Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

keiw pisze: - miałem właśnie problemy z ładowaniem bo zegarek "puchł" (jedni mówią że zły klej inni że bateria) - za drugim razem dostałem wersję z zaślepka i od 16 miesięcy działa już bez zarzutu.
Mojemu (wersja bez zaślepki) przydarzyło się to samo.
Doraźnie poradziłem sobie tak, że dosyć brutalnie potraktowałem zacisk ładowarki - po prostu nożem i pilniczkiem ją wymodelowałem tak, żeby była "cieńsza", pozwalając pinom zasilającym lepiej kontaktować się ze stykami. Ładnie to nie wygląda, ale działa.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

To nie mój cytat :oczko:

Mam gwarancję, to z niej skorzystałem.
Po gwarancji można się bawić w "piłowanie" :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli w wersji sprzed "liftingu" coś takiego mogło wystąpić. Tak jak z samochodami i wszystkim innym produkowanym do liftingu.
@Klimowicz Wszystko z GPS ok i to na zawodach :-) Muszę przed startem sprawdzić u siebie.
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:To nie mój cytat :oczko:

Mam gwarancję, to z niej skorzystałem.
Po gwarancji można się bawić w "piłowanie" :bum:
Mój cytat ;)

Ano właśnie warto skorzystać z gwarancji w takim wypadku bo serwis w moim przypadku był na prawdę szybki - we wtorek wysyłałem w czwartek już miałem z powrotem. Za pierwszym razem także bardzo długo dociskałem na różne sposoby aż już w ogóle się nie dało - za drugim razem dość szybko po pojawieniu się problemów już się nie bawiłem tylko wysłałem i dostałem już bardzo stabilny produkt działający jak na razie bezproblemowo (ten z zaślepką).
36:20 1:19:45 2:53:10
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Według mnie wszystkie egzemplarze bez zaślepki prędzej czy później "spuchną". Polar twierdził że wadliwa była tylko jakaś mała partia, ale jakoś w to nie wierzę.
Są ludzie, którzy mieli wymieniane zegarki na nowe (bez zaślepki) i te nowe również puchły. Wygląda na to, że Polar liczy na to że część zegarków wytrzyma te 2 lata gwarancji i nie będą musieli ponosić kosztów wymiany, bo poniesie je już potem użytkownik. Czyli typowe dla Polara udawanie że nic się nie stało.
A Garmin np. otwarcie przyznaje, że miał problem przy produkcji i zaprasza do wymiany: https://forums.garmin.com/showthread.ph ... nt-Program
kerech
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Klimo pisze:

Jeśli chodzi o tryb triatlonu, to miałem naprawdę sporo szczęścia i nawet przez chwilę stresu, bo dosłownie w piątek jeszcze czy nawet sobotę sprawdzałem przed niedzielnym startem, czy aby znowu coś nie zniknęło, i ustawione ekrany widoków treningowych itd., i miałem na 100% pływanie w trybie basen bez GPSu (bo nie było innej opcji). Tymczasem rano w niedzielę przed startem włączam triatlon, a tutaj nagle wody otwarte na początek, pomiar z GPSem itd. Już myślałem, że mi wskoczyły jakieś domyślne widoki treningowe, ale na szczęście zostały wszystkie moje ustawienia. Dosłownie musieli to jakoś w sobotę, znowu bez mojej wiedzy, zmienić.
Muszę z kolei powiedzieć, że w czasie triatlonu zegarek spisał się znakomicie, wszystko bez najmniejszego zarzutu. Pomiar dystansu w wodzie oceniam na doskonały, chociaż tętna akurat nie widział cały czas.

Jeśli chodzi o czas łączny, jak najbardziej można to sobie ustawić, trzeba oczywiście we flow zwrócić uwagę na nazwę, bo jest do wyboru dystans lub łączny dystans, czyli "dystans" dotyczy tej konkretnie dyscypliny w której właśnie jesteśmy, a łączny podsumowuje wszystko, tak samo czas i łączny czas. Miałem to ustawione i rzeczywiście pod koniec biegania już na to spoglądałem częściej :-).

Jeśli chodzi o suszenie zegarka, ja osobiście przed ładowaniem bardzo dokładnie nawet jak się wydaje suchy wycieram chusteczką, czasem (dość rzadko) czyszczę wykałaczką i również nie za często, może z raz na tydzień też zdejmuję na chwilkę z ręki i wycieram chusteczką. Ale nigdy na dłużej go nie ściągam tylko po to, by suszyć. Mam zegarek z zaślepką od września 2015 bez żadnych problemów.
Oo dzięki za informację. Koniecznie muszę sobie to ustawić bo podczas zawodów bardzo mi brakowało tej opcji i biegłem w ciemno.
Faktycznie miałeś szczęście w sobotę z tym pływaniem ;) Ja niestety w piątek odkryłem, że nie da rady włączyć GPS w pływaniu (zresztą w sobotę rano też nie działało). Mam nadzieję, że szybko się tym zajmą.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dziś dostałem info od DHL, że jutro już mam do odbioru przesyłkę od Sport Konsulting. Wczoraj dostali zegarek. Błyskawica :-)

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kerech
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Dziś dostałem info od DHL, że jutro już mam do odbioru przesyłkę od Sport Konsulting. Wczoraj dostali zegarek. Błyskawica :-)

Wysłane z mojego MI 3W .
Pewnie dostaniesz nowy :)
Pod tym względem Sport Konsulting działa świetnie. Sam mogę to potwierdzić jak jakiś czas temu miałem problem z zamknięciem (zaślepką) od pulsometru (tego do wymiany baterii). Wyjechał mi się ten plastykowy gwit na tyle, że nie mogłem go już zamknąć. Zadałem pytanie do sport konsulting ile taka zaślepka kosztuje - w odpowiedzi po dwóch dniach wysłali mi nową bez kosztów.
Pytanie tylko jak to wygląda po gwarancji ;)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jestem pod ogromnym wrażeniem działania polskiego serwisu Polar czyli firmy Sport Konsulting :taktak:

Po powrocie do domu czekał na mnie nowiutki V800 + nowy kabel USB + nowy pas HR.

Na foto różnice.
Stary V800:
Obrazek
Obrazek

Nowy V800:
Obrazek
Obrazek

Stary jak widać boki i spód miał z aluminium (?) szczotkowanego, a w nowym wszystko jest czarne.
Dodatkowo pod spodem, w nowym, jest zaślepka na złączu do ładowania.

Obrazek

Mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie już OK.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

właściwie Ci zazdroszczę :-)
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

He, he, skończyło się dobrze, ale poprzedni V800 ostatnimi czasy napsuł mi trochę nerwy :spoczko:

Foto starego zrobiłem tuż przed zapakowaniem i wysłaniem do serwisu. 10 min później już był nadany:
Obrazek

Widać kiedy dotarł do Krakowa a dziś już z rana kurier DHL przyniósł nowy sprzęt.
Dziś też zrobiłem trening i jak na razie wszystko OK.

Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kerech
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No i ekstra!
A ten swój stary miałeś bez zaślepki? Teraz wyszła jakaś nowsza wersja zegarka (ale różni się nieco tylko wyglądem) więc wszystko wskazuje na to, że ją masz.
Tak się buduje właśnie zaufanie klientów. Brawo Sport Konsulting (i Polar!).
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8780
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Przecież dałem foto starego i nowego. Widać różnice i widać, że stary jest bez zaślepki :oczko:

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości: nie wyrwałem jej, od początku nie było :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marekryd
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2015, 20:12
Życiówka na 10k: 40:56
Życiówka w maratonie: 03:17:51

Nieprzeczytany post

Czy ktoś korzysta z programu treningowego w Polar Flow ? Mam pytanie, bo nie mogę zmienić intensywności ćwiczeń core, rozgrzewki dynamicznej i statycznej. Kiedyś do wyboru były 3 poziomy dziś nie mogę tego odnaleźć w serwisie.
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja korzystam, ale od niedawna, i nie wiem, jak to zmienić.... Wydaje mi się, że będzie się stopniowo zmieniać poziom wraz z upływem planu, tzn mam nadzieję :bum:
ODPOWIEDZ