Garmin Fenix 3/3HR

Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

Blas na forum garmina piszą ze wznawianie z pauzy jest skopane. Odnośnie opcji 3d sam robiłem wątek i tu też nie naprawił wszystkiego w wersji 3.6

Wywalcie te 3d rzeczy (one i tak nawet teoretycznie niewiele dadzą na wzniesieniach które realnie da się biegiem pokonać) i nie ruszajcie resume later.

Poza powyższym reklamacja to spoko sprawa :)
New Balance but biegowy
blas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 04 sie 2009, 12:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W takim razie wznawianie z pauzy musiało się popsuć w 3.60, bo nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, a na biegu 2h+ pauzy używam wiele razy. Nie mówię o Resume later, chociaż z tym nie miałem problemów przy paru użyciach.
Na powyższych biegach na szczycie, to nie była pierwsza pauza. Było parę wcześniej na obu biegach, ale tylko na szczycie się psuło(!).
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też mnie trafiło wczoraj to wznawianie z pauzy. Co gorsza sprawa jest trudna do wyśledzenia w trakcie treningu, bo zegarek nic nie sygnalizuje, tempo i wysokość dalej mierzy z innych źródeł (akcelerometr, barometr), dopiero spojrzenie na mapę pokazuje, że jest linia prosta pomiędzy punktami. Żeby było ciekawiej, wznowienie prawidłowej pracy nastąpiło przez przypadek jak w kolejnym punkcie trasy postanowiłem "wbić szpilkę" i skorzystać z opcji "Save locations". Zdziwiło mnie, że zegarek pokazał najpierw "Searching GPS" skoro cały czas powinien sygnał mieć, ale jak się okazało, wcale go nie miał. Spierdzielili update i tyle. Oby szybko naprawili!
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

blas pisze:W takim razie wznawianie z pauzy musiało się popsuć w 3.60, bo nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, a na biegu 2h+ pauzy używam wiele razy. Nie mówię o Resume later, chociaż z tym nie miałem problemów przy paru użyciach.
Na powyższych biegach na szczycie, to nie była pierwsza pauza. Było parę wcześniej na obu biegach, ale tylko na szczycie się psuło(!).
A to inna historia. Myślałem, że dzieje CI się tak przy Resume Later.

Mi z kolei, podczas licznych pauz (tych zwykłych) podczas 5h jazdy na rowerze za każdym razem wznawiało jak trzeba.

Coś czuję, że bez 910xt na Śnieżkę w sobotę się nie wybiorę.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam nadzieję, że na Śnieżce nie będzie problemu, bo nie planuję pauzować treningu :)
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
blas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 04 sie 2009, 12:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Faktycznie dopiero jak się czyta forum garmina można się zdołować.
W każdym razie tam też piszą o zwykłej pauzie. Wydaje mi się, że problem pojawia się kiedy podczas długiej pauzy zegarek wchodzi sam w widok zegarka, a później wznawiasz przez Resume.
Tak miałem chyba w tych dwóch przypadkach na Ślęży.

EDIT: kto jeszcze może niech nie aktualizuje do 3.60.
Bosman.Zorz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 173
Rejestracja: 12 sty 2014, 23:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W ustawieniach dla aplikacji jest coś takiego jak Oszcz energii. Jeżeli dobrze rozumiem jak się ustawi Przedłużona to po pauzie przejdzie do trybu zegarka dopiero po kwadransie. Może pomóc w niektórych sytuacjach.
.
blas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 04 sie 2009, 12:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tu jest info jak działa opcja extended i dlaczego oraz cały manual do F3 http://www8.garmin.com/manuals/webhelp/ ... 72D79.html

Chyba czas wrócić do F2. Dzisiaj działał normalnie i nie skracał dystansu jak F3.
qzder
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 24 cze 2013, 16:43
Życiówka na 10k: 47,30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Podłączyłem footpoda starego micoacha. Jak odpalić, żeby on pokazywał tempo chwilowe, a nie leciało z gpsa?
maxnet
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 03 mar 2013, 23:17
Życiówka na 10k: 54min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak wyłączysz GPS to tempo będzie brane z footpoda, inaczej się nie da.
qzder
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 24 cze 2013, 16:43
Życiówka na 10k: 47,30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Boże... Po jaką cholerę oni to wyłączyli? Jak się biega z paskiem hrm, czy jest jakikolwiek sens uzywania jeszcze footpoda?
maxnet
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 03 mar 2013, 23:17
Życiówka na 10k: 54min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Niestety nie ma sensu.
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

qzder pisze:Boże... Po jaką cholerę oni to wyłączyli? Jak się biega z paskiem hrm, czy jest jakikolwiek sens uzywania jeszcze footpoda?
Sens jest... ja używam jak mi zależy na tempie chwilowym (tj. podczas większości treningów). Nie mam wtedy mapy, ale i tak biegam po tych samych trasach ;)
Awatar użytkownika
blazko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 18 lip 2007, 16:35

Nieprzeczytany post

blas pisze:Tu jest info jak działa opcja extended i dlaczego oraz cały manual do F3 http://www8.garmin.com/manuals/webhelp/ ... 72D79.html

Chyba czas wrócić do F2. Dzisiaj działał normalnie i nie skracał dystansu jak F3.

Sprawdź sobie to pole danych: https://apps.garmin.com/pl-PL/apps/0830 ... f7deb0371d

oprócz typowych biegowych danych wyświetla info o GPS.

Testowałem z resume later i rzeczywiście gdy zegarek traci sygnał, znika z ekranu znacznik.
blas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 04 sie 2009, 12:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pole ciekawe.
stan GPS można zawsze sprawdzić podczas aktywności przechodząc do widoku zegarka, tam na górze jest napis GPS.
Ktoś raportował że znikł mu sygnał bez robienia żadnych pauz. Po prostu odwrócił się kontynuując bieg i od tego momentu nie było fixa.
ODPOWIEDZ