Suunto Ambit 3

vincec
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2013, 22:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A podłączyłeś do kompa
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
norkun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2012, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Orientujecie się może, jak wygląda wysłanie zegarka do naprawy gwarancyjnej?
vincec
Wyga
Wyga
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2013, 22:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Logujesz się do mysuunto ,zakładka naprawa lub coś podobnego wypełniasz formularz ,opisujesz wadę po ang. Generuje ci się list przewozowy Ups ,dzwonisz pod podany nr. Do Ups Polska . Zamawiasz kuriera , kurier odbiera przesyłkę i za 5 dni powinna być spowrotem u ciebie
malaga1989
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 07 sie 2015, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:
malaga1989 pisze:...
rzucilabys linkiem do aktywności na movescouncie... ?
Przykładowa wycieczka
LINK
Z wykresu wysokości widać z jakiej wysokości startowaliśmy, najpierw był podjazd, potem zjazd, potem podjazd na ponad 2000 m i zjazd i potem znowu delikatny podjazd. O ile dobrze pamiętam to naszemu przewodnikowi, korzystającemu z nawigacji rowerowej tego dnia wyszło jakieś 1700 m przewyższeń. Ale już pobieżna analiza wykresu pozwala stwierdzić, że samego podejścia wyszło dużo więcej niż wynikające z tabeli 80 m.

I jeszcze jedna rzecz.
Chodzi o tę WYCIECZKĘ
Po ok. 6 km zatrzymaliśmy się nad jeziorem na jedzenie. W tym czasie moja autopauza (mimo, że siedziałam grzecznie na trawie) cały czas się włączała i wyłączała. Jak się powiększy mapkę to widać jakąś plątaninę ścieżek. To normalne? Wiem, że gps jest obarczony jakimś tam błędem zawsze, ale też tak macie, że jak czasami się zatrzymujecie to autopauza szaleje?

Edit.
Próbowałam problem zgłosić do suunto- jako pytanie (jeszcze nie jako reklamacja). Naskrobałam wiadomość itp., klikam "wyślij" i nic. strona mignęła i tyle, dalej widzę swój tekst, mogę edytować itp. I tak kilka razy. Mam wrażenie, że nie poszło.
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

Dwa pytania:
1. Co dzieje się z zapisem aktywności, kiedy w trakcie treningu/zawodów "zabraknie prądu"? Wróciłem w niedzielę do domu z 4% baterii i taka mnie myśl naszła. Zapisuje cokolwiek, czy diabli biorą całą aktywność?
2. Czy można ustawić wyświetlanie tempa (tzw) chwilowego z dokładnością do 1 sek? Zegarek uparcie zaokrągla do piątek i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy 6:00 to jest 6:02, czy może 5:58 (czy rzeczywiście 6:00)
Obrazek
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

1. Zapisuje się

2. Nie można
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

1. To dobrze

2. To niedobrze

Dzięki
Obrazek
greguss
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 06 cze 2015, 10:08
Życiówka na 10k: 44min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam!
Jestem posiadaczem Ambit 2 i mam takie pytanie. Czy wysokie skoki tętna(pomiar) Może być spowodowane słabą baterią w czujniku ?
Niemożliwe by serce mi tak skakało, raz mam poniżej 120 uderzeń, a za chwilę wskakuje mi na pułap powyżej 200 uderzeń.. Ktoś coś ?
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

greguss pisze:Witam!
Jestem posiadaczem Ambit 2 i mam takie pytanie. Czy wysokie skoki tętna(pomiar) Może być spowodowane słabą baterią w czujniku ?
Niemożliwe by serce mi tak skakało, raz mam poniżej 120 uderzeń, a za chwilę wskakuje mi na pułap powyżej 200 uderzeń.. Ktoś coś ?
Zmień baterie.
djzj
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 18 mar 2015, 08:45

Nieprzeczytany post

Witam. Podpowiedzcie proszę. Zastanawiam się nad zakupem SAmbit3, a posiadam niedawno kupiony pas HR bluetooth smart, Mam nadzieję, że można go sparować z zegarkiem, tak mi się wydaje :bleble:
Niech ktoś potwierdzi moje przypuszczenia (albo rozwieje)
adarth
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:15
Życiówka w maratonie: 3:55:58

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
greguss pisze:Witam!
Jestem posiadaczem Ambit 2 i mam takie pytanie. Czy wysokie skoki tętna(pomiar) Może być spowodowane słabą baterią w czujniku ?
Niemożliwe by serce mi tak skakało, raz mam poniżej 120 uderzeń, a za chwilę wskakuje mi na pułap powyżej 200 uderzeń.. Ktoś coś ?
Zmień baterie.
Czy jesteś pewien, że to kwestia baterii? Pytam poważnie, bo mam podobny problem z pulsometrem Ambit 3 (można looknąć na movescount ten sam nick). Też mnie to irytuje. Zacząłem się zastanawiać czy coś jest nie tak z pikawką, bo robię lekki trening, tętno w pierwszym zakresie a nagle hop i siedzę w trzecim. W czasie biegu niczego nie czuję, dopiero po biegu wiedzę różnicę, biegnę ze stałym tempem, konwersując z kolegą u niego też Ambit 3 krzywa pulsu płaska a u mnie jakieś piki...

Pulsometr (po połączeniu z telefonem) wskazuje 40% naładowania baterii. Używam żelu, albo mocno nawilżam pasek.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zmien baterie. Kosztuje ze 3zl i najprosciej sprawdzic czy to ona nawala, a najprawdopodobniej to ona jest slaba. Mi jak siadala bateria to tetno pokazywal o jakies 20bpm wyzsze niz powinien.
Mak0
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 18 sie 2015, 09:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

malaga1989 pisze:
LoveBeer pisze:
malaga1989 pisze:...
rzucilabys linkiem do aktywności na movescouncie... ?
Przykładowa wycieczka
LINK
Z wykresu wysokości widać z jakiej wysokości startowaliśmy, najpierw był podjazd, potem zjazd, potem podjazd na ponad 2000 m i zjazd i potem znowu delikatny podjazd. O ile dobrze pamiętam to naszemu przewodnikowi, korzystającemu z nawigacji rowerowej tego dnia wyszło jakieś 1700 m przewyższeń. Ale już pobieżna analiza wykresu pozwala stwierdzić, że samego podejścia wyszło dużo więcej niż wynikające z tabeli 80 m.

I jeszcze jedna rzecz.
Chodzi o tę WYCIECZKĘ
Po ok. 6 km zatrzymaliśmy się nad jeziorem na jedzenie. W tym czasie moja autopauza (mimo, że siedziałam grzecznie na trawie) cały czas się włączała i wyłączała. Jak się powiększy mapkę to widać jakąś plątaninę ścieżek. To normalne? Wiem, że gps jest obarczony jakimś tam błędem zawsze, ale też tak macie, że jak czasami się zatrzymujecie to autopauza szaleje?

Edit.
Próbowałam problem zgłosić do suunto- jako pytanie (jeszcze nie jako reklamacja). Naskrobałam wiadomość itp., klikam "wyślij" i nic. strona mignęła i tyle, dalej widzę swój tekst, mogę edytować itp. I tak kilka razy. Mam wrażenie, że nie poszło.

Nie wiem co to jest ale dziwne
wydaje mi się że to sprawa ustawień
lub posługiwania się - w innych aktywnościach nie masz takich problemów trzeba się zastanowić co było inaczej niż zawsze
albo warunków odczytu GPS teren zalesiony
Ewentualnie reset zegarka

Można wejść na movescount i obejżeć - społeczność aktywności move
tam obejrzeć zapisy z dowolnej części mapy zapisy są prawidłowe

Ja nie lubię auto-czegoklwiek (pauzy) wszelakie automaty działają tak jak ktoś je zaprogramował + błędy odczytów warunków
malaga1989
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 07 sie 2015, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mak0 pisze: Nie wiem co to jest ale dziwne
wydaje mi się że to sprawa ustawień
lub posługiwania się - w innych aktywnościach nie masz takich problemów trzeba się zastanowić co było inaczej niż zawsze
albo warunków odczytu GPS teren zalesiony
Ewentualnie reset zegarka

Można wejść na movescount i obejżeć - społeczność aktywności move
tam obejrzeć zapisy z dowolnej części mapy zapisy są prawidłowe

Ja nie lubię auto-czegoklwiek (pauzy) wszelakie automaty działają tak jak ktoś je zaprogramował + błędy odczytów warunków
Co do ustawień- jedyne czym to się różni od biegania to dokładność GPS, gdzie miałam ustawioną dokładność "dobra" (chciałam, żeby bateria mi cały dzień wytrzymała). W zasadzie trasę i wysokości wyszły w miarę dobre (np. różnica długości trasy między licznikiem rowerowym a zegarkiem wyszła 5 km na dystansie 90 km; mogę mieć nie najlepiej skalibrowany licznik rowerowy :lalala: natomiast różnica wysokości między zegarkiem a oznaczeniem mapy to był jakieś 3-4 metry).
Tylko te nieszczęsne przewyższenia :grr:
adarth
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 28 kwie 2015, 22:15
Życiówka w maratonie: 3:55:58

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Zmien baterie. Kosztuje ze 3zl i najprosciej sprawdzic czy to ona nawala, a najprawdopodobniej to ona jest slaba. Mi jak siadala bateria to tetno pokazywal o jakies 20bpm wyzsze niz powinien.
Zmieniłem baterię i dupa... :-( Dzisiaj pokazywał jakieś herezje. Oczywiście pas przed biegiem namoczyłem. Na początku pokazał tętno o ponad sześćdziesiąt uderzeń na minutę wyższe niż moje max HR... Sukcesywnie do 8 km spadało. Od ósmego zaczęła się stabilizacja i już pokazywał bliżej rzeczywistości (trasa to 6 km w jedną stronę i powrót w drugą, lekkie tempo bez większego wysiłku a tętno max policzył 233 bpm gdy tymczasem moje max jest bliżej 164-167 bpm). Miałem koszulkę z BMW PMP w czasie tego biegu, od 10 km zaczął sensownie pokazywać, wcześniej tętno w jakiś dziwnych rejonach jak dla mnie... Już mnie to irytuje. Żel do USG też używałem. Raz było ok, raz od czapy pomiary.

Czy ktoś reklamował sam pasek z pulsometrem? Jakieś doświadczenia?
ODPOWIEDZ