Garmin Fenix 3/3HR

Petavit
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 14 cze 2015, 08:20

Nieprzeczytany post

Czyli na obecną chwilę nie dodano "Run Dynamics 2" które w wersji testowej jest już od 19 listopada i działa bez zarzutu. Byłem pewien że w nowej wersji oprogramowania już będzie. Teraz to nawet jestem zadowolony że zainstalowałem oprogramowanie testowe 6.19. Jedyny minus to to że stracę wszystkie ustawienia i dane z zegarka jak przejdę na "stabilne" oprogramowanie ,ale na pewno nie wcześniej niż wtedy jak dadzą Dynamics 2
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak z ciekawosci zapytam... Do czego tak bardzo potrzebne Ci sa te dane?
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Petavit pisze:Czyli na obecną chwilę nie dodano "Run Dynamics 2" które w wersji testowej jest już od 19 listopada i działa bez zarzutu. Byłem pewien że w nowej wersji oprogramowania już będzie. Teraz to nawet jestem zadowolony że zainstalowałem oprogramowanie testowe 6.19. Jedyny minus to to że stracę wszystkie ustawienia i dane z zegarka jak przejdę na "stabilne" oprogramowanie ,ale na pewno nie wcześniej niż wtedy jak dadzą Dynamics 2
Były dni że codziennie wychodziły aktualizacje a więc nie ma co sie spinać, będzie za kilka dni przy kolejnej :)
ginn
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie mam. Chodzi mi konkretnie o tempo. Generalnie to Fenix 3 pokazuje na tyle dokładnie tempo bieżące, że można się nim sugerować podczas robienia interwałów, czy nawet samego biegania by sprawdzić swój ewentualny progres? Czy może macie jakieś lepsze sposoby?
bongos0000
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 30 lip 2014, 07:12
Życiówka na 10k: 50 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie.

Potestowałem Garmina Fenixa 3 . Pełny tekst tu: http://www.biegambolubie.com.pl/index.p ... nix-3-test

Mam jednak do was pytanie. Spotkałem się w necie z opiniami, że się też wiesza. Nie tak jak Fenix 2 ale się wiesza. Czy ktoś może to potwierdzić? MI się to nie zdarzyło.

Bartosz
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

żaden zegarek z GPS nie pokazuje dobrze tempa chwilowego. do kontroli tempa podczas interwałów służy tempo odcinka".
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Bartek, uwagi:

po pierwsze, Fenix nie rozkłada konkurencji na łopatki designem, bo Suunto.

po drugie, Garmin nie przełamał schematu brzydkich zegarków sportowych, bo Suunto.

po trzecie, kiedy piszesz o cenie, to albo "2000 do 2500" albo 2 do 2,5 tysiąca.

po czwarte, piszesz o wprowadzanej zmiennej testowej we wstępie, a teście jej nie ma.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Petavit
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 14 cze 2015, 08:20

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Tak z ciekawosci zapytam... Do czego tak bardzo potrzebne Ci sa te dane?
Tak naprawdę, to prawie tyle co z pozostałych danych, czyli traktuję je jako ciekawostkę i że mogę obserwować zachowanie się mojego ciała podczas biegania. Ale doszedł naprzykład, stosunek odchylenia pionowego kroku do jego długości, czyli czy jest wykorzystane odbicie i nie traci się na darmo energii. Jest też na grafice pokazana długość kroku w czasie całej trasy i mogę się dowiedzieć że na treningu wykonałem swoje założenia, czyli nie przesadziłem zbyt z długością kroku podczas zbiegów, co często kończy się bólem kolan podczas długich wybiegów. Mobilizuje mnie to do pilnowania podczas biegów niektórych parametrów i uczę przez to ciała dobrych nawyków. W taki sposób (kiedy zacząłem używać pulsometru) dowiedziałem się że większość wybiegów, biegłem zdecydowanie zbyt intensywnie, bo często na wybiegach dla przyjemności doprowadzałem się do tętna przekraczajacego 185 a nawet 190 uderzeń na minutę a przekroczyłem 40 lat (moja nadgorliwość) i tak było nagminnie. Teraz już nie muszę się martwić że biegam za mało intensywnie więc nie muszę przesadzać , i tak naprawdę to muszę częściej stawiać kroki, a nie próbować nadrabiać ich długością w zbieganiu z wzniesienia itd itp. Uważam osobiście że jak ktoś chce biegać dla przyjemności to taki zegarek czy specjalistyczne buty są mu niepotrzebnie, ale żeby ze swojego organizmu wyciągnąć jak najwięcej ale nie doprowadzać się do kontuzji to trzeba go poznać i do tego służą mi te dane. Jakimś mistrzem to ja już nie zostanę i jestem tego świadomy ale lubię trenować. Teraz akurat biegam, ale uprawiałem amatorsko inne sporty. Udało mi się zająć w wieku 20 lat 6 miejsce na mistrzostwach Śląska w kulturystyce bez żadnego trenera i wtedy też opierałem się na obserwacji swojego organizmu na wysiłek fizyczny i wprowadziłem w treningu poprawki żeby osiągnąć cel, który w końcu przerósł moje oczekiwania.
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:Bartek, uwagi:

po pierwsze, Fenix nie rozkłada konkurencji na łopatki designem, bo Suunto.

po drugie, Garmin nie przełamał schematu brzydkich zegarków sportowych, bo Suunto.


Nie przesadzajmy z tym designem i suunto. Dopiero Travese zaczal jakos wygladac bez tego pipsztoka z anteną ala FR305 . Z drugiej strony traverse upodobnił się do fenixa3 :)

Do tego Garmin 405 wcale nie był taki brzydki, a ambity wyszly dopiero w 2012 roku?
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Hm....jakby to ująć.....o gustach się nie dyskutuje , a co do tego ze traverse upodobnił się do fenixa3 mhm , bardzo ciekawe stwierdzenie ( ironia ) :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

majk, w każdym razie na pewno fenix 3 nie był pierwszym zegarkiem, który ładnie wygląda, a garmin nie rozkłada dizajnem na łopatki konkurencji.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Oczywiscie ze nie. Ladne zegarki sa juz od XX wieku a nawet wczesniej. Chyba ze rozmawiamy o zegarkach sportowych z GPS. Dizajnem nie m co rozkladac, choc dla mnie brzydki nie jest. Travers mi sie bardziej podoba, ale nie ma tu jakiegos rozkladania na lopatki (na fotach slaby ekran). Choc co ja tam sie znam, sam uzywam epixa ktory wyglada jak stare casio ;)


@ginn Niestety natura GPS sprawia ze tempo chwilwe jest lepsze albo gorsze. Jesli w fenixie jest jak w epixie, to sa dni ze mozna na nim polegac a sa takie ze kiepsko. Wspomaga sie ruchem zegarka, bez tego pewnie byłaby w ogole kupa. Mozesz sobie sciagnac z connectIQ store pole z srednim tempem z 3sekund, 5ciu czy 10 sekund jak nie chcesz czasu okrazenia.
Sa tez pola na ktore sklada sie wiele pol (dziwnie to brzmi) i maja wbudwane np filtrowane tempo chwilowe z 5s.

A najlepiej sobie kupic footpoda. Choc to najlepiej jak biegasz na plaskim i rownym. Na szlakach z racji zmian w kadencji, podbiegow, zbiegow itp moze byc z tym tez roznie. Byly tanie footpodny w decathlonie (chyba kolo 50pln). Dzialaja.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Troche musiałem tutaj uporządkować, ale mam jeden komentarz:
rudnickir pisze:To sprawdź procent wymian wśród zegarków tej firmy.
rudnickr - nie wiem czy to Ty czy ktoś inny pisał gdzieś, żeby zwrócić uwagę na to jak duża jest różnica w liczbie postów pomiędzy Fenixem a Ambitem i że to dowodzi większej niezawodnoćśi zegarków Suunto.
Rozmawiałem niedawno z dużym sprzedawcą zagarków dla biegaczy i powiedział mi, że nie dziwi go ta dysproporcja, bo jest poprostu ogromna dysproporcja w liczbie sprzedawanych Fenixów do Ambitów: 10 : 1.
Reasumując - użytkowników Garmina jest poprostu znacznie, znacznie więcej.
RP35
Wyga
Wyga
Posty: 144
Rejestracja: 06 paź 2014, 16:35

Nieprzeczytany post

Myślę że to nie do końca jest dobre...usprawiedliwienie dla garmina, no ale to tylko moje zdanie z którym nie każdy może się zgodzić :)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Troche musiałem tutaj uporządkować, ale mam jeden komentarz:
rudnickir pisze:To sprawdź procent wymian wśród zegarków tej firmy.
rudnickr - nie wiem czy to Ty czy ktoś inny pisał gdzieś, żeby zwrócić uwagę na to jak duża jest różnica w liczbie postów pomiędzy Fenixem a Ambitem i że to dowodzi większej niezawodnoćśi zegarków Suunto.
Rozmawiałem niedawno z dużym sprzedawcą zagarków dla biegaczy i powiedział mi, że nie dziwi go ta dysproporcja, bo jest poprostu ogromna dysproporcja w liczbie sprzedawanych Fenixów do Ambitów: 10 : 1.
Reasumując - użytkowników Garmina jest poprostu znacznie, znacznie więcej.
Myślę, że coś w tym jest... To tak jak na pewnym forum motoryzacyjnym w dziale awarie co chwila są tematy o jakiś dysfunkcjach 2L dizla, a 3L dizel pokazuje się tylko co jakiś czas. Czy to oznacza, że 3L dizel jest lepszy(mniej awarayjny)? Nie koniecznie bo stosunek występowania 2L dizla do 3L to właśnie jakieś 10:1 więcc siłą rzeczy psujących się aut będzie więcej z motorem 2L. Miałem ambita 2, był ładny i nic się z nim nie działo. Mam fenixa, jest ładny i też nic się z nim nie dzieje ;)
ODPOWIEDZ