Suuto Ambit 3 Vertical

Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:pierwszy ;)
12687914_429912083866004_8805215532047447597_n.jpg
12642849_429912070532672_6114922643191405665_n.jpg
12647216_429912043866008_1765810752826911184_n.jpg
12670235_429912033866009_2965409425396144415_n.jpg
Jakiś taki brzydki :bleble: Ma tylko 4 śrubki , fenix to ma ich 5 :bum:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Coś słaby ten spam bo nie wyświetlają się zdjęcia.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie zassało załączników.

A już tak serio, ładny jest z wyglądu. Jak "pomacam" to wtedy cos więcej napiszę.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

moim zdaniem to najładniejszy zegarek z całej rodziny. antena jest schowana, zegarek jest nieco cieńszy niż peak, ma szybkę (prawie) równo z pierścieniem koperty, minimalistyczne obramowanie bez podziałki jak w traversie... podoba mi się.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Brzydki nie jest :)

https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... O6TvSmm8wA

Mozna sobie poogladać A3Peak A3Vertical i Traverse jak razem sieją ślad po górach ;)
Zwróćcie uwage ze sa tam po dwa slady w roznych miejscach
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:, ma szybkę (prawie) równo z pierścieniem koperty, minimalistyczne obramowanie bez podziałki jak w traversie... podoba mi się.
Szybka równo z kopertą - dla mnie totalnie odpada (gdybym planował kiedyś mieć taki zagarek). Tak zbudowane zegarki niszczę w 3 tyg, masakrując szybkę (i nie ma znacznie jak twarde jest szkło, dotychczas każde porysowałem oprócz tych szkiełek które były kilka mm poniżej krawędzi koperty, np epix mimo że go używam dzień w dzień, jako normalny zegarek, jest w idealnym stanie, za to inne masakra jakby ktoś je przeleciał papierem ściernym).

Ten żółty ślad to który jest model, bo odleciał w jednym miejscu dość ostro od pozostałych.
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pewnie tę szybkę zrównali z kopertą, bo walczyli za wszelką cenę o zmniejszenie grubości zegarka... no cóż znowu fenix ich dusi... ;)
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

No no, nawet ładny ten A3V , ale szczerze, jakbym miał zmieniać mojego Amita2 ( choć nie wiem dlaczego miałbym to robić :), jak ambit2 spełnia moje oczekiwania w 100 %, a najważniejszą z nich jest NIEZAWODNOŚĆ która jest warta każdych pieniędzy ) to tylko na Ambita3 i ambita4 o ile się pojawi ;] . Wystająca antena mi się osobiście podoba, jest to swego rodzaju znak rozpoznawczy ambitów :P , ale jak się to mówi, o gustach się nie dyskutuje :D . Osobiście uważam że F3 jest ładny, ale nie wiem czemu( no może troszku się domyślam ;P ).....no nie kupiłbym go, nawet dla jego kolorowego wyświetlacza i mnóstwa wodotrysków, bo jak dla mnie zegarek ma spełniać kilka warunków: niezawodność, bateria, dokładność GPS i co za tym idzie dokładniejsze wyświetlane dane i wyświetlacz który według mnie jest bardzo dobrze czytelny. Ostatecznie, każdy kupuje zegarek dla jego własnych i spełniających jego oczekiwaniach potrzeb ;)
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

Może lekki offtop, ale Suunto kojarzy mi się z pewnym stylem życia. Nie wiem dlaczego, ale jak jeszcze miałem Fenixa2 to bardzo często klienci patrzyli mi na rękę, żeby zobaczyć co za zegarek mam. Jak zobaczyli Fenixa2 to widać było uśmiech szydercy, jak bym z zegarkiem z myszką miki do garnituru wyskoczył. Zazwyczaj pojawiał się po chwili tekst "phi, ja mam SUUNTO". Było takich akcji sporo. Kojarzy mi się to z typowymi fanboyami np. BMW, którzy to wyśmiewają wszystkie inne samochody, pomimo że sami wożą się zakatowanym trupem z lat 80.
A prawda jest taka, że każdy bierze zegarek taki, jak mu pasuje. Jedni wolą Suunto, inni Garmina. Ale najgorszy typ to ten zapatrzony w swój wybór i na siłę wciskający swoją rację. Jeśli jeszcze mają ku temu jakieś sensowne argumenty to z chęcią ich wysłucham, ale jak ktoś mi nawija makaron na uszy, że zegarek jest niedorobiony czy gubi gps, w momencie kiedy sam go używam przez 1,5 roku i ani jednego odjazdu nie zarejestrowałem to pozostaje tylko załamać ręce :usmiech:
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fenix 2 to był falstart. Zawieszał się i trzeb go było resetować... no i był brzydki. Suunto Ambit to jak wiele produktów suunto dezajn na najwyższym poziomie. Co do wystającej anteny, to nie była to tylko cecha suunto. Właściwie wszystkie zegarki garmina miały ten sam problem, w różny sposób go ukrywano. Nie wystawała tylko w kultowym 310xt. Dopiero fenix 2, 220 i 620 nie miały wystającej anteny. Inna inszość, że teraz nawet najtańsze garminy i polar M400 nie mają wystającej anteny.
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

No na rynku pojawił się zdecydowanie za wcześnie. Jednakże miałem go 2 miesiące po premierze (wcześniej nie szło go dorwać, bo był wszędzie porezerwowany) i cały okres użytkowania nie resetowałem go ani razu, ani razu nie zgubił gps, ładowałem do niego każdy update. Odniosłem wrażenie że ludzie sami sobie robili problemy z tym zegarkiem właśnie przez resetowanie co 2 dni, po każdej aktualizacji (kto to w ogóle wymyślił?) kasowanie ręczne plików w zegarku.
A co do wyglądu - o gustach się nie dyskutuje. Jeden woli wielką metalową bryłę, drugi małą plastikową kopertę. Jednakże wygląd chyba nie powinien być czynnikiem determinującym zakup. Owszem jest ważny, ale raczej nie jest na pierwszym miejscu. A w momencie pojawienie się na rynku Fenixa2 to nie miał on sobie równych jeśli chodzi o funkcje.
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
Awatar użytkownika
zoltar7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5288
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:13
Życiówka na 10k: żenująca
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Osobiście bardzo mi się suunto podobają, ale nie pojmuje jak można wycenić A3V na 2k PLN kiedy za te pieniądze można kupić F3, który jest po prostu lepszy, chociażby dlatego, ze ma lepsza baterię i można wszystkie funkcje ustawiać z poziomu zegarka a nie latać z telefonom. Co więcej jak dla kogoś wygląd ma mniejsze znaczenie to ma jeszcze do wyboru multisportowe 910 i 920, a każdy z nich jest obecnie tańszy niż A3V.

Masz pewnie rację mówić, że suunto kojarzy się z pewnym stylem życia... i chyba o to chodzi w marketingu suunto, oni nie zegarki chcą sprzedawać tylko pewien styl życia. Chcą być tym na rynku zegarków sportowych czym jest Harley Davidson na rynku motocykli, wątpię jednak by im się to udało.

Tak czy inaczej, dla klientów czym większy wybór na rynku zegarków sportowych tym lepiej.

A tak z czystej ciekawości, a jak działa serwis Suunto. Czy tak jak Garmina?
Temu się darzy, kto dobrze waży.
Szczęśliwi kalorii nie liczą.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:A tak z czystej ciekawości, a jak działa serwis Suunto. Czy tak jak Garmina?
Przecież wiesz że nie ;)
zoltar7 pisze:Fenix 2 to był falstart. Zawieszał się i trzeb go było resetować... no i był brzydki.
Był brzydki wg Ciebie. Wg mnie był akurat najładniejszy z wszystkich dostępnych obecnie na rynku jeżeli mówimy TYLKO o wyglądzie a nie funkcjonalności.
Ale tak jak już ktoś tu powiedział, o gustach się nie dyskutuje, jeden woli piwo drugi woli żyto ...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a ja lubię piwa ze słodami żytnimi...

do dyskusji - Luke, zauważ pewną rzecz: to, że ty masz akurat dobry egzemplarz nie oznacza, że ogólnie ten model jest niezawodny. masz szczęście, no i fajnie.

co do serwisu Suunto - on nie jest tak rozbudowany, jak Garmina z prostej przyczyny - zegarki Suunto psuja się 10 razy rzadziej. procedura wygląda b. prosto - wysyłasz zegarek do Finlandii, po tygodniu, dwóch przychodzi sprawny albo nowy.

A w temacie A3V: w niedzielę robiłem kros na Dziewiczej górze. A3P pokazał 20km i 560m przewyższenia, A3V pokazał... 20km i 560m przewyższenia.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

raczej jest ich 10x mniej ;P

Cieszy mnie ze a3v podobnie do a3p wypada. To oznacza ze moj epix wypada tez kolo a3p :)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
ODPOWIEDZ