Polar M400

Awatar użytkownika
Bacio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 22 cze 2013, 00:11
Życiówka na 10k: 55:09
Życiówka w maratonie: 5:12:13

Nieprzeczytany post

mondpas pisze:Nie ściskam się paskiem zbyt mocno, umieszczam go poniżej linii sutków a splotem słonecznym.
Mnie pasek rysował kiedy był nieco za luźno. Po ściśnięciu poprawiło się.
New Balance but biegowy
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie tak kiedyś jeden z pasów tak obcierał i zacząłem go zakładać wyżej na klatce piersiowej, powyżej sutków. Wtedy pas jakoś mniej mi się rusza, mniej przesuwa i obtarć żadnych nie mam, a wskazania pulsu takie same. Pasy juz później miałem różne, ale już zawsze zakładałem wyżej, powyżej sutków i nigdy już otarcia mnie nie spotkały. Myślę że to sprawa indywidualna, kto jak jest zbudowany, trzeba pokombinować ;)
kerbi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:55
Życiówka na 10k: 48.32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A może to jest dobre?
http://www.decathlon.pl/koszulka-kiprun ... 28859.html
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Wygląda ciekawie, jak jest mocno przylegająca to byłaby super. Dziwne, że nigdy na nią nie trafiłem w decathlonie.
kerbi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:55
Życiówka na 10k: 48.32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja ją miałem w ręku, wygląda solidnie i jest obcisła. Myślę że spełniła by swoja funkcję.
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wybaczcie, jeżeli powtarzam pytania. Nie jestem w stanie przebić się przez 90 stron tego wątku...

Czy na M400 da się ustawić treningi tego typu:
np. 15' easy + 4'/4' + 3'/3' + 2'/2' itd. + 15' easy lub 20' + 10 x 1' / 1' + 20'

Jeżeli tak, to czy robi się to z poziomu zegarka czy komputera? Czy są jakieś ograniczenia w liczbie powtórzeń, ktore można ustawić? Instrukcja niestety nie rozwiewa moich wątpliwości, a opcja timer interwałów jest póki co niezrozumiała dla mnie.
Czy da się dla takich powtórzeń wyznaczyć przedziały tempa (np. chcę zrobić 1' w zakresie 3:40 - 3:50)? Z tego co czytałam, to można ustawiać tylko strefy tętna i dystans albo czas, ale może nie doczytałam ;-)
Obrazek
ciacho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ma_tika pisze:Wybaczcie, jeżeli powtarzam pytania. Nie jestem w stanie przebić się przez 90 stron tego wątku...

Czy na M400 da się ustawić treningi tego typu:
np. 15' easy + 4'/4' + 3'/3' + 2'/2' itd. + 15' easy lub 20' + 10 x 1' / 1' + 20'

Jeżeli tak, to czy robi się to z poziomu zegarka czy komputera? Czy są jakieś ograniczenia w liczbie powtórzeń, ktore można ustawić? Instrukcja niestety nie rozwiewa moich wątpliwości, a opcja timer interwałów jest póki co niezrozumiała dla mnie.
Czy da się dla takich powtórzeń wyznaczyć przedziały tempa (np. chcę zrobić 1' w zakresie 3:40 - 3:50)? Z tego co czytałam, to można ustawiać tylko strefy tętna i dystans albo czas, ale może nie doczytałam ;-)
Tak, po ostatniej aktualizacji można planować treningi przez stronę polar.flow
Najpierw musisz w profilach sportowych dla biegania skonfigurować sobie strefy tempa.

Potem w dzienniku na stronie polar.flow w dniu kiedy chcesz utworzyć trening wybierasz Dodaj > Cel treningowy.
Tam konfigurujesz interwały z dystansem/czasem trwania i w danej strefie tempa.
Dzięki opcji powtarzania możesz ustawić kilkukrotne ponawianie danych interwałów.
Synchronizujesz zegarek z polar.flow wchodzisz na zegarku w dziennik i wybierasz wcześniej utworzony trening i ruszasz :)
Działa to bardzo fajnie, jednak jest problem z aktualnym tempem i jeśli ustawisz zbyt wąskie przedziały, pulsometr będzie ciągle sygnalizował Ci bieg poza strefą tempa.

Podobno z foot padem jest lepiej i tutaj moje pytanie, kupił już ktoś Sensor biegowy Bluetooth® Smart od Polara?
Czy warto wydać te 250 zł na taki sensor?
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podobno z foot padem jest lepiej i tutaj moje pytanie, kupił już ktoś Sensor biegowy Bluetooth® Smart od Polara?
Czy warto wydać te 250 zł na taki sensor?
Zależy na czym Ci zależy.
Czy działa dobrze? Tak, działa bardzo dobrze.
ciacho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Głownie chodzi mi o realne tempo w danym momencie, bez foot pada jest raczej słabo, aktualizuje się co kilka sekund i strasznie skacze.

Mimo wszystko jeśli mam zapłacić 250 zł, tylko za to żeby tempo było realne to wydaje mi się to trochę drogi bajer.
Gdzieś przeczytałem, że można stosować sprzęt innych firm ale nie mam potwierdzenia, które działają z M400.
dyga
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2014, 11:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdarzyła Wam się sytuacja, że trening w aplikacji jest w całości, a po wejściu na strone polar flow brakuje mapy, wykresów tempa/tętna?
U mnie niestety to dość częsty przypadek.
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Owszem, mi na v800 tez się czadem zdarza - ale dotyczy to tylko sytuacji, kiedy synchronizuje trening poprzez wifi.
Wtedy czekam na następny trening, realizuje go, po czym podłączam zegarek kablem do kompa i go synchronizuje. Ten wcześniej niekompletny trening uzupełnia się o dane, których brakowało.
3com
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2014, 19:19

Nieprzeczytany post

U mnie za każdym razem występuje taka sytuacja przy synchronizacji przez telefon. Przez kabel treningi synchronizują się bez problemów. Czyli problem najprawdopodobniej leży po stronie ich aplikacji na androida.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właściwie nie wiem po co to robię, chyba z nudów przerzucam sobie treningi między Polar Flow a Endomondo.

Nie mogę się nadziwić skąd za każdym razem dane w Endomondo typu:
- przy bieganiu największa prędkość typu 50 km/h albo maksymalne tempo 1:49 min / km
- dla odczytu tętna - maksymalne tętno 230.

Dlaczego wychodzą takie dziwolągi ?
Czy ktoś z Was zastanawiał się nad tym lub zna odpowiedź ?
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Głownie chodzi mi o realne tempo w danym momencie, bez foot pada jest raczej słabo, aktualizuje się co kilka sekund i strasznie skacze.
Tempo podaje moim zdaniem bardzo dokładnie. Ale niekoniecznie to oznacza że pomiar stanie się stabilniejszy.
zbieg -> - 1:00 min/km, podbieg -> + 1:00 min/km, trawa +0:20 min/km . Jeżeli lubisz pilnować tempa to można się skołować.
Ja po miesiącu biegania w footpodzie schowałem tempo z głównego ekranu treningowego.

Ale już w trakcie zawodów to właściwie była jedyna rzecz na którą spoglądałem.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Mondpas u mnie kiedyś występowały takie dziwne wartości jak przerzucalem trening na pulpit a następnie importowalem do endomondo. Przy korzystaniu z syncmytrack nigdy coś takiego nie miało miejsca. A Ty jak zrzucasz treningi do Endo?
ODPOWIEDZ