Garmin 920xt

Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

zabortom pisze:Daniell poniżej odpowiedzi przy Twoich pytaniach:

Wyczytałem 920 może całkowicie automatycznie wysyłać treningi przez WiFi na serwer garmin connect automatycznie ...
1. Trening taki musimy zakończyć opcją ZAPISZ ? Czy zostawiamy po akcji STOP ? - musimy zakończyć opcją ZAPISZ

2. Czy za każdym razem jak zegarek zgubi zasięg bluetooth z smartfonem, musimy go ponownie sparować/połączyć ? - nie ma takiej potrzeby, zegarek automatycznie się połączy jak wejdzie w zasięg ze smartfonem

3. Czy wgrywanie treningów z Garmin Connect / wgrywanie nowych apek odbywa się zawsze po fizycznym podłączeniu go przez kabel do komputera ? Nie da się jakoś po BT ? - trening możesz wgrać przez BT łącząc się z Garmin Connect w telefonie, wydaje mi się, że apkę da się wgrać tylko po kablu

Chciałbym na jednej "tarczy"/ekranie mieć konkretne pola, raz nie mogę znaleźć sekcji z tempami, raz nie ma sekcji z innymi danymi (o ile pamiętam "Dystans do końca") ?

4. Jak to zrobić/który ekran wybrać (1, 2, 3 itd.) by mieć wszystkie je dostępne ? - wchodzisz w ustawienia aktywności-> ekrany danych i tam możesz konfigurować każdy ekran według własnych potrzeb, poszczególne ekrany danych możesz tam włączać i wyłączać (wchodząc w każdy ekran jest jego stan: włączony/wyłączony)

5. Czy można w zegarku sprawdzić jakie apki/face są zainstalowane ? - tak, aplikacje masz dostępne w aktywności IQ Aplikacje (pojawia się po zainstalowaniu pierwszej) a face widzisz w ustawieniach -> system -> Zegar -> Tarcza zegarka

6. Po zainstalowaniu np. apki typu nowe pola to instalacji z automatu ona jest już dostępna do wyboru ? - wydaje mi się, że tak, ale niestety sam tego nie testowałem
Ad1.
Czyli kończymy trening, ustawiamy się w zasieg wifi i dajemy SAVE ... tak to zrozumialem
Ad2.
Chyba zalezy od fona (mam zperie z3 compact) , jak zgubi zasieg musze wyl/wł. BT w telefonie.
Ad3.
Sychronizacja treningów garmin / tel działa super. Rewelacyjna funkcjonalność - dzięki.
Ad4.
Wiem jak dojść w te opcje ale chyba w ogóle nie ma dostępnej opcji Dystans do końca, muszę to sprawdzić (szkoda bo kiedy masz biec np. BNP to wiesz ile jeszcze km ci zostało do końca danego odcinka)
Ad5.
"a face widzisz w ustawieniach -> system -> Zegar -> Tarcza zegarka" Widzieć widzę, ale po wybraniu BigTime nie zmienia się ta tarcza.
Dodatkowo chiciałbym za pomocą jakiś apek zwiększyć ilość wyswietlanych pól podczas treningu, po zanstalowaniu tego pola, rozumiem, że bedzie to dostepne tak samo jak standardowe pola ? (generalnie to jest dla mnie największa tajemnica ...)

Dzieki raz jeszcze
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ad4. Dystans do końca nie jest standardowym polem bo dotyczy tylko treningu interwałowego lub treningu zaawansowanego. Dlatego nie znajdziesz go wśród dostępnych pól. I dlatego w tych trybach w zegarku masz na samym końcu dodatkowy ekran, podzielony zawsze na trzy, który podaje informacje o tym segmencie (czas segmentu, dystans jaki został, tempo (lub tętno, jeśli to jest ustawione jako cel segmentu)).

Ad5. Pole danych typu Single Runner Window itp. mogą być ustawione tylko, jeśli na ekranie wybierzesz układ z jednym polem i to właśnie pole wskażesz z dostępnych pod kategorią ConnectIQ. Pamiętaj, że z powodu wydajności na każdy tryb sportowy mogą przypadać tylko dwa pola z tych customowych.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
zabortom
Wyga
Wyga
Posty: 92
Rejestracja: 13 lip 2011, 09:46
Życiówka na 10k: 41:37
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ad5.
"a face widzisz w ustawieniach -> system -> Zegar -> Tarcza zegarka" Widzieć widzę, ale po wybraniu BigTime nie zmienia się ta tarcza.
- czasami tak się dzieje, ale to raczej wina danego face'a, być może nie jest dostatecznie dobrze dostosowany do kształtu/rozmiaru wyświetlacza 920 i nie wczytuje się, parę razy natrafiłem na takie rzeczy. Można zgłosić to twórcy aplikacji, może będzie w stanie coś poprawić, zmienić
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Mam co prawda 630-stkę, ale na pewno działa to tak samo.
A więc:
Daniell pisze: Ad1.
Czyli kończymy trening, ustawiamy się w zasieg wifi i dajemy SAVE ... tak to zrozumialem
Niedokładnie tak jest :-)
Trening zapisać możesz(powinieneś) tam, gdzie go kończysz - np. w lesie. Kiedy wrócisz do domu i znajdziesz się w zasięgu wifi, to zegarek automatycznie zsynchronizuje dane z GarminConnect.
Daniell pisze: Ad5.
Dodatkowo chiciałbym za pomocą jakiś apek zwiększyć ilość wyswietlanych pól podczas treningu, po zanstalowaniu tego pola, rozumiem, że bedzie to dostepne tak samo jak standardowe pola ? (generalnie to jest dla mnie największa tajemnica ...)
Jeśli zainstalujesz aplikację z nowymi polami danych, to dostępne będą one tam, gdzie te pola się ustawia, a więc:
-> Ustawienie aktywności -> Ekrany danych -> Ekran nr ... -> Edytuj pola -> [Teraz kliknij w ekran] -> pojawi się widok jak na fotce po lewej (Connect IQ), kiknij -> Wybierz aplikację [na fot z prawej to np. Race Pacer]

Acha - wcześniej wybierz układ ekranu, w którym jest jedno pole - bo zwykle te wgrane aplikacje obsługują cały ekranik.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

zabortom, Tombod, dziękuję .
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W fenixie3 jak zapiszesz trening a nie jesteś w zasięgu wifi to nie prześle, musisz wymusić jak wejdziesz w zasięg wifi. W 920 nie pamiętam jak było ale masz przycisk wifi i w każdej chwili możesz ręcznie zsynchronizować.
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

A można wykorzystać kalendarz treningów w zegarku tak, że w GC po ich zdefiniowaniu będzie można je wyświetlić w kalendarzu ?
Normalnie jak dodaje trening w GC na dany dzień to widzę go w zegarku ale tylko w obszarze treningów do wyboru i nie wiem co dziś mam biec. Musze je nazywać np. "Tempo run 24.09". Chciałbym trening nazwać "TempoRun" i mieć to widoczne w zegarku w kalendarzu . Kiedy klikam Kalendarz treningów pisze "Pobierz kalendarz treningów z serwisu Garmin Connect".
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spróbuj tak:
Otwórz w GC na kompie Kalendarz https://connect.garmin.com/modern/calendar
Dodaj zaawansowane treningi do poszczególnych dni w kalendarzu
W prawym górnym rogu wybierz "Wyślij treningi do urządzenia"
Po synchronizacji (czy przez kabel, czy BT) wchodzisz w Treningi-Kalendarz i widzisz zaczynając od dzisiejszego kolejne treningi z podanymi datami.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Blade
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2016, 12:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po 6h triathlonu, bateria w mojej 920 była rozładowana do 20%, a zaczynałem z praktycznie 100%, trochę mnie to martwi, myślicie że powinienem się kontaktować z serwisem ?
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Wczoraj robiłem tri. Po 2.5h mialem 77%, co daje niecałe 10% na godzinę. Wyłączony Glonass, zapis co sekundę, czujnik tętna, czujnik kadencji. Używam od pół roku, prawie codziennie.
Twoje zużycie to ponad 13% na godzinę (od praktycznych 100%).
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Blade pisze:Po 6h triathlonu, bateria w mojej 920 była rozładowana do 20%, a zaczynałem z praktycznie 100%, trochę mnie to martwi, myślicie że powinienem się kontaktować z serwisem ?
zanim skorzystasz z serwisu zrób twardy reset
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:Spróbuj tak:
Otwórz w GC na kompie Kalendarz https://connect.garmin.com/modern/calendar
Dodaj zaawansowane treningi do poszczególnych dni w kalendarzu
W prawym górnym rogu wybierz "Wyślij treningi do urządzenia"
Po synchronizacji (czy przez kabel, czy BT) wchodzisz w Treningi-Kalendarz i widzisz zaczynając od dzisiejszego kolejne treningi z podanymi datami.
Dalej nic nie widać ;(
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Daniell pisze:
marcinnek_ pisze:Po synchronizacji (czy przez kabel, czy BT) ...
Dalej nic nie widać ;(
Tutaj mam wątpliwość - wydaje mi się, że treningi zaplanowane w kalendarzu GC daje się synchronizować do zegarka wyłącznie po kablu przez Garmin Express.
Daniell - próbowałeś w ten sposób?
Awatar użytkownika
Daniell
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 19 paź 2015, 11:55
Życiówka na 10k: 43
Życiówka w maratonie: 3:41

Nieprzeczytany post

TomBod pisze:
Daniell pisze:
marcinnek_ pisze:Po synchronizacji (czy przez kabel, czy BT) ...
Dalej nic nie widać ;(
Tutaj mam wątpliwość - wydaje mi się, że treningi zaplanowane w kalendarzu GC daje się synchronizować do zegarka wyłącznie po kablu przez Garmin Express.
Daniell - próbowałeś w ten sposób?
Spróbowałem zgrać (co prawda przez telefon) cały trening Garmnina jakiś tam do kalendarza. I dalej lipa.
Już próbuje przez kabel.
EDIT.
Dodałem jakiś nowy trening, dodałem do kalendarza, dodałem do kalendarza jakiś istniejący trening i wyślij. Jeszcze zsynchronizowałem W garmin express.
Wyskoczyło zsychronizowano.
Na zegarku nic się nie dzieje, dopiero jak odpiąłem go od kabla pisze aktualizacja.
Kalendarz dalej pusty ;(
Szok.
Dodaje mi do treningów ale nie do kalendarza .
Można prosić krok po kroku ? Proszę ;)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 13:13 przez Daniell, łącznie zmieniany 1 raz.
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Garmin Connect:
1. z menu wybierasz <Treningi>
2. definiujesz nowy trening (jesli już masz to ten punkt omijasz)
3. ciągle jesteś w zakładce <Treningi> - po prawej stronie, przy każdym treningu jest taka ikonka kalendarza - wybierasz ją przy treningu, który chcesz zaplanować na dany dzień. Najeżdżasz na nią, pojawia się napis "Dodaj do kalendarza".
4. klikasz i pojawia się kalendarz. wskazujesz dzień, do którego chcesz przypiąć trening
5. wracasz do głównego menu GC i wybierasz Kalendarz
6. w prawym górnym rogu jest ikona wyglądająca jak strzałka. Klikasz i wybierasz "Wyślij treningi do urządzenia".
7. potwierdzasz wysyłanie, odpala się Garmin Express i leci
8. po zakończeniu odpinasz kabelek, zegarek robi aktualizację i treningi powinny być w kalendarzu
ODPOWIEDZ