Polar M400

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak zblizysz zegarek do kostki na pasie, to możesz zaprogramować wywołanie określonych funkcji, np. pokazanie w zegarku bieżącej godziny, podświetlenie tarczy i inne.
Mam to w V800 ale niestety M400 tego nie ma.

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Jak zblizysz zegarek do kostki na pasie, to możesz zaprogramować wywołanie określonych funkcji, np. pokazanie w zegarku bieżącej godziny, podświetlenie tarczy i inne.
Mam to w V800 ale niestety M400 tego nie ma.

Wysłane z mojego MI 3W .
A mi tej funkcji brakuje, w rs400SD BYLa

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Faktycznie to super rozwiązanie. Porą jesienno-zimową mam ustawione podświetlenie tarczy.
Jeden ruch ręką do klatki piersiowej i widzisz wszystko.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Faktycznie to super rozwiązanie. Porą jesienno-zimową mam ustawione podświetlenie tarczy.
Jeden ruch ręką do klatki piersiowej i widzisz wszystko.
Ja wlasnie mialem tak ustawione w starym poczciwym rs400sd.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
kurczak458
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 paź 2013, 16:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam putanko do uzytkownikow m 400. Chodzi mi o ustawienia auto lap. W starych garminach było tak ze przy standardowym treningu bez ustawiania zdefiniowanego treningu zegarek odliczał autolapy np co 1 km. Po naciśnieciu przycisku lap, zegarek mierzył kolejne okrążenie (kelejny autolap) od momentu naciśniecia przycisku lap i po 1 km podawał czas przebiegnietego km. Mi to osobiscie pasowalo. Wiem ze polar mierzy te dwie wartosci (auto lapy i zwykle lapy) odzielnie. Pytanie czy jest mozliwosc ustawienia tego tak jak w garminie.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kurczak458 pisze:Mam putanko do uzytkownikow m 400. Chodzi mi o ustawienia auto lap. W starych garminach było tak ze przy standardowym treningu bez ustawiania zdefiniowanego treningu zegarek odliczał autolapy np co 1 km. Po naciśnieciu przycisku lap, zegarek mierzył kolejne okrążenie (kelejny autolap) od momentu naciśniecia przycisku lap i po 1 km podawał czas przebiegnietego km. Mi to osobiscie pasowalo. Wiem ze polar mierzy te dwie wartosci (auto lapy i zwykle lapy) odzielnie. Pytanie czy jest mozliwosc ustawienia tego tak jak w garminie.
Łapanie autolapów ustawiasz w konfiguracji danego treningu (biegania/kolarstwa/joggingu) a manual lapy możesz łapać niezależnie od autolapów.
Jednak złapany manual lap będzie trwał do momentu rozpoczęcia kolejnego manual lapa lub do końca treningu a nie do kolejnego pełnego kilometra.
Autolapy będą naliczanie niezależnie od manual lapów. chyba możesz nawet ustawić czy chcesz mieć o nich powiadomienie podczas treningu czy nie. (tego nie jestem pewna na 100 %)
kurczak458
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 paź 2013, 16:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Słyszałem że polar m400 miał tez wadę w postaci braku mozliwosci wyswietlenia dystansu lapu. Czy ten problem został juz usuniety? Czy w takim razie na wyswietlaczu mozna ustawic pola odzielne dla dystansu aktualnego autolap i manual lap? I kolrjne pytanie. Ile zdefiniowanych zaawansowanych treningow mozna przeslac do zegarka. Czy tak jak w garmin fr 405 (uzytkuje obecnie) jest to tylko jeden trening zdefiniowany?
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

A czy m400 potrafi coś w basenie? Liczyć? Style poznawać?
Czy dopiero v800?
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kurczak458 pisze: Ile zdefiniowanych zaawansowanych treningow mozna przeslac do zegarka. Czy tak jak w garmin fr 405 (uzytkuje obecnie) jest to tylko jeden trening zdefiniowany?
Do polara m400 można przesłać na pewno 10 celów treningowych (tak są nazwane na stronie), bo tyle ja sobie definiuje w polarflow.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kurczak458 pisze:Słyszałem że polar m400 miał tez wadę w postaci braku mozliwosci wyswietlenia dystansu lapu. Czy ten problem został juz usuniety? Czy w takim razie na wyswietlaczu mozna ustawic pola odzielne dla dystansu aktualnego autolap i manual lap? I kolrjne pytanie. Ile zdefiniowanych zaawansowanych treningow mozna przeslac do zegarka. Czy tak jak w garmin fr 405 (uzytkuje obecnie) jest to tylko jeden trening zdefiniowany?
Można mieć dystans manual lapa i auto lap a raczej dystans całkowity. Jeśli definiujesz trening interwałowy to będziesz też miał dystans pozostały w danym odcinku. Ja co prawda mam te wielkości na różnych ekranach i przełączam ekran (jednym klikiem więc nie jest to problem), jeśli chcę widzieć konkretny.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Tomeck pisze:A czy m400 potrafi coś w basenie? Liczyć? Style poznawać?
Czy dopiero v800?
Nie potrafi tego, tylko stoper działa pod woda i nad wodą.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
lukasz.biega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2016, 04:03
Życiówka na 10k: 49:00
Życiówka w maratonie: :-)

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich :)

Od niedawna posiadam m400 i mam trzy pytania:

a) czy m400 posiada normalny stoper? jeżeli tak to jak go włączyć? bo szukam i nigdzie tego nie ma...
b) czy jest możliwość oraz jak ustawić na ekranie głównym zegar z sekundnikiem? w ustawieniach jest tylko duzy/analogowy/imie/aktywność, (a wiem że jest
taka możliwość bo na YT widziałem w jednym teście)
c) nie mam opcji w ustawieniach "powiadomienia z telefonu"(też wiem, że inni mają bo w testach widziałem)

dodam, że aktualizowałem wczoraj oprogramowanie i zarówno przedtem jak i teraz nie widziałem tych opcji.
(jeżeli to istotne mam wersje white bez HR)

Dzięki
ireneush
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 29 kwie 2016, 19:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

lukasz.biega pisze: a) czy m400 posiada normalny stoper? jeżeli tak to jak go włączyć? bo szukam i nigdzie tego nie ma...
b) czy jest możliwość oraz jak ustawić na ekranie głównym zegar z sekundnikiem? w ustawieniach jest tylko duzy/analogowy/imie/aktywność, (a wiem że jest
taka możliwość bo na YT widziałem w jednym teście)
Ad a) O ile wiem to osobnego stopera nie ma, ale możesz złapać czas naciskając podczas treningu przycisk start/start, tak jak łapiesz lap.
Ad b) W ustawieniach analogowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

lukasz.biega pisze:Witam wszystkich :)

Od niedawna posiadam m400 i mam trzy pytania:

a) czy m400 posiada normalny stoper? jeżeli tak to jak go włączyć? bo szukam i nigdzie tego nie ma...
b) czy jest możliwość oraz jak ustawić na ekranie głównym zegar z sekundnikiem? w ustawieniach jest tylko duzy/analogowy/imie/aktywność, (a wiem że jest
taka możliwość bo na YT widziałem w jednym teście)
c) nie mam opcji w ustawieniach "powiadomienia z telefonu"(też wiem, że inni mają bo w testach widziałem)

dodam, że aktualizowałem wczoraj oprogramowanie i zarówno przedtem jak i teraz nie widziałem tych opcji.
(jeżeli to istotne mam wersje white bez HR)

Dzięki
ad. c)
Bo najpierw chyba musisz sparować telefon z zegarkiem żeby mieć tą opcję w ustawieniach :)
truskafka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 24 cze 2015, 17:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

stoper jest 1. wchodzisz sobie w menu zegarka w takie coś co sie nazywa "timery" i masz dwie opcje "szacunkowy czas ukończenia" i "timer interwałowy". Wchodzisz sobie w te interwały i klikasz rozpocznij i przenosi Cie do profilu sportowego z którym to ma zadziałać. Ja mam ustawiony taki bez opcji gps czyli jakiś tam trening w pomieszczeniach. Jak nie masz czego rozpocząć to musisz sobie to ustawić. Wybierasz między opcją interwału na podst czasu albo dystansu. Wybierasz czas ustawiasz i cofasz się do takiego poziomu żeby było "rozpocznij". Sorki że taki pokręcony ten opis ale ja tak uruchamiam stoper, może ktoś ma szybszy sposób.
ODPOWIEDZ