Zakupy na zimowe trening

manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

embe pisze:
ansz pisze:

Mimo wszystko kiedy tylko mogę, to staram się odradzać bawełnę. Fajnie wchłania pot, ale jest na tyle zachłanna, że nie oddaje zbyt ochoczo. Efekt jest taki, że niesie się na sobie kilogram własnego potu, który w upale czasem i potrafi chłodzić, ale przy niższych temperaturach, a jeszcze jak nie daj Boże zawieje po plecach, potrafi być baaardzo nieprzyjemny
Bawełnie - tak jak parówkowym skrytożercom - mówimy stanowcze nie
Jakieś trzy tygodnie temu postanowiłem se polatać. A że było zimno ubrałem koszulkę z długim rękawem 100%poliester i własnie druga warstwę stanowiła bluza 50 % bawełny i jeszcze coś tam. Na krótkie dystanse tak do 15 km ten zestaw oczywiście jak jest zimno czyli poniżej -10-0 sprawdza się idealnie wg mnie. Ale przy długich dystansach jak to wszystko naciągło potem a raczej ta bawełna to modliłem się aby mieć więcej sil aby jak najszybciej to z siebie zrzucić. Czułem jak mam na sobie mokro wodną powłokę. Na długie zabieram 2xpoliester plus kurteczka na krótkie, wymieniam na bawełne. Spytasz czemu i na krótkie i na długie nie latam w poli? No bo jak się cos kupiło nie wiedząc do czego no to trzeba to znosić aby nie leżało w szafie ;-)
New Balance but biegowy
chojnac
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 sie 2009, 10:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:49:05

Nieprzeczytany post

czy ktoś biega w tej bluzie kalenjii i może coś o nie napisać:

http://www.decathlon.pl/kurtka-do-biega ... 41448.html

w jakiej temp. biegał, jakie dystanse, wrażenia. Przymierzyłem ale ni huhu nie umiałem określić czy ona będzie ciepła. W ogóle w decathlonie brakuje mi jakiejś sensownej i jednolitej skali określającej komfort termiczny ciuchów (jak choćby w śpiworach)
Ostatnio zmieniony 06 lis 2015, 15:54 przez chojnac, łącznie zmieniany 1 raz.
manfred
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 594
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Popraw link
crazzyiwan
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegam w podobnej, już nie ma jej na stronie decathlon, wychodzę w niej często nie tylko na biegi, rozmiar L świetnie leży 183cm, biegam w niej w temp -5 ~ 14.
Dannfire
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2015, 10:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Moją przygodę z bieganiem zacząłem kilka lat temu, lecz jak to zwykle bywa porzucałem ją na okres jesienno-zimowy. W tym roku jednakże stało się inaczej. Robi się coraz chłodniej, a ja dalej chcę biegać. Jako że zależy mi i na zdrowiu i na bieganiu chciałbym zakupić termoaktywny zestaw odzieży na zimę.

Czy znalazłby się ktoś, kto mógłby ułożyć jakiś zestaw na podstawie oferty najlepiej jednego sklepu na allegro lub decathlonu?
Preferowany skład zestawu :
-Skarpety
-Nogi (legginsy czy getry, jak zwał tak zwał)
-Tułów (tu przydałby się zestaw 2 czy 3 częściowy, co by ubrać się stosownie do temperatury, dobrze by też było gdyby choć jeden element osłaniał szyję )
-Szyja/twarz (myślałem aby "połączyć" te partie w formie kominiarki, tak żeby przy wyższych temperaturach chronić tylko szyję, a przy większych mrozach okryć także twarz)
-Głowa (oczywiście czapka)

Cena i jakość : powiedzmy rozsądny stosunek jakości do ceny, nie chcę kupować najgorszego badziewia, ale nie chce też wydawać ogromnych pieniędzy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

ktoś ma układać zestaw dla Ciebie (najlepiej z jednego sklepu)? a może by poświęcić trochę s w o j e g o czasu, przeczytać temat i samemu ułożyć? :lalala: :lalala:
go get 'em tiger
pdkl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2015, 22:25
Życiówka na 10k: 53:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sklep PRESTO ma dobrą ofertę na bardzo chwaloną amerykańską odzież Under Amour
http://www.sklep-presto.pl/

Polecane są również polskie firmy:
BRUBECK http://www.brubeck.pl/pl/sklep
NESSI http://www.nessi-sport.pl/

dobre ceny są również w NORDRE http://www.nordre.pl/

ale wyboru musisz dokonać sam, nikt nie zna Twoich preferencji ani gustów
Talamanca
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2015, 20:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z PRESTO radzę uważać, często oferują rzeczy, których nie mają na stanie, a na sprowadzenie trzeba bardzo długo czekać.
Brubeck jest nie do zdarcia - mam komplet termiczny tej firmy, od 6 czy 7 lat używam pod kombinezon narciarski, nie do zdarcia i świetnie trzyma ciepło!
Awatar użytkownika
Mama Kin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1178
Rejestracja: 05 cze 2014, 23:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: somewhere else

Nieprzeczytany post

ja u nich właśnie kupiłam kolejne UA, doszło na następny dzień
go get 'em tiger
ODPOWIEDZ