Polar M400

Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Pokaż żonie najpierw np. Feniksa 3, albo 310XT i m400 jej się wyda malutki ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Porównanie ma do mojego ambita2 ;)
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wracając do wad i zalet M400, Polara użytkuję od ok miesiąca i w kontekście poprzedniego zegarka, którego używałem czyli Geonaute Onmove 700 tak to u mnie wygląda.

Zalety:

- GPS, i to zarówno dokładność, jak i przede wszystkim szybkość łapania fixa, nawet nie wiecie ile czasu to trwało w Onmove 700,
- Syncho z telefonem, klikam bach! i treningi wgrane!,
- Możliwość personalizowania treningu z podziałem na dyscypliny. Nie jestem zaawansowanym biegaczem który biega bóg wie jakie interwały i nie trenuję do tri, ale jak potrzebowałem asystenta rozciągania to sobie zrobiłem (był w Geonaute).
- Użytkowanie na co dzień, wizualnie to dwie inne epoki, dzięki przyjemnemu designowi mam po prostu drugi zegarek, i to cieszy. Monitoring aktywności też motywuje żeby ruszyć w biurze i przejść się do wodopoju i z powrotem.
- Cena, pięć stów bez pasa HR to taniej niż w decathlonie a obok tego przejść obojętnie nie można.

Wady:

- No niestety Wibra...co prawda z całą świadomością wiedziałem że Polar Wibry nie posiada, a biegam ze słuchawkami ale liczyłem że sygnał dźwiękowy nie będzie przypominał popiskiwania myszy. Niestety za wibrę trzeba słono płacić, (tak wiem jest 310xt klocowaty i ant+ działa jak krew z nosa) no nic pozostaje się przyzwyczaić.
- Drobne problemy z synchro przez kompa (przynajmniej dzisiaj :-( ), np. chciałem sobie wgrać aktualizację i klops piszą że nie teraz, jak nie teraz a kiedy.


Tylko czy Polar coś poradzi na te mysie piski?
uzdow
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2011, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za uwagi i opinie - bardzo pomocne przy decyzji.
Faktycznie stosunek ceny do możliwości wydaje się najlepszy.

uzdow
Obrazek
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tez miałem tego samego geonaute i podobne mam uwagi. U mnie jeszcze m400

Wady
- synchronizacja z telefonem na wielu modelach poza tymi wyszczególnionymi na stronie po prostu nie działa. Mam 2 telefony z Android 4.4.2 i Bluetooth 4.0 i aplikacja w telefonie zegarka nie widzi. Po mailu i poście na fb odpowiedź polara była na zasadzie że działa na telefonach wskazanych na stronie i już. Na moje pytanie czy coś z tym robią, skasowali pytania na fb i tak 3x - programiści z wiedzą raczej kiepską
- krótki czas działania baterii, wiedziałem wcześniej, że tak jest, rzadko aż tyle potrzebuję więc kupiłem świadomie, lecz jednak to minus.
- oprogramowanie jest mniej stabilne. Geonaute nie zawiesił mi się nigdy, tutaj już 2 razy w półtora miesiąca zresetował się w trakcie treningu
- głośność dźwięku muszę też potwierdzić że to porażka. Dla ceny odpuściłem wibracje, bo myślałem że nawet bez niej będzie głośno i słyszalnie jak na onmove, jednak jest tak jakby pęknięcia nie było.

Zalet nie dopisuję na tą chwilę więcej bo się zgadzam z tymi wypisanymi ;)
Odnośnie nie samego zegarka, ale strony, brakuje planów treningowych i bardziej rozbudowanych statystyk.
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No właśnie, Geonaute był znacznie głośniejszy liczyłem że skoro M400 nie ma wibry to bzyczek będzie w miarę słychać, bo to chyba nie do końca powinno tak być że w gwarze miasta człowiek nawet się nie może zorientować że piknęło. Drużyno a jak ww. zegarek oceniacie względem Garmina 220?
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Też jestem ciekawy porównania m400 i garmina 220. Zastanawiam się nad zakupem i mam trójkę kandydatów: m400, garmin 220 i Suunto Ambit2 R. Obejrzałem i poczytałem już sporo testów. Od początku faworytem był biały m400 bo ma wszystko czego potrzebuję i dodatkowo podoba mi się wizualnie. Najmniej podoba mi się garmin a do tego wciąż pojawiają się informacje o słabym działaniu gps. Suunto z kolei podoba mi się także wizualnie ale jest prawie 300 zł droższy niż polar i chyba wolę sobie z tej różnicy kupić nowe buty.
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kojer pisze:Pokaż żonie najpierw np. Feniksa 3, albo 310XT i m400 jej się wyda malutki ;)
Zamówiłem żonce tego polara, Sporo obniżyli cene w Decu, teraz kosztuje 499, a w niedziele kosztował o 100zł więcej. Jak się okaże jakiś wielgachny to go zwyczajnie oddam ;)
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
kojer pisze:Pokaż żonie najpierw np. Feniksa 3, albo 310XT i m400 jej się wyda malutki ;)
Zamówiłem żonce tego polara, Sporo obniżyli cene w Decu, teraz kosztuje 499, a w niedziele kosztował o 100zł więcej. Jak się okaże jakiś wielgachny to go zwyczajnie oddam ;)
Bez paska? To na kolejny prezent http://www.mioglobal.com/Mio-LINK-White ... oductID=15 ;)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W tej chwili pasek jej nie potrzebny. Jak sie kiedys upomni to kupie ;)
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Drobna wada jaką były problemy z synchronizacją z kompem staje się powoli mocno uciążliwa. Bo to chyba nie jest normalne, że udaje się za 20 tym razem np. (nie mówiąc już że na lapku służbowym wogóle się nie udaje). Wczoraj chyba z pół godziny zajęło mi zaktualizowanie zegarka do nowego softu. Dobrze że z apką bez problemu robię synchro. Czytam że nie tylko ja mam taki problem, macie jakieś sprawdzone patenty?
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Dziwne, bo ja nie mam u siebie żadnych problemów z synchronizacja i zawsze (odpukać) udaje się za pierwszym razem. Być może masz jakiś problem ze złączem USB albo kabel jest uszkodzony. Możliwe też, że masz jakieś oprogramowanie w komputerze blokujące proces synchronizacji. Wina musi leżeć gdzie indziej niż w oprogramowaniu polara, bo inaczej wszyscy mieli by te same problemy.
Funky Monk
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2012, 13:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wcześniej nie miałem problemów, pojawiły się dopiero w tym tygodniu ostatnio.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Naprawili profile sportowe. Można mieć dane dotyczące autolapa i się synchronizują (nie rozpieprzą nam się widoki po synchronizacji pc - zegarek). Brawo Polar, o jeden uciążliwy bug mniej. :taktak:

edit: Jednak nie naprawili. :hahaha:
Tarnovia
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 227
Rejestracja: 31 lip 2013, 18:18
Życiówka na 10k: 44:25
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy pływacie w M400 np w basenie? nie chce mi sie na 82 stronach szukac tej informacji. Widze ze wodoszczelny ale czy tylko na zachlapania czy tez nadaje sie do pływania razem z ich paskiem HR?
5k:20:30
10k:43:25
21k-1:35:20
ODPOWIEDZ