Polar M400

puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no właśnie nie musiało by być tych czujników, orientacyjnie mogło by brać z internetu i prognozy pogody z mozliwością ręcznej edycji i rekalkulacji. Choć na obecną chwile dla mnie lepiej by było aby wprowadzili plany treningowe, poprawili interwały a jakby dodali czujnik kadencji rowerowej przez przypadek to byłbym wniebowzięty :)

ps no i te rekordy życiowe i najlepsze odcinki ala te z endomnodo
New Balance but biegowy
Bartuo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2009, 12:13

Nieprzeczytany post

Czy dzisiejszy serwis Polar Flow może przynieść jakieś zmiany?
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Hmm, to w takim razie faktycznie podany w M400 nie ma porównania z tym z V800.
W V800 tak bardzo do dupy nie jest, bo dość wiarygodnie pokazał na co mnie stać w maratonie. Oczywiście, to tylko taki bajer, ale po treningu zwracam na niego uwagę. Uwzględnienie podbiegów, zbiegów i pulsu, zwiększa jego wiarygodność ;-)
Bym jeszcze dodał do tego prędkość oraz dystans co running index uwzględnia.
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Zadam może lamerskie pytanie, ale potrzebuję potwierdzenia tak/nie:
czy w PolarFlow można dodać trening "z ręki"?

Oczywiście w bardzo grubych parametrach, tylko dystans, czas.
Chodzi o sytuację, kiedy coś się nie uda z synchronizacją, a chcemy jednak w PolarFlow mieć taki trening "zaliczony".
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na ta chwilę o ile wiem to nie można niestety tak dodać treningu. Niby mają w planach coś takiego wprowadzić
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Można wprowadzić "ręcznie" trening okrężną drogą. Wpisać np. w Stravie czy Runtasticu i przy pomocy SyncMyTracks przerzucić do Flow. Sądzę, że z Endo (widzę, że większość tam ma konto) też się da.
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Ciekawy pomysł, dzięki.
Jestem jednak "spod znaku jabłka", i nie mam nic mobilnego z Androidem (a SyncMyTracks jest dostępny tylko na tę platformę).
Ale ten jeden trening, na którym mi zależy, może jakaś dobra dusza mi przerzuci :-)
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Akurat z tym musisz mieć kogoś zaufanego, bo w aplikacji SyncMyTracks musisz podać dane logowania do polar i do serwisu z którego chcesz przerzucić.



No dobra,w końcu zakupiłem tego Polara. Jeszcze raz dzieki banan85 za pomoc w podjęciu decyzji :) Na razie trudno jeszcze powiedzieć cokolwiek w pierwszy dzień, ale jedno na początek ostro mnie zirytowało, s mianowicie działa Wam połączenie z aplikacją android? Na 3 różnych telefonach już próbowałem, zegarek przy próbie połączenia wyświetla kod, przepisuję go na telefonie, po czym od razu wyrzuca komunikat na zegarku że połączenie z aplikacją nie powiodło się czy cos w tym stylu. W ustawieniach bluetooth widać ze zegarek jest sparowany. Przy każdej kolejnej próbie synchronizacji zawsze wyświetla nowy kod i nigdy się nie łączy.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bartuo pisze:Czy dzisiejszy serwis Polar Flow może przynieść jakieś zmiany?

Kilka zmian jest :ble:
http://updates.polar.com/2015/05/polar- ... le-update/
&
http://www.polar.com/en/support/polar_f ... egory=faqs

Uprzedzają, że ciągle mogą występować problemy z synchronizacją w godzinach szczytu pomiędzy 15.00-21.00.
W razie problemów trzeba próbować synchronizować poza tymi godzinami.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marlak
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2015, 08:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ktoś się orientuje kiedy będzie nowa wersja softu dla pulsometru? Od ostatniej aktualizacji co jakiś czas oglądam piękny napis "Something went wrong. Press OK to reset Polar M400" (dziś 4 razy podczas biegu, aż się dokumentnie zawiesił i tylko soft reset, po tym już działał poprawnie ), może coś poprawią i nie będę musiał już go oglądać.
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja za to ponawiam pytanie możecie się połączyć m400 z aplikacją na telefonie? Mam nowy pulsometr i na 3 różnych telefonach połączyć się z aplikacja nie chce. Na zegarku wyświetla "łączenie z aplikacją nie powiodło się". Martwię się więc czy to wina zegarka i trzeba go zwrócić, czy po prostu szwankuje aplikacja lub ostatni soft pulsometru
shaddy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2015, 20:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Mario82
Czy czytałeś dokładnie wątek? Nie napisałeś jakie telefony. Czy obsługują BT 4.0? Czy mają Androida w wersji minimum 4.3?
Bez tego trudno Ci pomóc ;)
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czytałem, czytałem też 2 razy instrukcję zanim zadałem pytanie :) Warunki techniczne są spełnione :) na telefonach których testowałem, co najmniej android 4.4.2 a BT 4.0. Próbowałem włączać / wyłączać BT, restartowałem telefon, nawet przywracałem ustawienia fabryczne na polarze i nic z tego. Zawsze komunikat ten sam. Dodatkowo na telefonie w aplikacji komunikat:
[attachment=-1]uploadfromtaptalk1432871335032.jpg[/attachment]

Poza tym w ustawieniach telefonu pokazuje ze BT jest sparowany z zegarkiem. W samym zegarku nie manza to śladu parowania. Oczywiście oprogramowanie najnowsze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

Do kompletu swoich testów powinieneś sprawdzić parowanie zegarka z ajfonem.
Gdyby i ten test poległ, to chyba jednak wina zegarka...
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mario82 pisze:Czytałem, czytałem też 2 razy instrukcję zanim zadałem pytanie :) Warunki techniczne są spełnione :) na telefonach których testowałem, co najmniej android 4.4.2 a BT 4.0. Próbowałem włączać / wyłączać BT, restartowałem telefon, nawet przywracałem ustawienia fabryczne na polarze i nic z tego. Zawsze komunikat ten sam. Dodatkowo na telefonie w aplikacji komunikat:

Poza tym w ustawieniach telefonu pokazuje ze BT jest sparowany z zegarkiem. W samym zegarku nie manza to śladu parowania. Oczywiście oprogramowanie najnowsze.
Mario, a wciskasz przycisk parowania z telefonem na zegarku ?
Mi czasami synchronizacja wywala błędy i muszę ja powtarzać, ale apka zawsze znajduje zegarek.
Sprawdź jeszcze w ust. w zakładce Połączone urządzenia czy masz oprócz paska także swój telefon (powinien tam być jako urz. sparowane). Jeśli go tam nie ma to oznacza wycieczkę zegarka do Krakowa. :taktak:
ODPOWIEDZ