Aktualizacja Windows 10 a Garmin

Awatar użytkownika
YorickG
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 15 kwie 2015, 10:12
Życiówka na 10k: 0:49:54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam Garmina FR220 po aktualizacji do Windows 10 system nie widzi zegarka. Ładowanie jest przez usb ale ie instaluje sterowników. Ktoś ma podobne doświadczenia?
5k: 0:23:07 - Warsaw Track Cup
10k: 0:46:34 - VII Bieg GPW - Mokotów
HM: 1:48:11 - II BMW Półmaraton Praski 2015
New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie na windows 10 działa, ale robiłem odwrotnie niż Ty. Miałem komputer z windows 10, na którym nie było wcześniej nic garminowego i po prostu ściągnąłem i zainstalowałem garmin connect. Przy instalacji kiedy trzeba było podpiąłem zegarek (310xt) bez problemu poszło i działa.
biegam ultra i w górach :)
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mam FR 225, po aktualizacji z Win 8.1 do Win 10 aplikacja Garmina nie chciała się w ogóle uruchomić (okno się pojawiało i od razu znikało), ale sam zegarek był widziany. Parę dni później, system się trochę zaktualizował i teraz aplikacja działa bez problemów.
40+ na karku
Strava
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Ja mam FR305 i Win8.1, póki co bez aktualizacji do W10, i dotychczas wszystko było ok, a od pewnego czasu komp nie widzi zegarka, i żadne sztuczki nie pomagają.
A na innym kompie gdzie mam W7, wszystko działało i działa bez problemu.

Jakieś sugestie ? Z góry dzięki :)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
YorickG
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 15 kwie 2015, 10:12
Życiówka na 10k: 0:49:54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok ja rozwiazałem swój problem. Polegał on na tym że nie chciałem mieć automatycznie przez Microsoft aktualizowanych sterowników karty graficznej. Dlatego włączyłem opcję: Nigdy nie instaluj oprogramowania sterownika z witryny Windows Update i odznaczyłem Automatycznie pobierz aplikację.... Okazuje się że Windows w przeciwieństwie do 8/8.1/7 nie ma chyba tych driverów z automatu i po włącznieiu tej opcji od razu wykryło Garmina i otworzyło folder (pobrał sterowniki online). Podobną sytuację miałem po podłaczeniu Samsunga SIII nie wykrywał urzadzenia przez USB.

Aby właczyć najszybciej opcje klikamy lupkę i wpisujemy: Zmień ustawienia instalacyjne urządzenia.
W nowym oknie upewnieamy sie ze mamy zaznaczone opcje: Tak, zrób automatycznie.
5k: 0:23:07 - Warsaw Track Cup
10k: 0:46:34 - VII Bieg GPW - Mokotów
HM: 1:48:11 - II BMW Półmaraton Praski 2015
ODPOWIEDZ