Polar M400

topsim
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2014, 21:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W decathlonie jest w promcji za 49.99. Tylko nie wiem czy działa z m400.

Edit: chyba jednak nie będzie działał. Ant+.
New Balance but biegowy
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na ant+ na pewno nie będzie działać.

Może być problem z zamiennikiem foot poda. Jeżeli chodzi o pasy z pulsometrami to jest standard komunikacji który stosują producenci. Stąd też można stosować paski innych producentów bo one wysyłają dokładnie tak samo sformatowane dane.

Natomiast z tego co czytałem w temacie footpodów standardu nie ma i każdy z producentów właściwie sam wymyśla co jego footpod wysyła.

Można jednak zadać to pytanie w temacie V800. Wsparcie do footpodów w M400 mamy od 5 dni, dośc mało na solidniejszy rekonesans.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tapczan pisze:Dzisiaj już udało mi się wybieganie z foodpodem bezproblemowo więc mogę podzielić sie jakąś refleksją.

Sprawdziłem wczoraj baterię dołączoną do footpoda miernikiem i okazało się że najzwyczajniej była rozładowana. Stąd w sobotę nie udało mi sie zmusić sensora do współpracy. Dzisiaj wyposażony w nową baterię wybrałem się na spokojne wybieganie.

Przede wszystkim to czy wszystko ok z footpodem widać już na ekranie łapania gpsa bo pojawia się trzecia ikonka z butem.
Przez pierwsze 2 kilometry biegu tempo było wyświetlane tak półprzezroczyście. Domyślam się że to oznaczało że trwa kalibracja.

Po tym czasie wszystko działa bardzo dobrze. Tempo chwilowe reaguje natychmiast. Właściwie dopiero po zgraniu treningu do polar flow zobaczyłem że chwilowa podczas testowej przebieżki była 2:40 min/km. W momencie gdy patrzyłem na zegarek zaraz po jej zakończeniu to już widziałem 5 z hakiem. Do tego są informacje o kadencji (dla pełnego kroku biegowego lewą i prawą nogą, więc miłośnicy 180bpm muszą się przestroić na 90bpm.) i info o długości kroku.

Jeżeli jednak ktoś lubi gładkie wykresy na polar flow to dokładność w pomiarze prędkości je niweczy ;-) Wydaje mi się też że nieco lepiej wygląda wykres na polar flow. Tj. nie jest tak zaokrąglany, ale to może być tylko kwestia dzisiejszego układu satelit i gwiazd.

Nie napisałeś nic o pomiarze tętna więc jeśli masz również czujnik tętna w zestawie to skomentuj jak wszystko ze sobą współgrało czyli: zegarek i łapanie fixa gps plus czujnik tętna HR plus footpad.

Czy wszystko bez problemu współpracowało ze sobą w jednym czasie w trakcie treningu no i jak później wyglądał tego efekt po wgraniu treningu do Polar Flow ?

Czy zaobserwowałeś jakieś anomalie czy przeciwnie, Polar zrobił dobrą robotę ? :hahaha:
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, mam pulsometr na pasku i nie wspominałem nic o tętnie bo wygląda na to że foot pod zwyczajnie nic w temacie nie zepsuł.
Po prostu po wybraniu treningu tętno pojawiło się z delikatnym opóźnieniem, gps zaczął procentować w górę, a od samego początku pod nimi była ikonka z butem.
Później wszystko działało jak zwykle.

Tak to wygląda w Polar flow (wycinek z przyspieszeniami).

Obrazek

Jutro wybiorę się na następne wybieganie, ale póki co wygląda na to że Polar rzeczywiście spisał się solidnie.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jakiego masz footpoda?
tapczan
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polarowy stride sensor.
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:
a no i ja chyba do tych leniwych należę ;)
I co znalazłeś, gdzie te satelity się sprawdza ?
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 napisał(a):

a no i ja chyba do tych leniwych należę ;)

I co znalazłeś, gdzie te satelity się sprawdza ?
a czy ja coś o satelitach pisałem? :bum:
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze: a czy ja coś o satelitach pisałem? :bum:
Faktycznie, to nie ty, ;p pardon.

Post tyczł się do tego biegacza:
harlan pisze:Interesuje mnie skąd Ty wiesz ile satelit jest akurat jak jedziesz?:) Raz 6-8 a raz 9-12 :) Liczysz je? ;)
Znalazłeś już tę opcję? ;p

I jeszcze takie pytanie mam:
Ile czasu ładować należy baterię ? Naładowałem niby do pełna, ale pasek dalej się ładował, odłączyłem i jest napisane 100%, podłączam za chwilę, a tam znów ładowanie toczy się, odłączyłem od razu i jest 100%, tak więc ile czasu należy ładować i po czym poznać, że jest już naładowany, i chyba nie należy rozładowywać do pełna?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sacre pisze:
puchatek391 pisze:

I jeszcze takie pytanie mam:
Ile czasu ładować należy baterię ? Naładowałem niby do pełna, ale pasek dalej się ładował, odłączyłem i jest napisane 100%, podłączam za chwilę, a tam znów ładowanie toczy się, odłączyłem od razu i jest 100%, tak więc ile czasu należy ładować i po czym poznać, że jest już naładowany, i chyba nie należy rozładowywać do pełna?
Ja po naładowaniu do pełna słyszę taki pik (dźwięk) i wtedy wiem, ze bateria się naładowała :ble: .
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
Sacre pisze:
puchatek391 pisze:

I jeszcze takie pytanie mam:
Ile czasu ładować należy baterię ? Naładowałem niby do pełna, ale pasek dalej się ładował, odłączyłem i jest napisane 100%, podłączam za chwilę, a tam znów ładowanie toczy się, odłączyłem od razu i jest 100%, tak więc ile czasu należy ładować i po czym poznać, że jest już naładowany, i chyba nie należy rozładowywać do pełna?
Ja po naładowaniu do pełna słyszę taki pik (dźwięk) i wtedy wiem, ze bateria się naładowała :ble: .
U mnie takiego piku nie ma, ile czasu mniej więcej ładujesz gdy jest około 25% i mniej na pasku ?

A gdy usłyszysz ten pik, to czy po podłączeniu od razu na nowo ładuje się czy nie ?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sacre pisze:
Astraroth pisze:

I jeszcze takie pytanie mam:
Ile czasu ładować należy baterię ? Naładowałem niby do pełna, ale pasek dalej się ładował, odłączyłem i jest napisane 100%, podłączam za chwilę, a tam znów ładowanie toczy się, odłączyłem od razu i jest 100%, tak więc ile czasu należy ładować i po czym poznać, że jest już naładowany, i chyba nie należy rozładowywać do pełna?
Ja po naładowaniu do pełna słyszę taki pik (dźwięk) i wtedy wiem, ze bateria się naładowała :ble: .[/quote]
U mnie takiego piku nie ma, ile czasu mniej więcej ładujesz gdy jest około 25% i mniej na pasku ?

A gdy usłyszysz ten pik, to czy po podłączeniu od razu na nowo ładuje się czy nie ?[/quote]
O ja cię, trudne pytania zadajesz, nie patrzę na zegarek tylko zazwyczaj siedzę przed kompem :hejhej: Teraz tak zaczęłam myśleć kiedy ten pik słyszę i sama nie wiem, na pewno jak zegarek zakończy synchronizację a ładuję go zazwyczaj około 3 godzin. Jak będę go ładować next time to obiecuję zwrócić uwagę na czas i pikanie a potem zeznam na forum. :hejhej:
Sacre
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 751
Rejestracja: 29 cze 2013, 19:49
Życiówka na 10k: 33'
Życiówka w maratonie: 3h10

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze: O ja cię, trudne pytania zadajesz, nie patrzę na zegarek tylko zazwyczaj siedzę przed kompem :hejhej: Teraz tak zaczęłam myśleć kiedy ten pik słyszę i sama nie wiem, na pewno jak zegarek zakończy synchronizację a ładuję go zazwyczaj około 3 godzin. Jak będę go ładować next time to obiecuję zwrócić uwagę na czas i pikanie a potem zeznam na forum. :hejhej:
Spoko ;p ja synchronizuje i od razu odłączam, staram się nie ładować przez port usb. Tylko przez ładowerkę sieciową, jeśli skutki uboczne będą takie jak przy ładowaniu smartphonów przez usb, to ja dziękuje.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Sacre pisze:Post tyczł się do tego biegacza:
harlan pisze:Interesuje mnie skąd Ty wiesz ile satelit jest akurat jak jedziesz?:) Raz 6-8 a raz 9-12 :) Liczysz je? ;)
Znalazłeś już tę opcję? ;p

I jeszcze takie pytanie mam:
Ile czasu ładować należy baterię ? Naładowałem niby do pełna, ale pasek dalej się ładował, odłączyłem i jest napisane 100%, podłączam za chwilę, a tam znów ładowanie toczy się, odłączyłem od razu i jest 100%, tak więc ile czasu należy ładować i po czym poznać, że jest już naładowany, i chyba nie należy rozładowywać do pełna?
Tak Sacre znalazłem, juz na początku jak bawiłem się zegarkiem to zauważyłem to tylko zupełnie wypadło mi to z głowy. Po prostu w info o lokalizacji wszedlem pierwszy i ostatni raz. Później mnie tam nie ciągnęło.
Co do ładowania to trwa to około 2/2,5h zależnie z jakiego poziomu startujesz. Podczas ładowania w zegarku w prawym górnym rogu masz baterię która stopniowo się napełnia, aż do momentu w którym jest całkowicie pełna. Wtedy następuje piknięcie i zegarek jest naładowany na 100%. Jeśli przerwiesz wcześniej ładowanie to mimo iż na wyświetlaczu pojawi się 100% to bateria nie będzie w pełni naładowana.
pstar
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2015, 08:36
Życiówka na 10k: 55 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jestem tutaj nowy a wątek jest bardzo duży. Przepraszam jeżeli już to było :niewiem:
Mam pytanie czy po imporcie pliku do endomondo to wyniki aktywności widać również w rywalizacjach?
ODPOWIEDZ