leginsy na zimę

wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z Was może polecić jakieś leginsy na sezon zimowy ale koniecznie dostępne w Decathlon'ie. Tylko takie którymi przebiegam całą zimę, i w temperaturze powiedzmy koło zero jak i przy minus 15 czy 20 stopniach. Opisy na stronie mają dziwne, bo z jednej strony w nazwie mają warm i opis że na zimne dni a dalej piszą że w temperaturze poniżej 15 stopni. Jak jest 15 stopni to się ciśnie w krótkich. A w sklepie to nie ma kogo zapytać - sami znafcy :D
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Nie ma takich, które byłyby dobre i na 0C in -15/-20C.
Jeśli w grę wchodzi tylko jedna sztuka, to takie na 0C, a jak będzie zimniej dodatkowe rajtuzy/kalesony (termoaktywne) pod spód.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to w takim razie 2 sztuki, jedne na okolica zera i lekki minus a drugie w wariancie russia :D
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Na ok. 0C brałbym te :

http://www.decathlon.pl/legginsy-do-bie ... 80370.html

Jeśli chodzi o -15/-20C to nie widzę na stronie Decathlona nic co można by polecić. Spodnie na takie temperatury (na gołą skórę), oprócz tego, że odpowiednio grube/ciepłe, powinny mieć z przodu, od góry do, co najmniej, kolan wszyty softshell chroniący przed wiatrem ( mam dwie takie pary, bardzo dobrze się sprawują).

Tydzień temu były rzeczy biegowe w Lidlu, między innymi właśnie tego typu spodnie ( po 35 zł !). W niedzielę widziałem, że było jeszcze sporo tych spodni, przynajmniej w Poznaniu, więc jak masz Lidla w pobliżu to możesz zobaczyć.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
majkelfm
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 17 lip 2013, 08:51
Życiówka na 10k: 49:56
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:
Tydzień temu były rzeczy biegowe w Lidlu, między innymi właśnie tego typu spodnie ( po 35 zł !)..
Mam takie kupione 2 lata temu, z przodu mają częściowo wszyte "panele" z materiału chroniącego przed wiatrem. Wg mnie są ok - sprawdzałem do -15*C (1-1,5h biegu).
wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzięki za info z Lidlem. Objadę sklepy w mieście może coś jeszcze będzie.
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

można też używać 2 par razem lub osobno - jedne długie (ale nie za ciepłe) + drugie krótsze np. 2/3 i łączyć je ze sobą w razie potrzeby. Takie połączenie pomaga dopasować się do różnych warunków klimatycznych.
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

Te z lidla cokolwiek ewakuują wilgoć? Kupilem je pod kątem Zimowych rolek i roweru. Ciekawe czy biegi też obskoczą.
wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wyrwałem jedną ostatnią parę, spodnie wyglądają ciekawie. Fajnie dopasowane + te wstawki softshellowe na udach. Zobaczymy jak zima przyjdzie.
pitgw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 15 paź 2013, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Górny Śląsk

Nieprzeczytany post

To ciekawe, byłem w Lidlu bo interesowały mnie te gacie niby na zimę, ale nie miały żadnego wszytego materiału chroniącego przed zimnem, dlatego zrezygnowałem z nich. Czyżby było więcej wersji tych leginsów ? Szkoda, bo miałem kiedyś takie właśnie z Lidla. Dobrze się spisywały przez 3 sezony zimowe.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

pitgw pisze:To ciekawe, byłem w Lidlu bo interesowały mnie te gacie niby na zimę, ale nie miały żadnego wszytego materiału chroniącego przed zimnem, dlatego zrezygnowałem z nich. Czyżby było więcej wersji tych leginsów ? Szkoda, bo miałem kiedyś takie właśnie z Lidla. Dobrze się spisywały przez 3 sezony zimowe.
Były różne wersje - z i bez sofshella.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
pitgw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 179
Rejestracja: 15 paź 2013, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Górny Śląsk

Nieprzeczytany post

Przed chwilą wróciłem z Lidla. Na tą chwilę są dwie wersje: cieniutkie, bez ocieplenia i druga wersja z grubszym materiałem (taki "cicik"). Nie ma spodni z dodatkowym materiałem na udach. Trzy lata temu kupiłem z wyraźnym podszyciem na udach. W tegorocznych brak podszycia.
wojtasendo
Wyga
Wyga
Posty: 93
Rejestracja: 06 sty 2015, 19:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

One nie mają dodatkowego materiału na udach tylko zupełnie inny materiał - w dotyku jak softshell. Pozostała część spodni z normalnego materiału. U mnie te cieplejsze ostały się tylko w jednej sztuce. Tych cieńszych była cała masa + typowe leginsy.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Na ok. 0C brałbym te :

http://www.decathlon.pl/legginsy-do-bie ... 80370.html
Biegam w tych juz trzeci rok i wg mnie sa rewelacyjne. Nawet zastanawiam się czy nie kupić na zapas jakby te co mam się zniszczyły ale na razie im to nie grozi.Przy +5 było komfortowo ( deszcz ) i do -10. Powyżej 10 stopni na minusie zakładałem na nie Dobsomy.
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Jest ich 3 rodzaje. Te najgrubsze dedykowane do biegania
Endomondo
Obrazek
ODPOWIEDZ