Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Tak jak poprzednio :-) Poczytaj instrukcję ;-)

Wysłane z mojego MI 3W .
hahaha nie lubię czytać instrukcji :P
dzięki ;)
Biegasz czy trenujesz ????
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Słuchajcie, dzisiaj dosłownie odebrało mi mowę, po tym jak zauważyłem, że brakuje mi w zegarku aż trzech profili sportowych, które zawsze miałem: pływanie, piłka nożna i triatlon.
Wczoraj poszedłem na basen, chcę włączyć trening, a tu brak pływania. Pomyślałem sobie, cholera, może przypadkiem jak byłem we flow usunąłem pływanie, co prawda bardzo to mało prawdopodobne, ale już dobrze, nic się wielkiego nie stało, zarejestruję ten trening np. jako wycieczka piesza i już trudno.
Dzisiaj natomiast przypomniałem sobie o tym, wchodzę do flow, a tutaj brak również wspomnianej piłki nożnej i triatlonu, nad którym swego czasu spędziłem naprawdę sporo czasu, by w widoku danych treningowych było to, co mnie interesuje w poszczególnych etapach. A tu nagle brak w ogóle tej dyscypliny! Byłem święcie przekonany, że mam wszystko ustawione tak jak chcę.
Po prostu skandal.
Miał ktoś kiedyś tak, a może nawet ma i do tej pory tego nie zauważył?
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

Klimo pisze:Słuchajcie, dzisiaj dosłownie odebrało mi mowę, po tym jak zauważyłem, że brakuje mi w zegarku aż trzech profili sportowych, które zawsze miałem: pływanie, piłka nożna i triatlon.
Wczoraj poszedłem na basen, chcę włączyć trening, a tu brak pływania. Pomyślałem sobie, cholera, może przypadkiem jak byłem we flow usunąłem pływanie, co prawda bardzo to mało prawdopodobne, ale już dobrze, nic się wielkiego nie stało, zarejestruję ten trening np. jako wycieczka piesza i już trudno.
Dzisiaj natomiast przypomniałem sobie o tym, wchodzę do flow, a tutaj brak również wspomnianej piłki nożnej i triatlonu, nad którym swego czasu spędziłem naprawdę sporo czasu, by w widoku danych treningowych było to, co mnie interesuje w poszczególnych etapach. A tu nagle brak w ogóle tej dyscypliny! Byłem święcie przekonany, że mam wszystko ustawione tak jak chcę.
Po prostu skandal.
Miał ktoś kiedyś tak, a może nawet ma i do tej pory tego nie zauważył?
Kiedyś był podobny przypadek po "updajcie", tylko nie pamiętam czy flow czy softu v800. Wtedy większość profili w FLOW była w ogóle niedostępna. Po sychronizacji zegarka znikały zdefiniowane profile, które przestały być dostępne globalnie w FLOW.
Teraz może być podobny problem, tylko na mniejszą skalę. Wczoraj był maintenance FLOW, który się im przedłużył (znaczy mieli jakiś problem techniczny).
Mnie na szczęście nic nie zniknęło, ale jeśli coś jest na rzeczy, to sugeruje nie synchronizować zegarka. Jak coś jest nie tak, to będzie komunikat dość szybko.
Obrazek
Awatar użytkownika
prorok
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 359
Rejestracja: 28 lut 2012, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Ja miałem podobnie, zniknęło wszystko poza bieganiem. Było to po wprowadzeniu update, który pozwala edytować profile sportowe z poziomu apki. Byłem już na rowerze z dała od domu, a tu brak kolarstwa.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Były jakieś aktualizacje apki w związku z tym problemem więc sprawdźcie czy macie aktualną.

Smutne jest to, że wygląda na to, że Polar w ogóle nie testuje tego, co wypuszcza.
Większość błędów jest tak oczywistych że po prostu nie dałoby się ich nie zauważyć próbując choć raz wykonać daną operację.
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiecie jakie mam wrażenie?
Użytkownicy Garminów sa jak użytkownicy iPhonów, cokolwiek Apple nie spieprzy to i tak ich produkt będzie święty, tak samo z Garminem tyle się czyta błędów i narzekań w tematach na wielu forach ale komentowane jest to przez fanboya w taki sam sposób "ok, stało się, to jest poprawianie błędów i będzie lepiej i super będzie działać bo nasz amerykański produkt jest super".
Natomiast charakterystyka użytkownika Polara już z samego założenia, że aby kupić ten produkt musieli wybierać, czytać i powybrzydzać wśród całego dostępnego rynku sprzętu odrzucając i jedną i drugą droższą konkurencję, co przenosi się na to że przy każdym najmniejszym potknięciu robi się wielkie larum i za każdym razem stawia Polar na ostrzu noża zapominając z jakimi korzeniami jest ta skandynawska firma i ile i jaką dokładność pomiarów nam oferuje czego właśnie nie mają inni, nie mówiąc już że V800 kosztuje połowę tego co jego konkurenci.
Pozdrawiam i miłego wieczoru :)
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

tomhusky pisze:Wiecie jakie mam wrażenie?
Użytkownicy Garminów sa jak użytkownicy iPhonów, cokolwiek Apple nie spieprzy to i tak ich produkt będzie święty, tak samo z Garminem tyle się czyta błędów i narzekań w tematach na wielu forach ale komentowane jest to przez fanboya w taki sam sposób "ok, stało się, to jest poprawianie błędów i będzie lepiej i super będzie działać bo nasz amerykański produkt jest super".
Natomiast charakterystyka użytkownika Polara już z samego założenia, że aby kupić ten produkt musieli wybierać, czytać i powybrzydzać wśród całego dostępnego rynku sprzętu odrzucając i jedną i drugą droższą konkurencję, co przenosi się na to że przy każdym najmniejszym potknięciu robi się wielkie larum i za każdym razem stawia Polar na ostrzu noża zapominając z jakimi korzeniami jest ta skandynawska firma i ile i jaką dokładność pomiarów nam oferuje czego właśnie nie mają inni, nie mówiąc już że V800 kosztuje połowę tego co jego konkurenci.
Pozdrawiam i miłego wieczoru :)
Hmm, muszę to skomentować, ponieważ nawet jeśli częściowo masz rację, to nie można tak od razu generalizować, bo zawsze są odstępstwa od normy, to raz, a dwa, że poczułem się wrzucony do jednego worka i zwyczajnie dotknięty. To, że zniknęła jakaś dyscyplina nadal uważam za skandal, bo to akurat podstawowa funkcjonalność, ale absolutnie nie narzekam na sam zegarek jako taki, co do jakości wykonania czy dokładności pomiarów wszyscy praktycznie jesteśmy zgodni co do tego, że nie tylko dorównuje, ale wręcz przewyższa droższą konkurencję, a można oczywiście bez problemów znaleźć kolejne zalety tego urządzenia.

Poza tym myślę, że każdy jak coś nieco droższego kupuje to porównuje i rozważa za i przeciw i funkcjonalność itd., a zawsze dość ważnym założeniem jest budżet. Czyli chcę powiedzieć, że użytkownicy Garmina co do zasady raczej się od tych Polara nie różnią, poza tym, że niekiedy wydali więcej kasy.

No i na koniec życzę wszystkim powodzenia jutro w Poznaniu, gdzie startuję w "połówce" :-).
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
kerech
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A możecie mi powiedzieć o co chodzi z pływaniem w trybie triathlonu? Nie mogę ustawić GPS. W opcjach widoku we flow jest to wyłączone a jak chcę włączyć to zmiany się nie zapisują..... No i nie liczy dystansu
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Klimo, nie chodziło mi tu o Twój problem tylko ogólnie takie moje przemyślenie :)
kerech pisze:A możecie mi powiedzieć o co chodzi z pływaniem w trybie triathlonu? Nie mogę ustawić GPS. W opcjach widoku we flow jest to wyłączone a jak chcę włączyć to zmiany się nie zapisują..... No i nie liczy dystansu
Temat znany, obecnie pokazuje tylko częstotliwość ruchu rękami i czas, za to w "Pływanie w wodach otwartych" nie ma tego problemu, gps, trasa, mapa jest ok.
Pytałem i Sport Konsulting mi odpowiedział:
"jeśli chodzi o problemy z profilem Triathlonu to otrzymaliśmy informację od
innych użytkowników o tym problemie i jest on związany z oprogramowaniem
strony Flow. Kwestia ta została już przekazana do producenta. Czekamy na
feedback od nich w tej sprawie"
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja dzisiaj wysłałem swojego V800 do naprawy gwarancyjnej do Sport Konsulting.
Nie mogłem już go naładować. Bardzo często sypał fatal errorami, zaczął długo łapać GPS i były problemy z pomiarem pulsu.
Jestem na detoksie [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kerech
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tomhusky pisze:@Klimo, nie chodziło mi tu o Twój problem tylko ogólnie takie moje przemyślenie :)
kerech pisze:A możecie mi powiedzieć o co chodzi z pływaniem w trybie triathlonu? Nie mogę ustawić GPS. W opcjach widoku we flow jest to wyłączone a jak chcę włączyć to zmiany się nie zapisują..... No i nie liczy dystansu
Temat znany, obecnie pokazuje tylko częstotliwość ruchu rękami i czas, za to w "Pływanie w wodach otwartych" nie ma tego problemu, gps, trasa, mapa jest ok.
Pytałem i Sport Konsulting mi odpowiedział:
"jeśli chodzi o problemy z profilem Triathlonu to otrzymaliśmy informację od
innych użytkowników o tym problemie i jest on związany z oprogramowaniem
strony Flow. Kwestia ta została już przekazana do producenta. Czekamy na
feedback od nich w tej sprawie"
Kurcze to trochę paranoja, że zegarek który ma być dedykowany do triathlonu nie obsługuje dystansu pływania. Rozumiem, że to babol, rozumiem, że się zdarza no ale to powinno być naprawione migiem, a z tego co mi świta to już chyba trwa od jakiegoś czasu?
Uwielbiam ten zegarek ale takie rzeczy drażnią :/

Jeszcze jedno pytanie. Czy w trybie triathlonu można ustawić wgląd w łączny czas? W sobotę miałem swój debiut i niestety wcześniej tego nie sprawdziłem. Czas liczony był oddzielnie do każdej dyscypliny, jednak nie miałem wglądu w całościowy...

keiw pisze:Ja dzisiaj wysłałem swojego V800 do naprawy gwarancyjnej do Sport Konsulting.
Nie mogłem już go naładować. Bardzo często sypał fatal errorami, zaczął długo łapać GPS i były problemy z pomiarem pulsu.
Jestem na detoksie [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] .
keiw - trochę mnie to zmartwiło bo z tego co czytałem wcześniej to dość intensywnie go używałeś.... dbałeś o łącze? Ja zacząłem tak jak zalecają przemywać wodą i suszyć. Z drugiej strony to też trochę jest debilne, bo zegarek ma być cały czas na ręce żeby mierzyć zmęczenie i takie tam... ale po zamoczeniu ma się suszyć złącze. Ech...
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Oczywiście, że dbałem. Dbałem o cały zegarek.
Problemy z nim w ostatnim okresie jednak się nawarstwiły.

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Oczywiście, że dbałem. Dbałem o cały zegarek.
Problemy z nim w ostatnim okresie jednak się nawarstwiły.

Wysłane z mojego MI 3W .
A którą wersję zegarka miałeś - pierwszą bez zaślepki czy drugą z zaślepką na złączu? Ja pierwszą wersję odsyłałem dwa razy i to zdaje się dość często - pierwszy raz już po dwóch miesiącach a potem chyba po następnych 6 miesiącach - miałem właśnie problemy z ładowaniem bo zegarek "puchł" (jedni mówią że zły klej inni że bateria) - za drugim razem dostałem wersję z zaślepka i od 16 miesięcy działa już bez zarzutu. W każdym razie mam nadzieję, że te problemy nie są w tej wersji z zaślepką bo ja już jestem po okresie gwarancyjnym ;)
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

kerech pisze:
tomhusky pisze:@Klimo, nie chodziło mi tu o Twój problem tylko ogólnie takie moje przemyślenie :)
kerech pisze:A możecie mi powiedzieć o co chodzi z pływaniem w trybie triathlonu? Nie mogę ustawić GPS. W opcjach widoku we flow jest to wyłączone a jak chcę włączyć to zmiany się nie zapisują..... No i nie liczy dystansu
Temat znany, obecnie pokazuje tylko częstotliwość ruchu rękami i czas, za to w "Pływanie w wodach otwartych" nie ma tego problemu, gps, trasa, mapa jest ok.
Pytałem i Sport Konsulting mi odpowiedział:
"jeśli chodzi o problemy z profilem Triathlonu to otrzymaliśmy informację od
innych użytkowników o tym problemie i jest on związany z oprogramowaniem
strony Flow. Kwestia ta została już przekazana do producenta. Czekamy na
feedback od nich w tej sprawie"
Kurcze to trochę paranoja, że zegarek który ma być dedykowany do triathlonu nie obsługuje dystansu pływania. Rozumiem, że to babol, rozumiem, że się zdarza no ale to powinno być naprawione migiem, a z tego co mi świta to już chyba trwa od jakiegoś czasu?
Uwielbiam ten zegarek ale takie rzeczy drażnią :/

Jeszcze jedno pytanie. Czy w trybie triathlonu można ustawić wgląd w łączny czas? W sobotę miałem swój debiut i niestety wcześniej tego nie sprawdziłem. Czas liczony był oddzielnie do każdej dyscypliny, jednak nie miałem wglądu w całościowy...

keiw pisze:Ja dzisiaj wysłałem swojego V800 do naprawy gwarancyjnej do Sport Konsulting.
Nie mogłem już go naładować. Bardzo często sypał fatal errorami, zaczął długo łapać GPS i były problemy z pomiarem pulsu.
Jestem na detoksie [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] .
keiw - trochę mnie to zmartwiło bo z tego co czytałem wcześniej to dość intensywnie go używałeś.... dbałeś o łącze? Ja zacząłem tak jak zalecają przemywać wodą i suszyć. Z drugiej strony to też trochę jest debilne, bo zegarek ma być cały czas na ręce żeby mierzyć zmęczenie i takie tam... ale po zamoczeniu ma się suszyć złącze. Ech...

Jeśli chodzi o tryb triatlonu, to miałem naprawdę sporo szczęścia i nawet przez chwilę stresu, bo dosłownie w piątek jeszcze czy nawet sobotę sprawdzałem przed niedzielnym startem, czy aby znowu coś nie zniknęło, i ustawione ekrany widoków treningowych itd., i miałem na 100% pływanie w trybie basen bez GPSu (bo nie było innej opcji). Tymczasem rano w niedzielę przed startem włączam triatlon, a tutaj nagle wody otwarte na początek, pomiar z GPSem itd. Już myślałem, że mi wskoczyły jakieś domyślne widoki treningowe, ale na szczęście zostały wszystkie moje ustawienia. Dosłownie musieli to jakoś w sobotę, znowu bez mojej wiedzy, zmienić.
Muszę z kolei powiedzieć, że w czasie triatlonu zegarek spisał się znakomicie, wszystko bez najmniejszego zarzutu. Pomiar dystansu w wodzie oceniam na doskonały, chociaż tętna akurat nie widział cały czas.

Jeśli chodzi o czas łączny, jak najbardziej można to sobie ustawić, trzeba oczywiście we flow zwrócić uwagę na nazwę, bo jest do wyboru dystans lub łączny dystans, czyli "dystans" dotyczy tej konkretnie dyscypliny w której właśnie jesteśmy, a łączny podsumowuje wszystko, tak samo czas i łączny czas. Miałem to ustawione i rzeczywiście pod koniec biegania już na to spoglądałem częściej :-).

Jeśli chodzi o suszenie zegarka, ja osobiście przed ładowaniem bardzo dokładnie nawet jak się wydaje suchy wycieram chusteczką, czasem (dość rzadko) czyszczę wykałaczką i również nie za często, może z raz na tydzień też zdejmuję na chwilkę z ręki i wycieram chusteczką. Ale nigdy na dłużej go nie ściągam tylko po to, by suszyć. Mam zegarek z zaślepką od września 2015 bez żadnych problemów.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

div pisze: A którą wersję zegarka miałeś - pierwszą bez zaślepki czy drugą z zaślepką na złączu? Ja pierwszą wersję odsyłałem dwa razy i to zdaje się dość często - pierwszy raz już po dwóch miesiącach a potem chyba po następnych 6 miesiącach - miałem właśnie problemy z ładowaniem bo zegarek "puchł" (jedni mówią że zły klej inni że bateria) - za drugim razem dostałem wersję z zaślepka i od 16 miesięcy działa już bez zarzutu. W każdym razie mam nadzieję, że te problemy nie są w tej wersji z zaślepką bo ja już jestem po okresie gwarancyjnym ;)
Zegarek kupiłem pod koniec października 2014 r. - pierwsza wersja bez zaślepki.
Oprócz tego, że zegarek myłem, czekałem aż wyschnie. Również dla pewności przecierałem suchą ściereczką.
Z ładowaniem problem się nasilał w ostatnim okresie. Tydzień przed reklamacją, zegarek z podpiętym kablem USB w celu naładowania, zapinałem na małej butelce z wodą, by był docisk.
Pomogło to tylko doraźnie, bo później już palcami przyciskając nie mogłem zmusić go do ładowania.
Przed wysłaniem strasznie się namęczyłem, by choć troszkę złapać ładowanie, ponieważ miałem ustawiony alarm na 06:00 i przy niskim poziomie baterii, o dziwo nie mogłem wyłączyć alarmu :ojoj:
Na chwilę "złapał prąd" i alarm się udało wyłączyć.

Oprócz problemów z ładowaniem niestety potrafił ostatnio ciągle walić błędami. Uruchamiam Bieganie, łapie GPS, ja klikam start a on "Fatal error". Restartuję zegarek i po tym łapie GPS nawet 10min, ale niestety kolejny raz start i "Fatal error".
Przestawiłem na Spacer i ruszył. Po zgraniu do Flow zmieniłem na Bieganie, ale nie było wtedy Running Index.
Doszło do tego, że nie mogłem ufać V800 i na treningi zabierałem telefon.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ