Polar M400

Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

witam

Mam pytanie do tych użytkowników m400, którzy korzystają z planowanie treningów w polar flow. Zaplanowałem sobie trening składający się z następujących faz:
- rozgrzewka
- wysiłek
- odpoczynek
- schłodzenie

Fazę 2 i 3 zapętliłem sobie 6 razy. Wszystko bez problemu przesłało się do zegarka. Dodatkowo miałem włączony autolap.

Jakie pola danych powinienem ustawić do wyświetlania by mieć: dystans aktualnej fazy fazy, czas aktualnej fazy oraz średnie tempo aktualnej fazy.
New Balance but biegowy
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I w dalszym ciągu coś z moim flow na komputerze jest nie tak :echech: Coś tam próbowało się odpalić. Kupiłem go na początku grudnia i właśnie problemy te zaczęły pojawiać się po ostatniej aktualizacji. GPS też działał dobrze w zalesionym terenie i w dodatku podczas burzy. Nie gubił sygnału nigdy. A dzisiaj na otwartym terenie taka sytuacja: na ekranach mam ustwioną m.in. prędkość km/h i trenuję zazwyczaj 12.0 - 12.6 a po automatycznym lapie każdego kilometra niebywałe wartości, np 5:11 min/km. Coś chyba z nim nie tak :wrrwrr: Możecie coś z flow poradzić aby na komputerze ją odpalić? Jeszcze spróbuje zainstalować na innym. Może coś to da :)
Awatar użytkownika
smoła
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 541
Rejestracja: 13 lut 2014, 23:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

12km/h daje 5min/km więc masz przestawione prędkość na tempo. Co do flowsync się nie wypowiem, bo u mnie działa normalnie. Przeinstaluj aplikację, może pomoże.
Obrazek
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

smoła pisze:12km/h daje 5min/km więc masz przestawione prędkość na tempo. Co do flowsync się nie wypowiem, bo u mnie działa normalnie. Przeinstaluj aplikację, może pomoże.
Do końca mnie nie zrozumiałeś :) Wolę biegać z widokiem na prędkość a tempo mam tylko przy autolapie. Chodzi o to, że nie schodzę poniżej 12 km/h a i zamiast pokazywać poniżej 5:00 min/km to pokazuje inne wartości :/ Przeinstalowanie robiłem kilkakrotnie i nic. Instalowałem aplikację na komputerach znajomych i dalej mam to samo :/
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

marcin.brynda, tak działa GPS. Nie bedziesz mieć zawsze idealnej predkości. Będzie Ci przekłamywać najczęściej na zakrętach.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Bieganie po 5min/km a uzyskanie wartości 5'11/km na zegarku to całe nic, to jest małe odchylenie i można to jeszcze zaakceptować.

Jeśli byś biegł po 5min/km i widział na zegarku 6'20/km to jest powód do niepokoju.

Ale biegnąc tą samą trasą w inne dni pod rząd to byś pewnie inne miał wartości, nigdy identyczne, tak mi się wydaje. Bo GPS zależy między innymi od pogody, czy jak kolega wyżej wspomniał od liczby zakrętów.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Bartuo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:13

Nieprzeczytany post

Pływałem ostatnio z m400 na otwartym basenie i zegarek na kilometrze zgubił sygnał gps kilka razy. Czyżby ręka przy kraulu pod wodą wystarczyła, by zakłócić sygnał? Myślałem, że na urlopie po morzu sobie popływam i zmierzę dystans, a tu takie coś.
Spotkał się ktoś z czymś takim?

pozdr
B
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

GPS pod wodą nie działa z zasady. U wszystkich. Praw fizyki Pan nie zmienisz. Inna para kaloszy, że bardziej zaawansowane zegarki mają dedykowany tryb pływania w wodach otwartych, podczas którego korygują wskazania GPS. Bo sygnał odzyskiwany na ułamki sekund gdy zegarek jest nad wodą to bardzo mało i pomiar byłby znacząco zawyżony. Z tego co wiem triathlonowcy chowają zegarek pod czepek lub przyczepiają do bojki ciągniętej za sobą na treningu.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:marcin.brynda, tak działa GPS. Nie bedziesz mieć zawsze idealnej predkości. Będzie Ci przekłamywać najczęściej na zakrętach.
Wiem na jakiej zasadzie działa GPS, ale te odchylenia pojawiały się na prostej :/ Mniejsza o to. Wczoraj udało się cudem odpalić flow i wszystko wrzucić z zegarka. Niestety zaczęły się pojawiać błędy. Dzisiaj wychodząc na trening zniknął profil biegania a zostały kolarstwo i pływanie. I jeszcze inna niespodzianka: Miałem na flow wykasowany profil innego treningu na zewnątrz a w zegarku teraz go mam ponownie :/ Natychmiast wszedłem do serwisu a tam profil biegania jest w stanie nienaruszonym :/ Coś wariuje ostatnio ten mój egzemplarz :/
ciacho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

banan85 pisze:witam

Mam pytanie do tych użytkowników m400, którzy korzystają z planowanie treningów w polar flow. Zaplanowałem sobie trening składający się z następujących faz:
- rozgrzewka
- wysiłek
- odpoczynek
- schłodzenie

Fazę 2 i 3 zapętliłem sobie 6 razy. Wszystko bez problemu przesłało się do zegarka. Dodatkowo miałem włączony autolap.

Jakie pola danych powinienem ustawić do wyświetlania by mieć: dystans aktualnej fazy fazy, czas aktualnej fazy oraz średnie tempo aktualnej fazy.

Jak planuje trening interwałowy to ustawiam np. dystans dla danej fazy i strefę tempa.

Podczas treningu mam domyślnie podzielone ekran na 3 linie:
  • rozpiętość strefy tempa którą ustawiłem dla fazy
  • czas w danej fazie
  • dystans danej fazy odliczany w dół
Oprócz tego mogę przełączać na moje standardowe ekrany skonfigurowane we flow.
Awatar użytkownika
banan85
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wielkopolska

Nieprzeczytany post

dzięki bardzo...wydaje mi się mój problem wynikał z tego ze dla danej fazy nie przypisywałem założonego tempa...w najbliższych dniach ustwawię tak jak napisałeś i dam znać czy wszystko ok
Bartuo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:13

Nieprzeczytany post

Wiem, że gps nie działa w wodzie. Tylko dziwi mnie, po co dają profil: pływanie w wodach otwartych, skoro nie potrafią tego zrobić. Przecież potrzebny byłby tylko jakiś algorytm uśredniający czy cóś i gotowe.
B
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Bartuo pisze:Wiem, że gps nie działa w wodzie. Tylko dziwi mnie, po co dają profil: pływanie w wodach otwartych, skoro nie potrafią tego zrobić. Przecież potrzebny byłby tylko jakiś algorytm uśredniający czy cóś i gotowe.
B
Z flow.polar korzysta również polar V800, to może dlatego jest taki profil ?
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8777
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tak samo masz w planowaniu treningu tempo startowe ale zegarek nie zobaczy takiego zaplanowanego treningu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W trakcie ostatnich kilkunastu treningów, kiedy biegałem z paskiem HR, notorycznie dochodziło u mnie do obtarcia skóry aż do krwi przy dolnej krawędzi paska.
Nie ściskam się paskiem zbyt mocno, umieszczam go poniżej linii sutków a splotem słonecznym.

Aktualnie przestałem biegać z paskiem HR bo skóra nie nadąża się goić i ciągle mam strupki, które mnie pieką gdy się pocę w trakcie treningu. Cholery idzie dostać. Wcześniej aż tak często nie biegałem z paskiem HR więc takich objawów nie odnotowałem. Czy coś może być z paskiem nie tak ?

Czy ktoś ma podobną przypadłość jeśli chodzi o pas HR ?
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
ODPOWIEDZ