Dylemat co wybrać

niedved
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2016, 18:58
Życiówka na 10k: 55m
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
wątek wałkowany ale przy takiej rotacji cen / kolejnych modeli pozwolę sobie zadać pytanie w formie nowego wątku:

- Biegam 2 miesiące w butach z lidla. Opinie różne poczytałem na ich temat ale do 10km nic nie bolało ;)
- W niedziele zaliczyłem pierwszy półmaraton (1:58) no i troszkę kolana (nie rzepka a trochę niżej i od wewnętrznej pobolewały dwa dni + przekrwiony pęcherz na jedym palcu).. a że spodobało mi się człapanie dłuższych dystansów z audiobookiem na uszach to postanowiłem ulżyć stawom lepszymi butami ale nie chciał bym totalnie tracić czucia podłoża.
- Waga: 70kg
- Stopa: raczej neutralna
- Biegam dość specyficznie bo nie z pięty (przynajmniej takie mam wrażenie ale mimo wszystko troszkę amortyzacji bym chciał dodać względem Lidlowego obuwia)
- Zastosowanie: półmaratony (trening 3x w tygodni ale i zawody jakieś raz na kwartał.)

Wczorajsza wizyta w dechatlonie i opcje:

1. Nike Zoom WinFlo 3 - po ubraniu czułem się bardzo fajnie w nich. - ok 320pln
2. Kipruny SD - troszkę wydały mi się .. hmmm wysokie ale pewnie do przyzwyczajenia - 270pln
3. Kipruny LD - odrzucam bo waze 70kg a raczej max co chce w tych butach pobiegać to połmaratony.
4. Asics - Gel Pulse 8 - .... hmmm no dupy nie urwały. czułem się porównywalnie w nich jak w Kiprunach ale na stojąco ... - 300+
5. Asics - Gel Windhawk - ... na stojąco nie było różnicy względem Gel PUlse 8 - a cena 200

no i jeszcze te w sklepie online sa po 239 ew. ale boje sie kupowac butów bez przymiarki:
6. New Balance Vazee Rush 1

Jak ktoś poratuje radą. Albo przynajmniej po paru postach z 6 pozycji zostaną 3 :P to już coś

Dzięki

ps. nie mam fioła na punkcie Brandu więc może być but z logiem nawet Biedronki byle był najlepszy w zakresie cenowym co powyższa konkurencja :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

najlepszą amortyzację zapewnią wzmocnione mięśnie :usmiech:
buty mogą być np. niebieskie, najwazniejsze zeby były wygodne :oczko:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
niedved
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2016, 18:58
Życiówka na 10k: 55m
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katekate pisze:najlepszą amortyzację zapewnią wzmocnione mięśnie :usmiech:
buty mogą być np. niebieskie, najwazniejsze zeby były wygodne :oczko:
Wygodne dla mnie są zarówno halówki do grania w piłkę, lidlowe do biegania jak i acsisy za 300 ... ale raczej nie powiem mi Pan, że zarówno w halówkach jak i acsisach po przebiegnieciu 20km będę czuł się równie .. źle. :) To może chociaż które z wymienionych powininem odrzucić ???
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Tak jak Katekate napisała... Buty nie uchronią Cię przed kontuzją. Przedewszystkim mają być wygodne. Każdy biegacz ma inne upodobania i coś innego Ci doradzi. Z butów które wymieniłeś ja wybrałbym new balance.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katekate pisze:buty mogą być np. niebieskie, najwazniejsze zeby były wygodne :oczko:
Sluchaj Katarzyny, dobrze pisze - ja osobiscie, gdy tylko mam mozliwosc, kupuje niebieskie! ;-)
niedved pisze:Wygodne dla mnie są zarówno halówki do grania w piłkę, lidlowe do biegania jak i acsisy za 300 ... ale raczej nie powiem mi Pan, że zarówno w halówkach jak i acsisach po przebiegnieciu 20km będę czuł się równie .. źle. :)
Wg mnie krotko biegasz - ja osobiscie na pewno nie potrafilem po 2 m-cach pobiec polmaratonu. A po pewnym przyzwyczajeniu sie, niedawno nie mialo dla mnie wiekszego znaczenia - czy 21 km biegne w butach amortyzowanych, czy tez niespecjalnie... Nie jestes ciezki, naprawde zwroc wieksza uwage na sile "od bioder w dol" - jakies core stability etc., to zdecydowanie wazniejsze anizeli marka czy model butow.

No i raczej nie licz, ze to co ktos poleci na podstawie wlasnego doswiadczenia, akurat u Ciebie rowniez sie sprawdzi. Moze tak, moze nie - za duzo roznych upodoban, za duzo zmiennych.
Kup takie, ktore Ci dobrze leza (no i moze niekoniecznie jakies bardzo minimalistyczne).
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

A ja jakbym zaczynał dzisiaj biegać i wiedziałbym tyle co teraz to pierwsze buty kupiłbym minimalistyczne.
niedved
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2016, 18:58
Życiówka na 10k: 55m
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to jak mają być Niebieskie to albo 1.Nike albo zostaje przy Lidlu bo też niebieskie :ble:
No ew. niebieskie były też tam Adasie SUPERNOVA GLIDE 8 ale w zyciu nie dam 400+ za buty :P a Glide 6 ~250 już nie są niebieskie :P


No nic to jutro wracam do Decathlonu i pobiegam po sklepie w niebieskich butach ;)

NB bez przymiarki boje się kupować kierując się sugestiami, że but musi być wygodny a tego nie wiem.. :/

Dzięki wszystkim. Wiem tyle samo co przed ale jakoś więcej ;p
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

niedved pisze: No ew. niebieskie były też tam Adasie SUPERNOVA GLIDE 8 ale w zyciu nie dam 400+ za buty :P a Glide 6 ~250 już nie są niebieskie :P
Wg mnie 400 PLN za buty to kwota nie do zaakceptowania - osobiscie, biegajac ok. 2K km rocznie, staram sie, aby 2 pary butow nie kosztowaly wiecej anizeli 500 PLN. Na wyprzedazach przy zmianie kolekcji, to jak najbardziej realistyczne - jedyny minus, ze wtedy z reguly nie ma juz niebieskich wersji...

Glide 6 - osobiscie uwazam, ze bardzo dobre buty, aktualnie w nich biegam. A 250 PLN to sensowna cena - gdzie sa za tyle?
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

to bierz te:
http://nbsklep.pl/meskie/obuwie/do_bieg ... 90bo5.html
jeżeli jest odpowiedni rozmiar.
Go Hard Or Go Home
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

niedved pisze: Glide 6 ~250 już nie są niebieskie
akurat za tą cenę to mogą być różowe, też są szybkie, sprawdziłam :usmiech:
niedved pisze:Wiem tyle samo co przed ale jakoś więcej
będziesz wiedział jeszcze więcej, jak zużyjesz kilka par RÓŻNYCH butów i wybierzesz w końcu idealne

moje idealne dobijają 3tysięcy km :usmiech:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
niedved
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2016, 18:58
Życiówka na 10k: 55m
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra wielkie dzieki za wszystko wiem już sporo :)
MAm juz faworyta.
Ostatnie pytanie zanim wytypuje top2:

http://nbsklep.pl/meskie/obuwie/do_bieg ... 90bo5.html

czy

http://nbsklep.pl/meskie/obuwie/do_bieg ... ushyr.html

i już nie zawracam gitary :)
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

rush są ładniejsze :hahaha: ale czy wygodne?
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
niedved
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2016, 18:58
Życiówka na 10k: 55m
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katekate pisze:rush są ładniejsze :hahaha: ale czy wygodne?
Będzie na Panią / Ciebie ;) dam znać czy odesłałem jak przyjdą.
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

w vazee rush nie biegałem, ale recenzje zbierały przeciętne. lepsze recenzje miały już vazee pace.
M890 są rewelacyjne - biegałem we wszystkich wersjach od V2 do V5. to nie tylko moje zdanie, ale powszechna opinia, że są to buty dobre.
Go Hard Or Go Home
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wiem, że już kupiłeś, obyś był zadowolony, ale prawidłowa odpowiedź na postawione w wątku pytanie to: "Rób przysiady". Prawda jest taka, że kondycja, zwłaszcza jak nie masz nadwagi, rośnie znacznie szybciej niż adaptacja mięśni i stawów. Po dwóch miesiącach twoje płuca są gotowe na przebiegnięcie 21km <2h, stawy nie. Musisz je wzmocnić. Prawidłowo zrobione przysiady (pilnuj kolan, by nie uciekały do środka, zwłaszcza przy wyproście!) poprawią cały dolny aparat ruchu i ból kolan minie po kilku sesjach.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
ODPOWIEDZ