Polar M400

matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

On liczy też stanie, chodzenie itp jako aktywność.
New Balance but biegowy
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
RUN_for_FUN pisze:
Astraroth pisze:No dobra, we wcześniejszym poście nie wskazałeś, że chodzi Ci o zsumowany czas aktywności.
Bo w sumie do końca sam nie wiedziałem co mi tam nie pasuje :lalala:

Będę obserwował dalej i mam nadzieję, ze już będzie ok. Dzięki za rozjaśnienie :)
Przykładowo u mnie dzisiaj przy 485% normy mam prawie 25 tys. kroków a czas aktywności to 7h 23minuty. Z pewnością tyle czasu nie biegałam/chodziłam, bo trening biegowy plus powrót do domu trwał maksymalnie 2,5 h plus może maksymalnie 30 minut w tą i spowrotem do sklepu co dałoby 3 godziny. Krzątanie się po domu plus roboty w kuchni to może kolejna godzina, max dwie. Czyli wychodzi sumarycznie wg moich szacunków 5 h a nie 7,5.
A ktory poziom aktywności masz ustawiony? Chyba nie trzeci.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze: A ktory poziom aktywności masz ustawiony? Chyba nie trzeci.

Wysłane z mojego SM-G360F .
Yahoo, pierwszy, dlatego, że w pracy siedzę cały dzień przed kompem. Dlatego jak mam dzień treningowy to zazwyczaj dzienna aktywność powoduje wykonanie normy aktywności w przedziałach 200-400 %. Wczoraj zrobiłam w sumie ponad 20 km i stąd takie duże wskazanie.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Mam tak samo jak Ty z pracą, po maratonie dobiłem do 9xx%. :P
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Mam tak samo jak Ty z pracą, po maratonie dobiłem do 9xx%. :P
Nieźle, ustaw sobie na 3 poziom, aby systemu nie złamać. Xd

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
Yahoo pisze: A ktory poziom aktywności masz ustawiony? Chyba nie trzeci.

Wysłane z mojego SM-G360F .
Yahoo, pierwszy, dlatego, że w pracy siedzę cały dzień przed kompem. Dlatego jak mam dzień treningowy to zazwyczaj dzienna aktywność powoduje wykonanie normy aktywności w przedziałach 200-400 %. Wczoraj zrobiłam w sumie ponad 20 km i stąd takie duże wskazanie.
Też miałem ustawiony na próbę pierwszy poziom, i jakoś niekrecil mnie.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
Astraroth pisze:
Yahoo pisze: A ktory poziom aktywności masz ustawiony? Chyba nie trzeci.

Wysłane z mojego SM-G360F .
Yahoo, pierwszy, dlatego, że w pracy siedzę cały dzień przed kompem. Dlatego jak mam dzień treningowy to zazwyczaj dzienna aktywność powoduje wykonanie normy aktywności w przedziałach 200-400 %. Wczoraj zrobiłam w sumie ponad 20 km i stąd takie duże wskazanie.
Też miałem ustawiony na próbę pierwszy poziom, i jakoś niekrecil mnie.

Wysłane z mojego SM-T113 .
To co, lepiej ustawić 3ci poziom i w dni NT nie mieć nigdy 100 %?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Chyba lepiej ustawić zgodnie ze swoim trybem spędzania czasu jak to podpowiada Polar.

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:To co, lepiej ustawić 3ci poziom i w dni NT nie mieć nigdy 100 %?
Jak chcesz, nie widze satysfakcji mając codziennie 100 %, lecz z drugiej strony nie wiadomo jaki sport prócz biegania trenujesz i jak często biegasz.

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
Astraroth pisze:To co, lepiej ustawić 3ci poziom i w dni NT nie mieć nigdy 100 %?
Jak chcesz, nie widze satysfakcji mając codziennie 100 %, lecz z drugiej strony nie wiadomo jaki sport prócz biegania trenujesz i jak często biegasz.

Wysłane z mojego SM-T113 .
3 x w tygodniu trening biegowy, dwa około 10 km a jeden od 16 do 20 km plus dwa treningi funkcjonalne :jatylko:
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
Yahoo pisze:
Astraroth pisze:To co, lepiej ustawić 3ci poziom i w dni NT nie mieć nigdy 100 %?
Jak chcesz, nie widze satysfakcji mając codziennie 100 %, lecz z drugiej strony nie wiadomo jaki sport prócz biegania trenujesz i jak często biegasz.

Wysłane z mojego SM-T113 .
3 x w tygodniu trening biegowy, dwa około 10 km a jeden od 16 do 20 km plus dwa treningi funkcjonalne :jatylko:
To mała aktywność jakoś.

Mnie ten wskaźnik w ogóle nie interesuje. Jak jest dzienna aktywnosc 57% i się na tym kończy to nic się nie dzieje i nic się nie stanie. Prawda?

Wysłane z mojego SM-T113 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
To mała aktywność jakoś.

Mnie ten wskaźnik w ogóle nie interesuje. Jak jest dzienna aktywnosc 57% i się na tym kończy to nic się nie dzieje i nic się nie stanie. Prawda?

Wysłane z mojego SM-T113 .
Mała aktywność oznacza wg Ciebie małą ilość treningów czy za nisko ustawiony poziom dziennej aktywności?
Wydaje mi się, że 5 treningów tygodniowo w ciągu 7 dni to raczej mało nie jest...ale może się mylę :hej: .
Mi ustawienie poziomu aktywności na I stopień dopinguje, by w dni NT poruszać się tyle, żeby dobić do 100 %, bo jeśli miałabym uwzględniać tylko aktywność w pracy i w drodze z/do niej to tak jak teraz przed treningiem miałabym 50%.
Przy okazji chciałabym poruszyć ponownie temat sensora biegowego i M400. Czy nikt z forumowiczów go nie używa? Kurcze, powiem Wam szczerze, że jestem trochę zawiedziona, jakoś nie przekonują mnie wskazania tego sensora, kalibruję go przy każdym bieganiu, bo inaczej głupoty mi pokazuje, często zaniża mi tempo, jeśli nie kalibruję go przy każdym treningu. Przecież to niemożliwe, żeby przy każdym treningu aż tak bardzo zmieniała krok biegowy. A może ja coś nie tak robię?
Sensor jest niby skalibrowany automatycznie, wybieram więc opcję wyznaczania dystansu na podstawie sensora no i klops, endo pokazuje inne tempo a polar z sensorem jest czasem minutę na km do tyłu.
Biegam już w sumie 6 lat, więc znam trochę swój organizm i jeśli już, to mam tendencję do zaniżania tempa w porównaniu z rzeczywistym. Jak robię interwały to lecę w założonym tempie a polar mi tu wyskakuje z info, że jednak za wolno i zarzynam się na tych tempówkach. Pół biedy jak są krótkie, ale przy odcinkach 2kmowych i obecnych temperaturach można się zajechać a nie o to w tych interwałach chodzi.
Eh, zastanawiam się czy się już nie przesiąść na garmina jak oglądam wykresy kumpla, idealne trzymanie tempa i żadnych skoków na wykresie...
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może masz uszkodzony sensor albo za słabo przymocowany do buta.
Jak chcesz porównywać z komórką to użyj aplikacji SportsTrackLive. Jak dla mnie to jedyna, która pokazuje sensowne dane.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
Yahoo pisze:
To mała aktywność jakoś.

Mnie ten wskaźnik w ogóle nie interesuje. Jak jest dzienna aktywnosc 57% i się na tym kończy to nic się nie dzieje i nic się nie stanie. Prawda?

Wysłane z mojego SM-T113 .
Mała aktywność oznacza wg Ciebie małą ilość treningów czy za nisko ustawiony poziom dziennej aktywności?
Wydaje mi się, że 5 treningów tygodniowo w ciągu 7 dni to raczej mało nie jest...ale może się mylę :hej: .
Mi ustawienie poziomu aktywności na I stopień dopinguje, by w dni NT poruszać się tyle, żeby dobić do 100 %, bo jeśli miałabym uwzględniać tylko aktywność w pracy i w drodze z/do niej to tak jak teraz przed treningiem miałabym 50%.
Ustaw jak chcesz. Tak 3 treningi biegowe + 2 treningi funkcjonalne to malo, podchodząc blizej tak srednio wedlug mnie. Moze dlatego tak uwazam, gdyz w moim planie jest wieksza aktywność fizyczna.

Lecz trenuj tak jak ci organizm pozwala.



Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
Astraroth pisze:
Yahoo pisze: Ustaw jak chcesz. Tak 3 treningi biegowe + 2 treningi funkcjonalne to malo, podchodząc blizej tak srednio wedlug mnie. Moze dlatego tak uwazam, gdyz w moim planie jest wieksza aktywność fizyczna.

Lecz trenuj tak jak ci organizm pozwala.

Wysłane z mojego SM-G360F .
Mój trener mawia, że aktywna regeneracja to też trening. :hej: Juz kiedyś się zajechałam ilościowo i zamiast oczekiwanych rezultatów nabawiłam się tylko kontuzji, więc nauczona na własnych błędach stosuję umiar oraz stawiam na jakość treningów a nie na ilość. Dlatego mam świra jeśli chodiz o trzymanie tempa, kadencji i tym podobne pierdoły techniczne, które składają sie na poprawną technikę biegu czy wykonywania ćwiczeń.
ODPOWIEDZ