Komentarz do artykułu Nowi gracze na rynku - Garmin Forerunner 220 i 620

mlodyabc
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 09 maja 2007, 19:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

To nie wiem czemu ale u mnie nie ma GC :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

zrób to z poziomu serwisu www a nie z poziomu appki
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
P@weł
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1587
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Nie zaznaczyłem, że pisałem nie o apce w komórce, w serwsie endo na kompie. Ja mam konto Premium, jeśli to ma jakiś związek.
P@weł...

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...
mlodyabc
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 09 maja 2007, 19:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Dziękuję. Udało się. A czy usuniety wpis z apki można drugi raz przesłać z zegarka do aplikacji?
Awatar użytkownika
wypass
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2077
Rejestracja: 20 kwie 2013, 07:02
Życiówka na 10k: 53min 56s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: radom

Nieprzeczytany post

wypass pisze:
mlodyabc pisze:U mnie w bezpłatnej wersji nie ma tego w ustawieniach.
Na stronie aplikacji w ustawieniach Twojego konta :)
Przecież napisałem, że na stronie a Ty dalej próbowałeś w telefonie.... :trup: :lalala:
Awatar użytkownika
1x2lupus
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2013, 17:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: U-ń

Nieprzeczytany post

Moja kobieta ma 620 i po ostatniej aktualizacji ok. 3 tygodnie temu zegarek zaczął wykazywać pewne dziwne zachowania.

Pomijajac fakt, że podczas aktualizowania się zawiesił to od czasu tej aktualizacji mamy wrażenie, że zżera bardzo baterie podczas treningów.
Dzis natomiast podczas wybrania funkcji Interwały i rozpoczęcia go, zegarek się wyłaczał. Skonczylo się na ręcznym lapowaniu…

Ktos miał podobne problemy?
Awatar użytkownika
wlod
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2012, 12:24
Życiówka na 10k: 0:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Odnośnie aktualizacji 620 mam po raz pierwszy błąd. Po zalogowaniu do Garmin Express pojawia się monit aktualizacji do wersji 4,20. Wciskam "aktualizuj" a potem niby początek pobierania i wyskakuje błąd. Zegarek sam zainstalował i przeprowadził aktualizację ale pokazuje cały czas wersję 3,30. Czy coś z tą aktualizacją jest nie tak?
Bieg na 5 km - 0:27
Bieg na 10 km - 0:55
Patryck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 392
Rejestracja: 08 lip 2010, 14:00
Życiówka na 10k: 35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zegarki i akcesoria Garmin, FootPody oraz Telefony Kom. -> http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=33684688
kamel89
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 25 lis 2013, 14:28
Życiówka na 10k: 48 min 28 sek
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Nieprzeczytany post

Co do aktualizacji to mialem to samo, wgrywanie stanelo na polowie i tyle.
Jest sposob by znowu dalo sie wezucac bezposrednio z zegarka na np endomondo. Ciagle wywala brak wtyczki pomimo ze jest
Blog http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... 10#p630610
Komentarze http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=38120

Czasem by móc biec dalej trzeba na chwilę się zatrzymać
bedani
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2009, 20:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: kalisz

Nieprzeczytany post

Od tygodnia go mam . Super jest.
Awatar użytkownika
wlod
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2012, 12:24
Życiówka na 10k: 0:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Już rozwiązałem problem. Może ktoś ma podobny problem i komuś pomogę, mam nadzieję. Cały czas Garmin Express pokazywał mi dostępność aktualizacji do wersji 4.20 ale wszelkie próby zaktualizowania kończyły się niepowodzeniem, zawsze wyskakiwał błąd. Sama sytuacja jest dziwna, gdyż nie słyszałem aby była wersja aktualniejsza od 3.30. Wczoraj jeszcze raz wgrałem Garmin Express, teraz jest to chyba nowsza wersja i problemu już nie ma. Program pokazuje, iż brak jest dostępnych aktualizacji. Wersja 3.30 jest aktualna.
Bieg na 5 km - 0:27
Bieg na 10 km - 0:55
Awatar użytkownika
wlod
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2012, 12:24
Życiówka na 10k: 0:55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze w kwestii ustawień mam pewien problem, może ktoś to przerabiał. Gdy w zegarku wchodzę w rekordy mam tylko zakładkę "usuń wszystkie rekordy" mimo, iż przesyłałem do urządzenia rekordy z Garmin Connect. Jak w zegarku odczytać rekordy, kiedy się one zapisują? Może robię coś nie tak. Utworzone treningi przesłałem do urządzenia i od razu są widoczne w zegarku a rekordów nie widzę, tymczasem w Garmin Connect są. Jak mogę zobaczyć je w Garminie 620?
Bieg na 5 km - 0:27
Bieg na 10 km - 0:55
Awatar użytkownika
JayJay
Wyga
Wyga
Posty: 82
Rejestracja: 26 lip 2012, 11:36
Życiówka na 10k: 48:33
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

używam FR220 dopiero od tygodnia, więc mogę opisać jedynie pierwsze wrażenie po paru treningach w lesie.

Sygnał GPS łapie szybko, nawet w pochmurny dzień. Tarcza bardzo czytelna, mnóstwo informacji które można ustawić na dwóch ekranach - mi nic więcej podczas biegu nie potrzeba.
Co do śladu GPS na mapach na razie nie zauważyłem dziwnych rzeczy czy przerywanej linii po eksporcie do endomondo. Przy czym odchylenia śladu rzędu 5 metrów to dla mnie żaden minus.
Zegarek jest niesamowicie lekki, pasek świetnie leży na ręce i jest w zasadzie niewyczuwalny.

Dziwna rzecz stała się natomiast podczas pierwszego podłączenia do kompa i instalacji Garmin Express. Zegarek ściągnął aktualizację i po odłączeniu od kompa zaczął ją instalować. Niestety doszło tylko do ok 40% i stanęło w miejscu. Musiałem go zrestartować, po czym nie wrócił on do tematu aktualizacji i pokazuje, że wszystko jest aktualne. Dziwne.

Druga sprawa to treningi zapisane w pamięci. W moim zegarku są jakieś treningi z lutego tego roku. Zastanawiam się czy ktoś wziął ten zegarek i go oddał do sklepu czy co? Też dziwne, bo jeśli tak było to pamięć powinna zostać wyczyszczona.

Tak czy inaczej póki co jestem z niego bardzo zadowolony i mam nadzieję, że obędzie się bez większych przygód opisanych przez niektórych w tym temacie ;)
Obrazek Obrazek

Zapraszam do siebie: Leśnymi duktami podróże
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

JayJay pisze:Druga sprawa to treningi zapisane w pamięci. W moim zegarku są jakieś treningi z lutego tego roku. Zastanawiam się czy ktoś wziął ten zegarek i go oddał do sklepu czy co? Też dziwne, bo jeśli tak było to pamięć powinna zostać wyczyszczona.
a kupiles w sklepie jako nowy? bo wygląda na to, że nie jest nowy i wtedy żądałabym wymiany, a nie zastanawiała się czemu nie został wyczyszczony.

Ja natomiast mam problem ze wskazaniami tempa. Biegam od kilku tygodni z 620-ką. Wiem, że chwilowe odczyty tempa nie są miarodajne i staram się nimi nie przejmować, ale jednak się przejmuję, bo temu zegarkowi zdarza się nader często mieć dziwne odchyły i pokazuje tempo, którym nawet nie potrafię biec, typu 7:30 czy 6:50.
Wczoraj miałam ustawiony trening powtórzeniowy: rozgrzewka + 10 min. w tempie 5:00-4:50 + 10 min. w tempie 4:50-4:40 + 5 min. w tempie 4:40-4:30, przy czym założeniem było trzymać się w wolniejszej połowie tych widełek (czyli ok. 4:56, 4:46-48, ok. 4.38 - ogólnie nie planowałam biec bardzo mocno). Na tym ostatnim 5-min. odcinku pokazywał mi prawie przez cały czas, że jestem poza strefą i biegnę 4:50-4:59 nawet. Ok, byłam już zmęczona, ale to było do utrzymania. Potem wyszło, że średnia z tego odcinka to 4:32. Raczej nie mogłam biec najpierw 4:5o, potem przyspieszyć do 4:10, jakoś umiem w przybliżeniu wyczuć tempo.
Pytanie - czy mam zaakceptować, ze to normalne zachowanie GPS-a czy jednak są podstawy do reklamacji? Bo o ile na zwykłym rozbieganiu specjalnie mnie to nie martwi, to jednak gdy ustawiam strefy, to po to, aby na tej podstawie wiedzieć jak biec, a nie się domyślać i lecieć na wyczucie. Kilka lat biegałam z 305-ką i nie miałam takich sytuacji.
Aha, zapis gps-a mam ustawiony co 1 min.
rufuz

Nieprzeczytany post

Ostatnio wpadł mi rece, po totalnej porażce z TOM TOM Runner, Garmin 220. Jestem mega zadowolony :ble: Sygnał łapie bardzo szybko, na jednym ładowaniu wytrzymuje dość długo. Co najważniejsze i z czego jestem najbardziej zadowolony to możliwość przesyłania treningów z PC do zegarka, możliwość zmiany ustawień, parametrów treningu podczas danego treningu. Jednak zatrzymam sobie 220 -stke na dłużej :ble:
ODPOWIEDZ