Garmin Forerunner 230, 235 i 630 Oficjalnie

Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

ja akurat bym z rady Pani "serwisant" skorzystał. Przywrócenie do ustawień fabrycznych to chwila-moment a jak pisze kolega wyżej wszelkie bolączki mogą zniknąć jak ręką odjął.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
New Balance but biegowy
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Powiem tak, przez 4 dni miałem możliwość testowania Garmina FR 235 i generalnie nie rozumiem co ludzie widzą w Garminach. Te zegarki to raczej gadżeciarskie zabawki bardzo dobrze zareklamowane.
Napisze o swoich spostrzeżeniach bo może ktoś sie zastanawia nad zakupem.

Wskazania optyki HR pozostawiają wiele do życzenia, ba nawet powiedziałbym są tak niewiarygodne, że nie mógłbym z czymś takim biegać. Tętno reaguje powoli, często sie zawiesza na wysokich wartościach.
Co ciekawe jak testowałem w kwietniu Adidasa miCouch optyczny HR był niemal perfekcyjny ale to był inny czujnik na licencji od Mio a w 235 mamy do czynienia z czujnikiem w całości wyprodukowanym przez Garmina.

Dodatkowo dochodzą problemy z aplikacją mobilną, słaba intuicyjność, problemy z synchronizacją, mimo odznaczenia opcji rower i basen, nadal jest wyświetlana, mimo wylaczenia powiadomień z telefonu nadal one przychodzą, dziwnym i nieprzewidywalnym działaniem widgetów (raz wyswietla sie pare sekund i wraca do ekranu startowego, innym razem potrafi byc na topie nawet 10 minut)
Samoczynnie zmieniające sie ustawienia w aplikacji.
Alerty ruchu włączające sie w środku nocy. Widocznie Garmin uznał, że zbyt długo byłem nieaktywny i mi wywalił alert RUSZ SIE! o 6 rano. W sumie dobrze ze tylko raz w ciagu 4 dni. A przecież mógł co godzine.

Generalnie mając wcześniej do czynienia z Polarem M400 nie jestem przyzwyczajony do takich problemów i może to sprawia, że opinia jest nieco subiektywna ale naprawde chciałem dać Garminowi szanse bo pasek HR mnie obciera i chciałem coś na nadgarstek. No cóż na razie zostane bez.

no to teraz mi sie oberwie od miłośników Garmina :)
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

w przypadku FR230 nigdy nie spotkałem się z wymienionymi przez Ciebie problemami. Z aplikacją Garmin Connect Mobile też nie mam żadnych problemów zarówno w przypadku wszystkich posiadanych przeze mnie telefonów jak i zegarków.

Pomiar tętna z nadgarstka to zupełnie inna historia. Mnie ta technologia w przypadku każdego producenta nie przekonuje. Mogłem Kupić FR235, kupiłem FR230. Mogłem kupić Fenixa 3 HR Elevate, kupiłem zwykłego Sapphire HRM4-Run. W obu przypadkach nie żałuję.

Jeśli pasek napiersiowy sprawia Ci problemy (tak jak w przypadku mojej Żony) to może spróbuj Scosche Rhythm+, który ma bardzo dobre opinie i nie trzeba go zakładać na wysokości nadgarstka tylko w zasadzie w dowolnym miejscu na ręce.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

Spróbuje jeszcze z modelem FR225 bo tam czujnik optyczny jest inny.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Tam chyba tez czujnik mio. Zrobiłem z mio tysiace km tak jak z rythmem. Elevate mnie nie interesuje bo wolę osobny czujnik. Scoshe rythm działa u mnie dosc dobrze. Problemów z apka mobilna nie stwierdziłem Przy kombie s3+fr230 i z3c+epix. Teraz do z3c wyszedl andek 6.0.1 ale wiem ze trzeba mieć aktywna lokalizacje zeby dzialal. Na razie nie robię update.

Tapatalk
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

aktywność o 6 rano? ustaw sobie godziny snu i po problemie. Generalnie ww problemów nie mam również ... ;)
mlodyabc pisze:U mnie też automatycznie się synchronizuje. A spróbuj w kolejności najpier BT w zegarku a pożniej dopiero pakiet danych i BT w telefonie. Dodatkowo jak wejdziesz w apke GC, urządzenia Garmin to też jest synchronizacja.
Potwierdzam, u mnie kolejność też ma znaczenie. I po BT dużo wolniej idzie niż po WiFi
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ragozd pisze: I po BT dużo wolniej idzie niż po WiFi
przecież 230 i 235 nie ma wifi.

mareko - ja nie mam żadnych z wymienionych problemów, może częściowo dlatego, że mam cały czas bluetooth i lokalizacje włączona w telefonie i na zegarku.wszystko samo się synchronizuje w ciągu maksymalnie 5 minut od powrotu do domu i nie muszę nic klikać.Z alertów ruchu nie korzystam bo denerwowało mnie że 1h po powrocie z długiego wybiegania kazał mi się ruszyć.Jakby mnie zegarek w takiej sytuacji informował "Napij się piwa" to dużo chętniej skorzystałbym z takiej funkcjonalności :)
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

... ciąg dalszy moich testów Garmina, tym razem na tapecie FR 225

Po pierwsze optyka HR jest sporo lepsza. Zauważalnie ten czujnik sprawuje sie lepiej aczkolwiek nie jest aż tak dobrze jak w adidasie smart run. Nie wiem co Garmin dodał od siebie do tego czujnika ale cokolwiek to jest to nie wyszło mu to na zdrowie.
Natomiast w obecnym modelu (225) jest jakaś tragedia jesli chodzi o wskazania GPS i tempa chwilowego.
Testy robiłem na rowerze jadąc równym tempem według wskazań licznika roweru. Na rowerze łatwiej jest utrzymać równe tempo niż biegnąc.
Na jednej rece FR 225, na drugiej M400. Tętno jak pisałem wcześniej jest w miare OK więc to pomijam.
Tempo: jade 12km/h czyli ok. 5min/km m400 pokazuje 4:55 FR225 po jakiejs chwili też ogarnia i pokazuje ok 5min/km.
Trgaedia zaczyna sie w przypadku zmiany tempa. Przyspieszam nieznacznie bo tylko do 15km/h i m400 w ciągu 5-10 sekund łapie nowe tempo i je utrzymuje a co sie dzieje w przypadku 225?
Najpierw 15 sekund nie ma żadnej reakcji, cały czas trzyma 5min/km, po 18 sekundach ruszyło na 4:55, po kolejnych 5 sekundach zmienił na 4:50 i tak dalej. Do tempa docelowego doszedł po UWAGA !!!! całej minucie.
W drugą strone działa to identycznie. Jade sobie 20km/h czyli 3min/km i nagle zahamowałem do 10km/h. Polar sie ogarnął w 15 sekund a fr225 znowu schodzi po 0,05min/km co 5 sekund.
To jest jakiś żart moim zdaniem. Z takim wskazaniem da sie moze biegać równe długie wybiegania ale już np. interwały nie. Oto przykład:
Wziąłem oba zegarki też na bieżnie, na stadion. Rozgrzewke pobiegałem w tempie ok 6min/km i obydwa jak sie ogarnęły to ładnie trzymały i pokazywały w miare to samo. Potem kilometrowki po 4min/km i Polar po 100 m pokazuje juz 4min/km a fr225 dopiero po 350m zaczal sie stabilizowac w okolicach 4min/km
potem odpoczynek 400 m. w tempie 5:30min/km i znowu fr225 w ciagu tych 400 metrów ledwie zdążył zejsc z 4min/km do 5:30.

Dodatkowo potestowałem jeszcze bardziej apke mobilną:
1. Zaznaczenie co chce oglądać tj. np wyłączenie opcji basen, kolarstwo, waga NIC NIE DAJE bo i tak te ekrany pozostają aktywne.
2. Synchronizacja z zegarkiem raz działa, raz nie działa mimo stale włączonego BT zarówno w tel jak zegarku. Testowałem tak. Jest synchronizacja, więc odchodze z zegarkiem gdzies poza zasięg tel i ja kwracam to raz sie widza a innym razem już nie. Pomaga usunięcie urządzenia z menu apki i parowanie ponowne.
3. Wgrywanie swoich trenigów też ma ciekawe przygody. Za kazdym razem przy próbie wgrania własnego treningu do zegarka wyswietla błąd "błędne segementy treningu" czy cos takiego. Nie mam teraz mozliwosci odpalenia tego. Kombinowałem chyba z pół godziny az przypadkowo wszedlem do menu zegarkai patrze a tam jednak sie wgrało, mimo ze za kazdym razem krzyczał, że jest błąd. Wgranie kalendarza biegowego nie było możliwe na Firefoxie z powodu braku ikonki do przesyłu mimio posiadania najnowszej wersji Firefoxa. Udało sie dopiero na Internet Explorer.

Wszystkie bolączki przedstawiłem na infolinii serwisu - jedyne rady jakie tam słysze to reset, ponowna instalacja itp.
Reasumując gdyby modul GPS z FR235 połączyć z HR optycznym z FR225 to wyszedł by z tego całkiem przyzwoity zegarek. No i jeszcze dopracowac mobilna apke.
Ogólnie podtrzymuje swoje negatywne zdanie o tej serii garminów i zostaje przy m400 ale każdy woli co innego.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Pytanie do posiadaczy 230stki - co w praktyce oznacza "16h w trybie treningu i 5 tyg. w trybie zegarka"?
Czy w sytuacji wymiaru 6-7h treningu w tygodniu ładowanie raz na tydzień wystarcza czy nie?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

wystarczy przy założeniu, że nie zainstalujesz sobie jakiegoś prądożernego "watchface'a" bo zauważyłem, że tarcze z bardzo dużą ilością zbieranych i wyświetlanych danych potrafią całkiem żwawo konsumować baterię
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Sebast91
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wystarcza nawet przy ciaglym podlaczeniu do telefonu czytaniu smsow teraz po aktualizacji mozna odbierac i odrzucac polaczenia generalnie zegarka nie sciagam z reki a laduje raz na tydzien i dodam ze proces ladowania jest bardzo szybki robie 4 treningi tygodniowo.
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Pierwszy trening z 630-stką zaliczony i mam pytania do znających ten sprzęt:
1. nawigowanie wg stworzonego "kursu" chyba w tym modelu nie jest obsługiwane?
2. importowałem swoje treningi z PolarFlow za pomocą tapiriik. Są one widoczne jako aktywności, ale w kalendarzu na stronie WWW ich nie widać. Jednak w Connect Mobile są. Podobnie pierwszy trening dziś zapisany wprost z zegarka - w telefonie w kalendarzu jest, na WWW brak. W kalendarzu WWW nie ma problemu z widocznością treningów zaplanowanych na kolejne dni.
Więc teraz pytanie - Wy też tak macie?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

1. jest ale tylko za pomocą zewnętrznych aplikacji jak np dwmap https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/2750 ... EB6CC86E20
2. co do importu z Polarflow to się nie wypowiem ale jeśli chodzi o aktywności, to wszystko co moja Żona (to Ona na co dzień użytkuje 230) zsynchronizuje między zegarkiem a GC mobile ląduje w tej samej chwili także na www GC.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Ad.1 - dziękuję, potestuję.

Ad.2 Masz rację - automatyzm synchronizacji i przesyłania danych z zegarka do serwisów działa i jest super sprawą.
Ale ja wskazuję nieco inny problem - tych przesłanych treningów nie widać w kalendarzu.
Załączam widok, który to obrazuje.
Po lewej Garmin mobile i jest wszystko tak, jak być powinno (zielone - obyte treningi).
Po prawej Garmin Connect: pola żółte - zaplanowane treninig. Szare - zaliczone kroki. Odbytych treningów brak (w kalendarzu, bo jako aktywności one oczywiście są i wszystkie liczniki dystansu i czasu te treningi obejmują).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

TomBod pisze:Ad.1 - dziękuję, potestuję.

Ad.2 Masz rację - automatyzm synchronizacji i przesyłania danych z zegarka do serwisów działa i jest super sprawą.
Ale ja wskazuję nieco inny problem - tych przesłanych treningów nie widać w kalendarzu.
Załączam widok, który to obrazuje.
Po lewej Garmin mobile i jest wszystko tak, jak być powinno (zielone - obyte treningi).
Po prawej Garmin Connect: pola żółte - zaplanowane treninig. Szare - zaliczone kroki. Odbytych treningów brak (w kalendarzu, bo jako aktywności one oczywiście są i wszystkie liczniki dystansu i czasu te treningi obejmują).
Wejdź sobie w ten kalendarz (klikając w kafelek) i po lewej znajdziesz menu. Kliknij przy biegach (czy jakichkolwiek aktywnościach których nie masz) żeby kalendarz Ci je wyświetlał, bo wygląda to tak jak byś miał je odznaczone po prostu :)
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
ODPOWIEDZ