W czym biegać? - Początkujący

marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

MatWozniak pisze:a jaki strój na zbliżające się ciepłe dni?
Dalej to samo... Pisałem nad Twoim postem.
1) Termika jest indywidualna.
2) Ilość/jakość warstw zależy temperatury oraz WIATRU, zwłaszcza zimą.
3) Zależy co chcemy biec.

Ja mam dzisiaj mocny ciągły i ma być 8 stopni i bez wiatru. Ubiorę się tak: skarpetki/gacie/buty - wiadomo, leginsy 3/4, cienka bluza termo z długim (wspomniany tutaj wyżej UA Heatgear) + koszulka z krótkim, cienkie rękawiczki i cienka czapka.

Gdybym miał w tej samej temperaturze pobiec wolne rozbieganie, to zamiast koszulki bym wziął pewnie bluzę z długim i długie leginsy.
biegam ultra i w górach :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek84 pisze: Ja mam dzisiaj mocny ciągły i ma być 8 stopni i bez wiatru. Ubiorę się tak: skarpetki/gacie/buty - wiadomo, leginsy 3/4, cienka bluza termo z długim (wspomniany tutaj wyżej UA Heatgear) + koszulka z krótkim, cienkie rękawiczki i cienka czapka.
U Was już tak ciepło? Fajnie. :) Ja zamiast bluzy miałbym bezrękawnik termo od najka, na to koszulka i rękawki. Reszta tak samo. A może nawet bez rękawiczek i zamiast czapki buff w formie opaski. Słowo klucz - "bez wiatru". Pewnie nawet na 2-3 stopnie ubrałbym się tak samo. Chłodno by było przez 3-4 minuty, potem rozgrzanie swoje robi.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dokładnie - bez wiatru. Wczoraj wracałem z pracy to było +7 i bezwietrznie, dzisiaj będę biegać zaraz po pracy i póki co wygląda podobnie. Ja mam taką bardzo cienką czapkę crafta, prawie jak buff ale jednak trochę bardziej przepuszcza i jak nie ma wiatru to lepiej mi w tym biec. Rękawiczki mam takie najcieńsze Kalenji za chyba 10 pln - idealne na takie +7.

Wiesz, "bez wiatru" to fajne, ale z drugiej strony normy zapylenia przekroczone o 800% :/
biegam ultra i w górach :)
zeluzg
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ostatnio przy temp +12 biegałem w kurtce z decathlon + koszulka Nike Dry + spodnie dresowe Nike .Było mi komfortowo przy wolnym tempie 5 min/km oblodzone ścieżki. Musisz sam dojść do tego w czym ci będzie dobrze. Ja zanim znalazłem swoje ulubione ciuchy to parę razy zaliczyłem wtopy i kupiłem coś co teraz leży tylko w szafie.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oblodzone sciezki przy +12? To musial byc niezly przeskok pogody :szok:
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W lasach i parkach tak jest. Jest warstwa topniejącego lodu na ścieżkach, bo cały czas było ujemnie, w nocy ok -5 czy -6, w dzień jakoś lekko +1 czy +2 (co nic nie dało, co się roztopiło to w nocy znów zamarzło bo ziemia zamarznięta i nic nie wsiąka) a tu nagle w 2 dni +8 i +10 - lód i słońce oraz +10 jednocześnie.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No ja wiem jak to jest z lasami, ale po prostu tutaj, gdzie mieszkam,
az taki przeskok temperatur sie nie zdarza i w miedzyczasie wszystko zdazy stopniec.
Stad moje zdziwienie/zaskocznie.
Awatar użytkownika
sztypakiel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2017, 11:15
Życiówka na 10k: 58:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piaseczno

Nieprzeczytany post

Polecacie jakieś zestawy na ten klimat? :) W sensie, czy są takie sklepy internetowe, które od razu proponują np. taką koszulkę, takie buty, dodatki itp? Czy to jest jednak kwestia indywidualna?
Skuteczny sposób na cellulit - krem na zmarszczki Vialise.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Chyba jedna lepszych, jak nie najlepszych, mark biegowych to karimo...;) polecam.

Wysłane z mojego SM-G360F .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
zeluzg
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Oblodzone sciezki przy +12? To musial byc niezly przeskok pogody :szok:
Tak jest na leśnych ścieżkach. To nie stopnieje w jeden dzień. Gleba jest przemarznięta. Najgorsze warunki to właśnie odwilż a w nocy przymarzanie. Wtedy jest lodowisko. Zimą dobrze się biega jak jest mróz i spadnie trochę śniegu. Wtedy jest większa przyczepność. A odwilż jest dość gwałtowna bo jeszcze kilka dni temu był mróz a ostatnie 2-3 dni już ponad +10.

Wracając do tematu to już się pojawiają wyprzedaże zimowe. Można czasami coś kupić w dobrej cenie.
balalika
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2016, 09:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też mam pytanie o odzież do biegania. W tym sezonie zaczęłam biegać i kupiłam sobie koszulkę termoaktywną nike, ale niestety pojawiły mi się odparzenia po treningu około 1h :( więc podejrzewam, że muszę mieć coś bardziej naturalnego, ale jednocześnie fajnie mieć coś termoaktywnego. Czy polecicie jakies koszulki z wiekszym udzialem bawełny? Under armour? Może adidas ma coś takiego? Z tańszych wyczailam bodydry - podobno polska firma, czy ktoś może polecić, bo chętnie bym nie wydawała więcej niż >100zł?
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

balalika pisze:Też mam pytanie o odzież do biegania. W tym sezonie zaczęłam biegać i kupiłam sobie koszulkę termoaktywną nike, ale niestety pojawiły mi się odparzenia po treningu około 1h :( więc podejrzewam, że muszę mieć coś bardziej naturalnego, ale jednocześnie fajnie mieć coś termoaktywnego. Czy polecicie jakies koszulki z wiekszym udzialem bawełny? Under armour? Może adidas ma coś takiego? Z tańszych wyczailam bodydry - podobno polska firma, czy ktoś może polecić, bo chętnie bym nie wydawała więcej niż >100zł?

Tych termoaktywnych to jest multum. Gdzie się nie spojrzy to większość jest oddychająca i super hiper najlepsza. A po nałożeniu występują odparzenia. Sama termoaktywna koszulka też się nie sprawdzi jak na wierzch ubierzemy nie termoaktywną kurtkę. Nie wiem jakich jesteś gabarytów ale jest kilka dobrych ciuchów damskich na aukcjach. Poluję codziennie na aukcje to widziałem takie ciuchy. Na szczęście odzież damska się słabo sprzedaje więc jest mało zainteresowanych takimi produktami :)
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
mirecki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2017, 18:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kiedyś też się zastanawiałem co powinno sie zakładac do biegania. Nawet był o tym filmik na moim ulubioym blogu http://ksstaszewscy.pl/jak-sie-ubrac-na ... dio-ajfon/ warto rzucić okiem :) nie zawiedziecie sie :P
Awatar użytkownika
KUBATRIX
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 26 maja 2016, 19:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mirecki pisze:kiedyś też się zastanawiałem co powinno sie zakładac do biegania. Nawet był o tym filmik na moim ulubioym blogu http://ksstaszewscy.pl/jak-sie-ubrac-na ... dio-ajfon/ warto rzucić okiem :) nie zawiedziecie sie :P

Z jej figurą to bym biegał tylko w czapce i butach :hahaha:
Szukasz czegoś biegowego ? Właśnie sprzedaję kilka rzeczy :)
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5727301
Hefaj_stos
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Moja rada jest taka czego nie kupisz to dobrze się w tym powyginaj i sprawdź zasięg ruchów. Ja raz się tak załątwiłem że kupiłem sobie bardziej obcisłe spodenki do biegania bez sprawdzenia i pierwszy bieg to była po prostu tortura. Więc ku przestrodze nie ma co sie napalać i kupować pierwszej lepszej tańszej :/ Pozdrawiam
ODPOWIEDZ