Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

krzysi pisze:Próbuje stworzyć sobie we Flow trening interwałowy i czepia się, nie chce zapisać w dzienniku nowo utworzonego treningu. Już wiele miesięcy używam V800 i pierwszy raz mam taki problem, we wtorek wszytsko było jeszcze ok. Mógłby ktoś sprawdzić czy też ma taki problem, może sobie stworzyć trening interwałowy składający się z: rozgrzewki, wysiłku i schłodzenia. Pokazuje mi błąd: Sprawdź dane!
Sprawdziłem i mam tak samo bo... nie wpisałem godziny treningu. Kiedy się wpisze trening jest zapisywany.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zauważyłem dziś dwie nowości na Polar Flow, pomijam na razie ich skuteczność i przydatność bo nie sprawdzałem ich osobiście ale widać, że coś się dzieje.

Raport Running Index
"Wskaźnik Running Index dostarcza informacji na temat Twojej maksymalnej efektywności biegu. Jest on obliczany podczas każdego treningu biegowego z pomiarem tętna i prędkości. Pomiar Running Index pozwala monitorować własne postępy i porównywać wyniki z innymi biegaczami tej samej płci i w tej samej grupie wiekowej. Wskaźnik pomaga też szacować swoje wyniki na określonych dystansach, co przydaje się podczas przygotowań do zawodów biegowych. ..."

Programy treningowe
"Są to spersonalizowane programy oparte na Twoim poziomie wydolności i opracowane tak, aby trening był prawidłowy i nie był zbyt obciążający.
Wszystkie treningi wytrzymałościowe składają się z rozgrzewki, ćwiczeń oraz odpoczynku, co pozwala osiągnąć optymalne rezultaty. Otrzymujesz również porady dotyczące ćwiczeń siłowych, wzmacniających mięśnie głębokie oraz rozciągających, co pomaga w osiąganiu celów. ..."
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w końcu otaganeli jeszcze pare funkcji dodadzą i będzie i bedzie najlepszy portal
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Mam pytanie. Nie chce mi się szperać po całym temacie :hejhej:
Zachciało mi się polara v800...
1.Jak współpracuje zegarek z iphonem?
2.Jak wygląda eskport treningów do endo?
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

[quote="krzys1001"]Mam pytanie. Nie chce mi się szperać po całym temacie :hejhej:
Zachciało mi się polara v800...
1.Jak współpracuje zegarek z iphonem?
quote]

Z I-phonem znakomicie. Najfajniejsza dla mnie funkcja: powiadomienia o przychodzącej rozmowie w czasie treningu i możliwość odebrania na zegarku - oczywiście najbardziej przydatne podczas jazdy rowerem, z czego korzystam praktycznie codziennie.
Synchronizuje się niemal bez żadnych problemów, chociaż rzeczywiście zdarzyło mi się parę razy obejrzeć komunikat: "synchronizacja nie powiodła się".
W czasie bez treningu bez najmniejszych problemów wyświetla wybrane przez nas powiadomienia i oczywiście rozmowę przychodzącą. I-phone'a mam dopiero od 2 miesięcy, wcześniej tylko testowałem u córki, ale testowałem też na androidzie i jak dla mnie nie ma porównania.

W Endomondo się nie udzielam, więc nie wiem, czy polecić tą współpracę.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Potwierdzam to, co napisał Klimo.
Jeśli chodzi o eksport treningów do Endomondo, to robię to z poziomu PolarFlow:
1. "exportuj sesję" i wybieram format TCX
2. w Endomondo "dodaj trening"
eni4c
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 18 sie 2015, 07:40

Nieprzeczytany post

Jak Wy macie te powiadomienia ustawione, ze to dziala... mi to nigdy dobrze nie zadzialalo.


Wysłane z iPhone .
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

tomhusky pisze:Zauważyłem dziś dwie nowości na Polar Flow, pomijam na razie ich skuteczność i przydatność bo nie sprawdzałem ich osobiście ale widać, że coś się dzieje.

Raport Running Index
"Wskaźnik Running Index dostarcza informacji na temat Twojej maksymalnej efektywności biegu. Jest on obliczany podczas każdego treningu biegowego z pomiarem tętna i prędkości. Pomiar Running Index pozwala monitorować własne postępy i porównywać wyniki z innymi biegaczami tej samej płci i w tej samej grupie wiekowej. Wskaźnik pomaga też szacować swoje wyniki na określonych dystansach, co przydaje się podczas przygotowań do zawodów biegowych. ..."

Programy treningowe
"Są to spersonalizowane programy oparte na Twoim poziomie wydolności i opracowane tak, aby trening był prawidłowy i nie był zbyt obciążający.
Wszystkie treningi wytrzymałościowe składają się z rozgrzewki, ćwiczeń oraz odpoczynku, co pozwala osiągnąć optymalne rezultaty. Otrzymujesz również porady dotyczące ćwiczeń siłowych, wzmacniających mięśnie głębokie oraz rozciągających, co pomaga w osiąganiu celów. ..."
Rozszerzone raporty RI są fajne jak umie się z nich wyciągnąć wnioski. Natomiast spersonalizowane treningi to typowe dla polara bzdury. Pominę, że trening jaki mi wyznaczył - niby w oparciu o prawie 2 letni okres użytkowania v800 - ma bardzo niską intensywność, kompletnie poniżej moich typowych treningów. Jednak najlepsze jest na końcu, bo wyszło mi, że jak przeprowadzę ten program to w październiku mam szansę w maratonie na 3:07. Tylko, że tydzień temu przebiegłem Orlen w 3:04 :-) Czyli albo w Polarze pracują dyletanci, którzy wypuszczają kolejne funkcjonalności bez rzetelnych testów; albo Polar proponuje mi obniżyć ambicję i dlatego mam trenować słabiej :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

eni4c pisze:Jak Wy macie te powiadomienia ustawione, ze to dziala... mi to nigdy dobrze nie zadzialalo.

Wystarczy mieć w tle na telefonie włączoną aplikację cały czas (czyli nie usuwać robiąc porządki wśród otwartych aplikacji zarówno w Androidzie jak i w IOSie). No i albo w zegarku albo w aplikacji na telefonie albo na stronie Flow ustawić powiadomienia włączone z podglądem lub bez i oczywiście zsynchronizować i cały czas działa.
Jeśli chodzi o powiadomienia, to wtedy wszystkie, które się wyświetlają na telefonie wyświetlają się też na zegarku, jeśli w telefonie wyłączysz, na zegarku oczywiście też.
Dodam też, że czasem dość krótkie smsy mieszczą się na całym ekranie - ręce możesz mieć zajęte, leżysz, etc., po prostu czasem to nie jest moment w którym możesz/chcesz sięgnąć po telefon - wystarczy dosłownie ruch nadgarstkiem i już sms przeczytany - doskonała rzecz.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
mareko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 657
Rejestracja: 07 lip 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 39,11
Życiówka w maratonie: 3,23,05

Nieprzeczytany post

ijon pisze:
tomhusky pisze: Jednak najlepsze jest na końcu, bo wyszło mi, że jak przeprowadzę ten program to w październiku mam szansę w maratonie na 3:07. Tylko, że tydzień temu przebiegłem Orlen w 3:04
no to niewiele sie pomylił - to by wskazywalo, ze moze to jednak nie jest takie zle.
5km - 19:33
10km - 39:11
21km - 1:28:45
42km - 3:23:05
Górski Ultra 100km - 14h
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

też mam wrazenie że to co pokazuje to dobre wyliczenie dla aktualnej formy, z ciekawości wrzuciłem sobie plan na 10k i z ri wyszło mi mniej wiecej mój maks +-20s. Więc całkiem ciekawy wyznacznik, to samo było z maratonem pokazał mi forme w miare aktualną.

Co do intesnsywności plany wyglądaja nawet fajnie, Ci co marudzą niech sobie ustawią strefy tętna nie polarowskie a realne bo te od polara to raczej do fitnesu sie nadaje albo w moim wypadku jak jade rowerem, w bieganiu nie maja odzwierciedlenia. Powiem szczerze tam gdzie mam treningi w czerwonej lini czyli u mnie 95%+ hrmax to nie wiem czy bym je zrobił, bardzo żadko wchodze na tak wysokie tętno. Więc wcale te plany nie moga byc takie złe, z tym że trzeba pamietać że to algorytm nijak to sie ma do spersonalizowanych planów od trenera, mało tego sa to plany napewno bezpieczne bo sami często przeginamy bagiete z intensynwością (jest to stanadartem w śród biegaczy szczeónie z niskim stażem) jak dla mnie funkcja na plus tylko strefy ustawić.

Czekam jeszcze tylko na średnie tempo z fazy, rekordy życiowe, oraz poprawienie tempa chwilowego w oparciu o akcelerometr. Wiecej mi chyba nic nie trzeba ibęde miał idealny zegarek.
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na podstawie średniego wskaźnika Running Index przewidujemy, że możesz ukończyć trening o 00:38:40.
To dla startu na 10km 28 sierpnia. W zeszłą niedzielę na 10km uzyskałem wynik 36:55 będąc lekko przeziębionym - jutro mam zamiar urwać z tego jeszcze trochę (oba starty na atestowanych trasach) - wg mnie w moim przypadku szacowanie wyników na podtawie RI słabo się sprawdza.
puchatek391 pisze:Ci co marudzą niech sobie ustawią strefy tętna nie polarowskie a realne bo te od polara to raczej do fitnesu sie nadaje
Ja mam niby swoje strefy ustawione ale tak z ciekawości mógłbyś podać jak Ty sobie ustawiłeś? Jakie procenty HR max?

Co do planów zgodzę się, że nie są złe, oczywiście bardziej zaawansowani zawodnicy wiedzą lepiej co lepiej na nich działa i niekoniecznie to będzie to samo co proponuje polar.
36:20 1:19:45 2:53:10
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

http://i.imgur.com/hMbp7qU.png
http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=44&id=399

To dla startu na 10km 28 sierpnia. W zeszłą niedzielę na 10km uzyskałem wynik 36:55 będąc lekko przeziębionym - jutro mam zamiar urwać z tego jeszcze trochę (oba starty na atestowanych trasach) - wg mnie w moim przypadku szacowanie wyników na podtawie RI słabo się sprawdza.
z jednej strony to duża odchyłka ale powiedzmy sobie szczerze im wyższa forma ( adomyslam sie że łamanie 40 min /10k to już jest jakis stopien zaawansowania) tym cięzej bedzie orkeslić algorytmowi wynik. Mi sie wydaje że i tak jest w miarę względny. Nie oszuikujmy się to tylko suche cyferki, liczy się dzień, samopoczucie, profil trasy itp itd.

Moim zdaniem plany sa fajnie ulozone pod osoby zaczynające i śrendiozaawansowane, dla pasjonatów i i i zaawansowanych nawet amatorów sie nie przydadzą bo Ci i tak już wiedza jakich środków treningowych użyć aby polepszyc satystyki.


Nie ma co hejtować, postarali sie chłopaki chopć poslizg pół roku woła o pomste do nieba :) , tak jak pisałem dla mnie brakuje może 3-4 funckji do pelni szczęscia
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgadzam się - to tylko algorytm a on nie wie czy biegam po piasku, po śniegu, czy zasuwam z wiatrem czy rzeźbie pod wiatr, czy cały dzień nic nie jadłem czy naładowałem się węglami jak trzeba itd - sporo zmiennych jest.
36:20 1:19:45 2:53:10
ijon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 360
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:59
Życiówka na 10k: 00:39:21
Życiówka w maratonie: 03:01:54

Nieprzeczytany post

RI jest ok i pokazuje coś wartościowego, jeżeli patrzymy na dane z dłuższego odcinka czasu, a nasz trening ma specyfikę tego dystansu. Mnie dla maratonu pokazywał widełki od 3:07 do 3:01. W styczniu było 3:07, a w marcu 3:01. W kwietniu było lekkie załamanie na zdrowiu, co widać także w odczytach RI, bo średnia spadłą mi o 1. Efekt, to wynik na Orlenie 3:04. Wg mnie idealnie do prezentowanych teoretycznie możliwości.
Co ciekawe, 2 tygodnie przed Orlenem pobiegłem 10k i bez problemu osiągnąłem 39:20, a wg RI z tamtego okresu powinienem mieć 38:55. Wtedy jednak miałem właśnie już problemy zdrowotne, które pewnie kosztowały mnie te 20 sek. Czyli tutaj zmierzyło mi także niemal idealnie.
Ale skoro Polar proponuje mi teraz program treningowy i szacuje, że za 5 miesięcy osiągnę poziom 3:07, czyli obniżę swój aktualny poziom, to ten algorytm jest najzwyczajniej do dupy. Ale fajnie, że dają takie opcje, bo dla mnie obieganych może to być pożyteczne.
Obrazek
ODPOWIEDZ