Bieżnia mechaniczna

vlvt
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 25 paź 2014, 09:12
Życiówka na 10k: 48:00
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Krótkie i zwięzłe pytanie - czy bieganie po bieżni mechanicznej jest porównywalne z bieganiem po asfalcie, betonie czy może ścieżkach paskowych? Jak taki sprzęt obciąża stawy i z jakim podłożem jest porównywalny?

Pytam, gdyż zdiagnozowano u mnie ITBS i otrzymałem zalecenie by oprócz rozciągania i wzmacniania mięśni, trochę pobiegać po miękkich nawierzchniach (aby oszczędzać kolano).
New Balance but biegowy
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

vlvt pisze:Krótkie i zwięzłe pytanie - czy bieganie po bieżni mechanicznej jest porównywalne z bieganiem po asfalcie, betonie czy może ścieżkach paskowych? Jak taki sprzęt obciąża stawy i z jakim podłożem jest porównywalny?

Pytam, gdyż zdiagnozowano u mnie ITBS i otrzymałem zalecenie by oprócz rozciągania i wzmacniania mięśni, trochę pobiegać po miękkich nawierzchniach (aby oszczędzać kolano).
wreszcie ktoś zadał prawdziwe pytanie prawdziwy problem został w tym pytaniu opisany........................ale brak odpowiedzi. Ale za to naród jak jest preudodyskusja o hr max. to setki wypowiedzi. Przepraszam kolegę że nie napiszę nic madręgo ale nie mam w tym doswiadczenia. Pytanie bym pokierował do fizjoterapeuty który ma doswiadczenie biegowe chodź amatorskie.

pozdrawiam

Tompoz
Tompoz
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

vlvt pisze:Krótkie i zwięzłe pytanie - czy bieganie po bieżni mechanicznej jest porównywalne z bieganiem po asfalcie, betonie czy może ścieżkach paskowych? Jak taki sprzęt obciąża stawy i z jakim podłożem jest porównywalny?
Przy bieganiu na bieżni przy płaskim pochyleniu obciążenie mięśni jest dużo mniejsze, niż przy normalnym biegu w terenie . Jeśli amortyzacja bieżni jest prawidłowa i dobrej jakości, to jest dość miękka porównałbym ją do biegania po leśnej miękkiej ścieżce. Oczywiście na bieżnie zakładamy również buty do biegania.
vlvt pisze: Pytam, gdyż zdiagnozowano u mnie ITBS i otrzymałem zalecenie by oprócz rozciągania i wzmacniania mięśni, trochę pobiegać po miękkich nawierzchniach (aby oszczędzać kolano).
Problemem w ITBS nie jest kolano, tylko napięte pasmo biodrowo-piszczelowe (miękkość podłoża nie ma dużego znaczenia). Zamiast szukać bieżni, należy poszukać fizjoterapeuty, który pomoże rozciągnąć pasmo. Dodatkowo dużo automasażu na twardym wałku i ćwiczenia rozciągające. Jeśli już musisz biegać to tylko do momentu odczuwania bólu w zewnętrznej stronie kolana, na tej podstawie można sprawdzić czy ćwiczenia przynoszą efekty.
ODPOWIEDZ