Garmin Forerunner 230, 235 i 630 Oficjalnie

TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

LukeDNB pisze: Wejdź sobie w ten kalendarz (klikając w kafelek) i po lewej znajdziesz menu. Kliknij przy biegach (czy jakichkolwiek aktywnościach których nie masz) żeby kalendarz Ci je wyświetlał, bo wygląda to tak jak byś miał je odznaczone po prostu :)
Luke - wirtualne piwo stawiam! Nie widziałem tego menu, i faktycznie ta aktywność nie była odznaczona. Działa! :-)
Przesiadam się dopiero na Garmina, stąd takie lamerskie problemy i pytania. Dzięki! :usmiech:
New Balance but biegowy
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Poznaję sprzęt, więc mam kolejne pytanie do cierpliwych :-)
Proszę o potwierdzenie - czy można ustawić zegarek (630) tak, aby "okrążenie" było równe danej "fazie" biegu (np. 5min - co w dystansie oznaczać będzie więcej niż 1km), czy też trzeba lapować ręcznie?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

taki myk można ustawić tylko poprzez zaprogramowanie treningu z poziomu GC lub interwału z poziomu zegarka, który będzie się składał z segmentów trwających 5 min - inaczej tylko lapowanie z palca
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Ależ ja programuję ten trening z GC.
Przyznaję, że miałem włączony Autolap (1km). Twierdzisz, że jeśli wyłączę Auotolap to dostanę statystyki i powiadomienia dla takiego segmentu?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

tak właśnie powinno być i nawet jesli masz w zegarku ustawiony autolap na 1km, to zegarek w trakcie "wykonywania" zadanego treningu powinien go ignorować
Ostatnio zmieniony 28 lip 2016, 13:30 przez Piechu, łącznie zmieniany 1 raz.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Dziękuję, sprawdzę na jutrzejszym rannym treningu.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Doprecyzuję może - statystyki poszczególnych segmentów będziesz miał po zakończonym treningu widoczne na GC. Jeśli chodzi natomiast o powiadomienia na zegarku to nie dostaniesz powiadomienia jak w przypadku autolapa czyli wyskakujący ekran z liczbą okrążeń, tempem i czasem. Dostaniesz tylko wyskakujący ekran z nazwą i czasem kolejnego segmentu.
Jeśli chcesz mieć dane dotyczące zakończonego segmentu musisz ustawić sobie ekran danych, na których wybierzesz sobie np. tempo ostatniego okrążenia, dystans ostatniego okrążenia itp.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Teraz już wszystko jasne, thx :taktak:
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:
Jeśli chcesz mieć dane dotyczące zakończonego segmentu musisz ustawić sobie ekran danych, na których wybierzesz sobie np. tempo ostatniego okrążenia, dystans ostatniego okrążenia itp.
Tak proste, że aż o tym nie pomyślałem ;) Jeszcze jedna kwestia - ustawiony trening nie wyłącza autolapa. Jeśli odcinki są krótsze niż autolap - to każdy odcinek go zeruje i nie jest odczuwalny. Ale jeśli biegasz np 3x3km, to autolap już bierze górę i podzieli odcinki treningowe na trzy.
Ja jestem teraz na etapie ustalania optimum treningowego 630, i skłaniam się do wyłączenia autolapa przy bieganiu odcinków dłuższych niż 1km.
A ekran z parametrami ostatniego odcinka tylko mnie w tym utwierdził :)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie bardzo rozumiem. W Garminie, zawsze, we wszystkich, jak realizujesz na zegarku trening zaawansowany, lub interwałowy, autolap jest ignorowany. Tak jak pisał Piechu. I jak ustawisz interwał (lub segment treningu zaawansowanego, wszystko jedno) na 3km, to autolap nie ma znaczenia i zegarek piknie po 3km co robić dalej i w GC w tabelce z okrążeniami zobaczysz wiersz o dystansie 3km. A nie trzy po 1km. Wszystkie Garminy tak mają.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Ale 630 tak nie ma. Mnie też to zdziwiło.

S7 Edge by Tapatalk
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
Awatar użytkownika
guerlainn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2014, 16:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

235 też tak nie ma. Jeśli nie wyłączy się w zegarku autolapa, a odcinek w treningu wgranym z GC jest dłuższy niż 1km, to autolap pika po 1km.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Znaczy, że garmin coś zmienił wraz z pojawieniem się ostatniej generacji zegarków. Przyznaję, że ani z moim F3, ani z Żonowym FR230 treningów programowanych nie robiłem a swoją wiedzę nt. ignorowania autolapa opierałem na posiadaniu i bieganiu z FR310XT, FR610 i F2.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
guerlainn
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 207
Rejestracja: 14 mar 2014, 16:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piechu pisze:wiedzę nt. ignorowania autolapa opierałem na posiadaniu i bieganiu z FR310XT, FR610 i F2.
W mojej 910-tce też ignorował, dlatego byłem zaskoczony brakiem tej funkcji w 235.
Obrazek
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przepraszam za wprowadzenie w błąd w takim razie. Ale swoją drogą ta zmiana jest bez sensu. Bo wówczas, biegnąc 5min po 4:00, po 4min pika autolap i już nie wiem, ani jakie jest średnie tempo tego 5-min odcinka, ani jakie było średnie tętno... Pozostaje pamiętać, by autolap wyłączać za każdym razem. Oby ta "innowacja" miała krótkie życie. Na całe szczęście w F3 można mieć wiele profili sportowych i mój podstawowy do treningów złożonych ma z definicji autolap wyłączony, i mam osobny profil do biegów długich, jednostajnych, gdzie autolap jest ustawiony na 1km.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
ODPOWIEDZ