Jakie wybrać skarpety kompresyjne ?

Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli biegasz w nich ponieważ lepiej się zakłada, daj sobie spokój. Dobra kompresja to zawsze gimnastyka przy zakładaniu, ponieważ nie wynaleziono materiału który z jednej strony dobrze się rozciąga a następnie super uciska.

Sent from my HTC One dual sim .
Triathlon to moje hobby
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
fitnonstop
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2016, 23:11
Życiówka na 10k: 1:01:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie, nie dlatego, że lepiej się zakłada, ale dlatego, że kupiłem je jako pierwsze. Muszą się zużyć, czuję jednak, że miną długie miesiące, zanim zdecyduje się na zmianę.
Mój blog o bieganiu, czyli fitnonstop.pl - zapraszam
Awatar użytkownika
spietrza
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 186
Rejestracja: 27 cze 2014, 11:09
Życiówka na 10k: 48:50
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja jestem zdania że zdrowie jest najważniejsze a nie pieniądze. Trafiaja się źle zakupy ale nie korzystaj tylko dlatego że kupiłeś.

Sent from my HTC One dual sim .
Triathlon to moje hobby
Awatar użytkownika
fitnonstop
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2016, 23:11
Życiówka na 10k: 1:01:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@spietrza - Ty ciągle ciągniesz ten temat. Nie napisałem, że są złe, czy dobre. Napisałem, że a właściwie to wybrałem takie, więc w takich biegam. CEP'y są trochę inne, zapewne równie dobre. Jak zbiegam Compressporty użyję CEP'ów. Z okazji prowadzonego sklepu mam dostęp do każdego modelu opasek. Przy wolnych zasobach chcę przetestować każde. Teraz jest pora na Compressport, potem będzie CEP, może RoyalBay - kto wie.

Pozdrawiam Grzesiek z FitNonStop.
Mój blog o bieganiu, czyli fitnonstop.pl - zapraszam
Crom
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 28 paź 2015, 20:44

Nieprzeczytany post

być może mało osób wie, że royal bay to podwykonawca compressportu i oba produkty są tak naprawdę robione przez tą pierwszą firmę.
RoyalBay jest wykonany z innego materiału, grubszego ale za to o luźniejszym splocie, ma też bardziej zróżnicowane strefy kompresji, przez co opaska jest mniej odczuwalna po założeniu na nodze. Compressport uciska bardziej jednolicie. Paru biegaczy z którymi rozmawiałem i którzy mieli do czynienia z oboma markami polecało bardziej royalbay. Moim zdaniem działają oba a wygodniejsze odczucie na nodze daje Royal.
5k-22'
10k-45'
21k-1:44'
Awatar użytkownika
fitnonstop
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2016, 23:11
Życiówka na 10k: 1:01:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chciałbym potwierdzić słowa @crom'a Royal Bay robi dla Compressportu.
Mój blog o bieganiu, czyli fitnonstop.pl - zapraszam
ODPOWIEDZ