Mio Link - alternatywa dla paska HR?

Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

Klanger pisze:Ale mówicie o Mio Link czy Fuse?
Ja pisałem o Mio Link, którego kupiłem jako alternatywę dla paska.
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

mow_mi_stefan pisze:No ja też nie byłem zadowolony. W kilku słowach opisałem to tutaj http://bieganie.pl/blogi/plusminus40/mi ... a-inaczej/
Zakładasz powyżej nadgarstka? Bo Tomtoma (który ma taki sam czujnik) tak trzeba nosić. Ja w Tomtomie jedyne problemy z tętnem mam na początku gdy jest zimno i założę zegarek na zimną skórę. Ale wtedy tętno jest zaniżone (do czasu rozgrzania się, o tak to wygląda: https://www.endomondo.com/users/6917149 ... /445115027). Przy wychodzeniu z domu (i ciągłym biegu) problemu nie ma. Przy za luźnym zapięciu są przerwy w odczycie albo zaniżone tętno. Zawyżonego nigdy nie miałem.
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Z moich testow wynika ze scosche rythm+ ma mniej takich problemow. Jednak wygodniejszy jest MioLink nadal. Takze rythm biore na treningi a Mio na wyscigi i inne aktywnosci niz bieganie.
U mnie najlepsze wyniki są od dołu ręki powyzej zegarka. Najlepiej na prawej ręce :)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Potwierdzam. Czujnik najlepiej jeśli jest założony od tylu przedramienia
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja też piszę o mio link. Chciałem go używać właśnie jako alternatywa dla paska, zwłaszcza, że sam pasek od ambita zaczyna szlag trafiać. Myślałem, że wrzucę go na prawą rękę, a na lewej będę miał zegarek, niestety w takiej konfiguracji co chwilę zegarek gubi sygnał. Po przepięciu czujnika na rękę z zegarkiem jest już niby ok, ale już nie jest tak wygodnie jak powinno być :wrrwrr: Jeśli się zastanowić to jedyne rozsądne zastosowanie w moim przypadku to podłączenie czujnika do telefonu i używanie podczas jazdy rowerem, ale ja mało jeżdżę ;) Chciałem go zostawić żonie, ale ona nie jest jakoś szczególnie zainteresowana znaniem swojego tętna podczas biegu więc mio leci z powrotem do sklepu.
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

kojer pisze: Zakładasz powyżej nadgarstka?
Koniec końców też znalazłem odpowiednie miejsce na ręce, gdzie odczyt był w miarę stabilny, jednak nie mogłem się przekonać do dwóch urządzeń na jednej ręce i ktoś inny się nim teraz cieszy ;)
Jak pisałem na blogu, nie jestem jakoś bardzo krytycznie nastawiony do Linka. Po prostu mi nie przypasował.
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

No to slabo. Laczysz z ambitem? W Epixie mam dropy ale bardzo rzadko. Mio ma slaba antene niestety i moze twoj zegarek tez, musial bym to dodac do swojej recki. Z Rythmem podlaczonym do tel moglem lazic po calym pokoju, a mio tracilo zasieg :/
Bardziej w mio mnie denerwuje ze czasami mam dokladnie pol swojego tętna :) Niby jest nowy firmware ale tylko przez iphona mozna zupgrejdowac a nie mam :(
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak łączę z ambitem2. Co do anteny zegarka to myślę, że możesz mieć rację bo sygnał z foot poda po ant+ też mi zrywało. Wydaje mi się, że ta technologia została potraktowana lekko po macoszemu w tym modelu ;)
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może wymień na Mio Fuse. Ja używam zawsze w konfiguracji lewa ręka zegarek, prawa Mio Fuse i problemów nie zaobserwowałem. Rownież gdy telefon był użyty zamiast zegarka (tel. schowany jeszcze dalej od ręki bo w plecaku).
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na tą chwilę wyleczyłem się z pomiaru tętna z nadgarstka ;) Może jeśli kiedyś Sunnto lub Garmin wypuści jakiś sensowny zegar z tym bajerem to się zastanowię. Teraz mój biegowy budżet jest bogatszy o 400zł ;)
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Garnin ma Forrunner 225 z optycznym monitorem serca - ten sam moduł co ma Mio zresztą.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem, ale FR225 jakoś mi nie leży, wolę zostać przy ambicie2 w tej chwili.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zaliczylem sesyjke z Mio Fuse ale jakos nie zalapal dystansu i predkosci.
Na pierwszy rzut oka niezly gadzecik na kontrolowany wysilek na rownej nawierzchni.

Opcja dotykowa wymaga dopracowania bo jest zbyt irytujaca.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Taka ciekawostka. Na androidzie mam soft ktory mierzy HRV. Kiedys uzylem paska takiego klasycznego garminowskiego. Dzis z ciekawosci zrobiłem to samo z MioLink (najnowszy fw 1.22) . Ładnie widac jak Mio zgaduje wartości. Trzeba to brac pod uwage jak ktos uzywa z urzadzeniami ktore licza vo2max i inne rzeczy z uzyciem hrv.
hrv.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
ulkos
Wyga
Wyga
Posty: 90
Rejestracja: 18 gru 2012, 22:05
Życiówka na 10k: 38:47
Życiówka w maratonie: 3:21:20

Nieprzeczytany post

Sprawdzał ktoś jak się sprawuje Mio Link w porównaniu do Mio Fuse ?
Chciałbym sparować z garminem 210 i nie wiem co by się lepiej sprawdziło. Chyba, że jest jakieś jeszcze podobne alternatywne urządzenie a jeszcze nie trafiłem na takie coś.
Prawdziwy trening zaczyna się w momencie gdy chcesz przestać.
ODPOWIEDZ