Polar M400

Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

Sygnału GPS nigdy nie zgubiłem, a często latam po dość gęstych lasach...łapanie sygnału po ostatnich aktualizacjach bardzo szybkie...trasę rysuje bardzo dobrze, przynajmniej ja nie zauważyłem większych odchylen...średnie tempo autolapa naprawili i teraz jest wyświetlane prawidlowo...a co do baterii to spokojnie tyle wytrzyma
New Balance but biegowy
Michalku

Nieprzeczytany post

No to dziękuję za odpowiedź. Myślę, że moja Luba będzie zadowolona :-)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Michalku pisze:Zastanawiam się nad M400 dla mojej kobiety. Design na plus, biały kolor również. Czytałem jednak nieco w internecie i czasem były spore narzekania na GPS... że sygnał gubi, że trasę na mapie słabo rysuje i długo satelitów szuka. Jest tutaj ktoś kto używa M400 kilka miesięcy i jest w stanie to zweryfikować?

Kiedyś obiło mi się o uszy, że nie pokazuje średniego tempa autolapa (nie było takiej opcji, tylko pokazywał średnie tempo z całego biegu) i trzeba było ręcznie lapować - naprawili to?

I ostatnie - bateria wytrzyma te 4h biegu?
Michalku pisze:Zastanawiam się nad M400 dla mojej kobiety. Design na plus, biały kolor również. Czytałem jednak nieco w internecie i czasem były spore narzekania na GPS... że sygnał gubi, że trasę na mapie słabo rysuje i długo satelitów szuka. Jest tutaj ktoś kto używa M400 kilka miesięcy i jest w stanie to zweryfikować?

Kiedyś obiło mi się o uszy, że nie pokazuje średniego tempa autolapa (nie było takiej opcji, tylko pokazywał średnie tempo z całego biegu) i trzeba było ręcznie lapować - naprawili to?

I ostatnie - bateria wytrzyma te 4h biegu?
Się nie zastanawiaj tylko kupuj :hej: .
Biały ma bardziej miękki pasek, potwierdzam, nie żółknie podczas używania.
Co do GPSa, w lesie potrafi fixować z tempem, do krótkich interwałów konieczny jest footpad jeśli chcemy mieć realne tempo chwilowe.
Co do autolapa i średniego tempa to pokazuje go automatycznie po każdym zliczonym km przez kilka sekund dając jednocześnie sygnał dźwiękowy, że kolejny km pyknął.
Bateria trzyma spokojnie 8 h (jak nie więcej) biegu z włączonym GPSem i podpiętym pulsometrem.
W tej cenie chyba teraz nie dostaniesz nic lepszego.
Nie chcę robić reklamy, ale dostałam ostatnio info ze sklepu w którym ja kupiłam że białasy są u nich z paskiem za 623 zł, ale widzę, że niestety promo się skończyła jak widzę :wrrwrr: . Aktualnie mają tylko 4 dyszki zniżki za zapisanie do newslettera (mogę podać namiary na PW).

A, jeśli dla kobiety to może się skusi na limitowaną serię bo właśnie weszła, pojawił się jeszcze kolor niebieski i różowo-czerwony polar.

matti775 pisze:Taka sytuacja miała miejsce również u mnie. Serwis wzorowy, ale deweloperzy to ciule.
Matti, a co ma developer do użytego złącza USB, bo nie za bardzo wiem dlaczego uważasz ich za ciuli przy problemie padniętego złącza? Developerzy dłubią tylko w sofcie a nie w hardwear'ze, oni nie wybierają bebechów, to producent określa jakie bebechy wykorzystać a przede wszystkim określa pułapy cenowe dla poszczególnych części panom konstruktorom, którzy musza się trzymać wytycznych.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Wiem co robią deweloperzy, bo sam pracuję w tej branży. Uważam, że ich serwis, firmware/software do zegarka i update'y są na najniższym możliwym poziomie. Minimalne ficzery dodają miesiącami i to w dodatku z błędami, które podstawowe testy by wykryły.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Wiem co robią deweloperzy, bo sam pracuję w tej branży. Uważam, że ich serwis, firmware/software do zegarka i update'y są na najniższym możliwym poziomie. Minimalne ficzery dodają miesiącami i to w dodatku z błędami, które podstawowe testy by wykryły.
Hmm, pytanie ile mają ludzi i jaki nakład godzinowy. Nie to że ich bronię, ale akurat do takiego sprzętu są potrzebni 'odpowiedni' testerzy, niestety nie wszystko wychodzi w testach automatycznych i czasem trzeba posłużyć się takim backendowym użytkownikiem czyli panem Krzychem z panią Karoliną, którzy takiego zegarka używają w rzeczywistości.
Juz sobie wyobrażam deva biegającego i testującego zegarek :hejhej: ...choć pewnie znajdą się i tacy biegający w życiu prywatnym, żeby nie było, że sie nie zdarza nigdy :ble: .
Kurcze, trzeba by było zrobić porównanie tych opóźnień nakładając na tego sameog biegacza dwa sikory - jeden polarowy a drugi od konkurencji czyli gremlinowy. Ciekawe jakby wyszedł test porównawczy rysowanych ścieżek i zarejestrowanych temp. Wtedy moglibyśmy pełnoprawnie narzekać że polar gorszy od reszty oferowanego sprzętu w określonym pułapie cenowym (choć gremlin chyba nadal sporo droższy od emki).
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Ja bym najpierw zadał pytanie, na ile poprawne są mapy. Widzę, że na endomondo nieważne z czym kto biegł, na niektórych trasach wszyscy mają krzywą wystającą grubo ponad ulicę. Zauważyłem, że m400 psuje tempo jak wbiega się w park/las. Można trzymać tempo lub delikatnie przyspieszyć, a on i tak doda swoje 40-60 sek/km. Jaki czujnik jest w tym footpadzie?
silenter79
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 25 sie 2014, 08:08
Życiówka na 10k: 52 min 43 sek
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie czy ktoś próbował połączyć aplikację polar flow z my fitness pal?
r0berto1974
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chyba raczej nie połączysz.
Mój polar wczoraj pojechał na wymianę złącza usb. Niestety kupiłem w agito, czy ktoś reklamował przez ten sklep? Ile potrwała naprawa?
Obrazek
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

r0berto1974 pisze:Chyba raczej nie połączysz.
Mój polar wczoraj pojechał na wymianę złącza usb. Niestety kupiłem w agito, czy ktoś reklamował przez ten sklep? Ile potrwała naprawa?
Daj znac jsk dlugo trwala cala procedura gwarancyjna.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Gdzieś jakieś fajne promocje teraz są? Jestem zdecydowany na zakup białego m400 z paskiem hr i szukam dobrej ceny.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
r0berto1974
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziś otrzymałem wiadomość od Agito . Nie naprawią, proponują zwrot kasy na konto lub ponowny zakup w ich sklepie.
Więc chyba muszę zrobić zakupy w innym sklepie.
Obrazek
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zegarek pojechal tylko ze względu na gniazdo usb ?
r0berto1974
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2015, 20:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tak. Nie miałem z nim żadnego innego problemu.
Obrazek
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jezeli nie potrafią naprawic takiej usterki lub wyslac do serwisu polara , to prawdopodobnie zegarki pochodza z zagraniczej dystrybucji i za duze koszta lub obawa ze nie zmieszcza sie w terminie. Z jednej strony bedziesz miał nowy zegarek z drugiej jednak mialbys prawdopodobnie drugie złacze usb ktore miejmy nadzieje przewyzsza jakoscia te montowane na tasmie montażowej . Tez zakupilem zegarek w agito , co najlepsze przed zakupem na moje pytanie o serwis zapewnili mnie ze moge wysylac do nich lub bezposrednio do serwisu Polara wiec kupilem , natomiast sport konsulting na to samo pytanie ale juz po zakupie odpowiedzial ze nie jest dystrybutorem zegarkow do agito i naprawa gwarancyjna tylko przez sklep . Mysle ze jak u mnie padnie gniazdo usb wysle do sport konsulting i zaplace 60 zl , zapewnili mnie ze agito w razie wysłania zegarka do nich nie zauwazy ze bylo cokolwiek robione.
Awatar użytkownika
Szybki90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 368
Rejestracja: 23 sty 2014, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRAKÓW

Nieprzeczytany post

Witam ,
Tak w skrócie warto czy nie warto kupić Polar M400 z nadajnikiem h7 ?
NEVER GIVE UP
ODPOWIEDZ