce zsynchronizować. Czy synchronizacja przez telefon działa dokładnie tak samo? Aktualizuje A-GPS etc?
Kolego, wymień kabel, bo byc może używasz kabla do jednostronnej synchronizacji, lub spróbuj podpiąć pod inne złącze usb ( u mnie w kompie jedno też padło i są te same objawy).
A-GPS aktualizuje tylko przez kabel.
A-gps synchronizuje się też przez telefon.
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

Tak tylko się wtrącę - plik o którym mówicie nie ma nic wspólnego z A-GPS. Jest to plik z przybliżoną lokalizacją satelitów na niebie co skutkuje szybszym wyszukiwaniem satelit, natomiast A-GPS (Assisted-GPS) jest to system który używa nadajników operatorów GSM do dokładniejszej lokalizacji. Żeby zegarek miał A-GPS musiałby mieć slot na kartę SIM :)
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

LukeDNB pisze:Tak tylko się wtrącę - plik o którym mówicie nie ma nic wspólnego z A-GPS. Jest to plik z przybliżoną lokalizacją satelitów na niebie co skutkuje szybszym wyszukiwaniem satelit, natomiast A-GPS (Assisted-GPS) jest to system który używa nadajników operatorów GSM do dokładniejszej lokalizacji. Żeby zegarek miał A-GPS musiałby mieć slot na kartę SIM :)
Napisz to do Polara, bo taki zwrot widnieje w Polar Sync.

Z tego co zaobserwowałem nie ma różnicy czy synchronizujemy przez kabel czy telefon. Wszystko synchronizuje się i jednym i drugim sposobem.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
lucpo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 19 sty 2014, 21:55
Życiówka na 10k: 49:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LukeDNB pisze:Tak tylko się wtrącę - plik o którym mówicie nie ma nic wspólnego z A-GPS. Jest to plik z przybliżoną lokalizacją satelitów na niebie co skutkuje szybszym wyszukiwaniem satelit, natomiast A-GPS (Assisted-GPS) jest to system który używa nadajników operatorów GSM do dokładniejszej lokalizacji. Żeby zegarek miał A-GPS musiałby mieć slot na kartę SIM :)
Nie do końca. Teraz wszystkie usługi wspomagające gps są nazywane a-gps'em w tym plik z lokalizację satelit czy też wstępne określenie położenia nad podstawie stacji bazowych.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Też włącza wam się podswietleie za każdym razem gdy poruszacie się po menu nie zależnie od pory dnia noc czy dzień?
Myślałem, ze jak słońce zachodzi to to tak działa, ze jest jakiś sensor.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
krzysfizjobiega
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:00
Życiówka na 10k: 47:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Też włącza wam się podswietleie za każdym razem gdy poruszacie się po menu nie zależnie od pory dnia noc czy dzień?
Myślałem, ze jak słońce zachodzi to to tak działa, ze jest jakiś sensor.

Wysłane z mojego SM-T113 .
Samo podświetlenie nigdy mi się nie włączyło.
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=53810][color=#BF0000]BLOG[/color][/url]
[url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=53812][color=#4000BF]KOMENTARZE[/color][/url]
[url=https://run-log.com/profiles/profile/KaliGr/][color=#4000FF]run-log.com[/color][/url]
ciacho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kaligr pisze:
Yahoo pisze:Też włącza wam się podswietleie za każdym razem gdy poruszacie się po menu nie zależnie od pory dnia noc czy dzień?
Myślałem, ze jak słońce zachodzi to to tak działa, ze jest jakiś sensor.

Wysłane z mojego SM-T113 .
Samo podświetlenie nigdy mi się nie włączyło.

Jeśli podczas treningu raz podświetlisz ekran, będzie się już podświetlał przy każdym autolapie, zmianie strefy itp.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

ciacho pisze:
kaligr pisze:
Yahoo pisze:Też włącza wam się podswietleie za każdym razem gdy poruszacie się po menu nie zależnie od pory dnia noc czy dzień?
Myślałem, ze jak słońce zachodzi to to tak działa, ze jest jakiś sensor.

Wysłane z mojego SM-T113 .
Samo podświetlenie nigdy mi się nie włączyło.

Jeśli podczas treningu raz podświetlisz ekran, będzie się już podświetlał przy każdym autolapie, zmianie strefy itp.
Wiem o tym, napisałem, że przechodząc do menu ( trening/stoper nie jest włączany).
Wiec czemu samowolnie włącza mi się czasami podswietlenie.?

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Dutkowsky
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2014, 11:03
Życiówka na 10k: 54m:18s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kołobrzeg/Gdańsk

Nieprzeczytany post

Dzień dobry. :) Od paru dni planuje kupić właśnie polara m400 z paskiem hr. Mam parę pytań do osób, które używają ten zegarek. Czy można dodać trening z zegarka do endomondo ? Jak jest z sygnałem gps - szybko łapie ? I jeszcze chce wiedzieć jak się sprawuje przy dłuższym wybieganiu np po 21 km. Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Z zegarka do Endo bezpośrednio nie da rady. Możesz poprzez serwis Flow. W tym wątku są o tym informacje. GpS łapie szybko, ale bywają dni, że trochę myśli.
Jeśli 21km chcesz biec powyżej 6h to możesz mieć problem, ewentualnie jeśli wybiegniesz ze zbyt niskim poziomem baterii. W innym przypadku na końcu 21km jest tak samo jak i na początku ;-)

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Dutkowsky
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2014, 11:03
Życiówka na 10k: 54m:18s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kołobrzeg/Gdańsk

Nieprzeczytany post

keiw , hmm z baterią by nie było problemu. Zawsze przed treningiem ładowałem telefon, aby bateria nie padła z aplikacją endomondo. Półmaraton biegnę niecałe 2 godz przy spokojnym tempie. Najbardziej mnie boli te kombinowanie z treningami na endomondo... Może mi doradzicie jakiś zegarek kupić. Z tego co jeszcze widziałem to garmin 210, chyba jest dotykowy z tego co pamięta. Szukam czegoś do 600 zł. :)
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

rolin' pisze:
LukeDNB pisze:Tak tylko się wtrącę - plik o którym mówicie nie ma nic wspólnego z A-GPS. Jest to plik z przybliżoną lokalizacją satelitów na niebie co skutkuje szybszym wyszukiwaniem satelit, natomiast A-GPS (Assisted-GPS) jest to system który używa nadajników operatorów GSM do dokładniejszej lokalizacji. Żeby zegarek miał A-GPS musiałby mieć slot na kartę SIM :)
Napisz to do Polara, bo taki zwrot widnieje w Polar Sync.

Z tego co zaobserwowałem nie ma różnicy czy synchronizujemy przez kabel czy telefon. Wszystko synchronizuje się i jednym i drugim sposobem.
Tylko jeśli telefon ma połączenie online z serwisem Polara. Bo jak nie, to nie.
ODPOWIEDZ