Modele butów

Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Witam
Chciałbym kupić buty z amortyzacja (biegam po asfalcie) korzystając z tego, że aktualnie jest sporo wyprzedaży.
Posiadam buty Ekiden One i one są ok jeśli chodzi o wagę rozmiar czy wygodę, ale nie mają amortyzacji. Drugie które posiadam to Puma faas, ale one są za wąskie z przodu i z tego powodu niewygodne.
Gdy idę do sklepu, modeli butów jest tyle, że nie wiem które są dobre (w sensie amortyzacja to coś lepszego niż pianka).
Prosiłbym o wpisanie modeli, na które warto zwrócić uwagę
Endomondo
Obrazek
New Balance but biegowy
RUN_for_FUN
Wyga
Wyga
Posty: 118
Rejestracja: 05 kwie 2016, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Każdy Ci poleci co innego.
Pójdź do sklepu ukierunkowanego na biegaczy. Tam Ci dadzą kilka(naście) par i doradzą w kwestii amortyzacji. A drogą eliminacji wybierzesz te najwygodniejsze dla Ciebie.

Uwierz mi, to jest najlepszy sposób, żeby kupić dobre buty.
Tu jestem:
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Najwygodniejszy wybiorę mierząc, ale co mi z tego że w sklepie biegowym wybiorę model, jak będzie drogi? Mam w okolicy kilka outletow, i ceny są tam zachęcające, tylko ciężko o wybór, bo jest dużo modeli. A nawet jeśli wybiorę jakiś, to muszę googlac, czy to model wart uwagi pod względem jakości i trwałości.
A tak spojrzalbym na listę, jest na liście = warto się zainteresować
Endomondo
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Polecam supernova glide boost 7 lub 8. Opisów (nawet na tym forum) było sporo - poszukaj :)
biegam ultra i w górach :)
Sebast91
Wyga
Wyga
Posty: 95
Rejestracja: 13 paź 2015, 21:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystko tez zależy od twojej wagi, bo nie potrzebne ci buty z duza amortyzacja jak jestes lekki wtedy tylko amortyzacja przeszkadza lecz mysle zebys poszedl do sklepu i Ci na pewno wszystko wytłumaczą i sprawdzą typ stopy, nie musisz od razu kupować tych butów możesz wybrać i czekać na promo albo szukać gdzieś takiego modelu który ci się spodoba :)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak z innej beczki, w Faasach zastosuj http://www.fieggen.com/shoelace/straightbarlacing.htm But będzie nieco luźniejszy. Tylko tam jest chyba 7 oczek do wiązania, to trzeba pokombinować.
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Trochę głupio się czuje iść z nastawieniem że tylko oglądam, a oni nade mną będą skakać z nadzieją że kupię.
Popatrzę na to wiązanie, ale póki co drętwieją mi palce jak dłużej biegnę...
Endomondo
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Marx pisze:Trochę głupio się czuje iść z nastawieniem że tylko oglądam, a oni nade mną będą skakać z nadzieją że kupię.
Nie do końca rozumiem. Dlaczego chcesz iść od razu z nastawieniem, że nie kupisz? Może w sklepie dadzą Ci buta, który będzie Ci pasował i nie będzie kosmicznie drogi - jeśli Ci dadzą dobrego buta (np. taką Supernovę) w cenie rzędu 250-300 pln, to naprawdę warto się zastanowić bo dużo taniej tego nie kupisz i wyczekiwanie na promocje żeby zaoszczędzić parenaście (maksymalnie paredziesiąt) złotych modląc się że rozmiar zostanie jest średnie. Zwłaszcza że piszesz, że masz kilka outletów - to możesz się zdziwić, ja kupiłem całkiem przykładowo w outlecie asicsa ds Racer-10 za 153 pln (!), w outlet adidas energy boost 2 ESM za 200 pln, z drugiej strony przy okazji jakiejś promocji całkiem fajne brooksy w stacjonarnym runnersclub za 250 pln. A rozmiar mam mega-popularny: 27,5 cm (czyli ok EUR 43).
biegam ultra i w górach :)
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Skąd wiedziałeś że akurat te modele są warte kupienia? Doradzili Ci je wcześniej w sklepie biegowym?
Endomondo
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szczerze? Różnie. Ogólnie raz na 2-3 miesiące jestem w Factory Outlet (mieszkam niedaleko) to wchodzę do Asiksa, Adidasa, Nike, Pumy etc i przymierzam sobie jeśli coś jest. Po kolei:
1) DS Racer-10: szukałem od jakiegoś czasu lekkiej startówki na 5-10 km (bo nigdy nie miałem, miałem treningowo-startowego boston-boosta, który dla mnie jest trochę za miękki na zawody 5km, ja ważę 60kg...) i zauważyłem w outlecie na półce. Nie wiedziałem za dużo o tym bucie, ale idealnie mi podpasował na nogę. Stwierdziłem, że startówka za 153 pln - warto zaryzykować. Poprosiłem o odłożenie na 10 minut i na szybko spojrzałem w telefon czy nie ma złych opinii, nie miał więc kupiłem.

2) Energy Boost 2: but ma tak dobre opinie i wszyscy o nim piszą, że jak tylko zobaczyłem (całkiem przypadkowo) mój numer w cenie 200 pln to się nawet nie zastanawiałem. 5 minut przymiarki i kupiłem.

3) Brooks Launch: szukałem treningowo-startowego (i musiałem kupić w miarę szybko, bo poprzednie się rozwaliły). W outlecie niczego nie mieli, pojechałem do runnersclub i powiedziałem, że chcę w miarę lekki, mało amortyzowany but treningowo-startowy, max 300 pln mogę wydać. Dostałem chyba 3 różne buty do pomierzenia, ten dobrze pasował. Okazało się, że mogę założyć konto www i wtedy jest jakiś rabat (chyba -50 pln) więc się zgodziłem. I tyle.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Marx pisze:Witam
Chciałbym kupić buty z amortyzacja (biegam po asfalcie) korzystając z tego, że aktualnie jest sporo wyprzedaży.
Posiadam buty Ekiden One i one są ok jeśli chodzi o wagę rozmiar czy wygodę, ale nie mają amortyzacji. Drugie które posiadam to Puma faas, ale one są za wąskie z przodu i z tego powodu niewygodne.
Gdy idę do sklepu, modeli butów jest tyle, że nie wiem które są dobre (w sensie amortyzacja to coś lepszego niż pianka).
Prosiłbym o wpisanie modeli, na które warto zwrócić uwagę

Tak jak Koledzy wyżej piszą - spokojnie możesz iść do sklepu i nie kupować tam.
I możesz kupić u nich, jeśli docenisz ich pomoc, zwłaszcza doradzanie.

Butów jest mnóstwo. Najlepiej przymierzyć.
Jeśli nie masz mocnej pronacji lepiej brać pod uwagę neutralne buty.

Glide Boosty to dobre i to dość uniwersalne buty. Uniwersalne, czyli do polecenia w ciemno.
Tak samo Nike Pegasus, chociaż one mogą być za wąskie.
Masz jeszcze Brooksy, Saucony, Mizuno ale bez wiedzy o tym ile ważysz, jak często biegasz i ile, jakie zawody planujesz (czyli jak biegasz)to ciężko doradzić. No i jakie te Faasy masz.

ps. A Faasy też mam. Model 500 i faktycznie jest wąski, chociaż moja stopa w bucie 47Euro się mieści.
ps. to ciekawe, że chcesz uniknąć "wykorzystania" wiedzy doradców na wypadek nie kupienia u nich butów.
marek84 pisze:Szczerze? Różnie. Ogólnie raz na 2-3 miesiące jestem w Factory Outlet (mieszkam niedaleko) to wchodzę do Asiksa, Adidasa, Nike, Pumy etc i przymierzam sobie jeśli coś jest.
To Ci dobrze!
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze:ps. to ciekawe, że chcesz uniknąć "wykorzystania" wiedzy doradców na wypadek nie kupienia u nich butów.
Bardzo dobrze, swego czasu pracowałem jako sprzedawca w odzieżowym i nic tak nie wpieniało jak ludzie, którzy tylko truli tyłek nie będąc zainteresowanym kupnem. Temat delikatny, ale wałkowany ileś razy: jeśli doradca jest zaangażowany i pomaga i naprawdę dobierze buta - to uważam, że jeśli cenowo jest to w naszym zasięgu i nie jest wyraźnie drożej niż gdzie indziej, to można kupić. Jednakże jeśli wciska buty, które u niego w sklepie kosztują 500 a wszędzie indziej kosztują 300 to można się podpytać o promocję - nie ma przymusu kupowania tego, co się obejrzało. Ja nie mam problemów z tym, żeby powiedzieć że chcę buty za maksymalnie 250-300 i tyle. Moim zdaniem angażowanie sprzedawcy do przymierzania 5 par butów po 500+, gdzie chcemy wydać max 250 w porządku nie jest.
biegam ultra i w górach :)
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

No i dodać trzeba że często w outletach bywają starsze modele, które w sklepie biegowym jako niemodne już nie występują.
Endomondo
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Marx pisze:często w outletach bywają starsze modele, które w sklepie biegowym jako niemodne już nie występują.
tak, ale to chyba dobrze :) Z punktu widzenia amatora w większości przypadków nie ma za bardzo znaczenia bieganie w modelu n-1.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:
Piotr-Fit pisze:ps. to ciekawe, że chcesz uniknąć "wykorzystania" wiedzy doradców na wypadek nie kupienia u nich butów.
Bardzo dobrze, swego czasu pracowałem jako sprzedawca w odzieżowym i nic tak nie wpieniało jak ludzie, którzy tylko truli tyłek nie będąc zainteresowanym kupnem. Temat delikatny, ale wałkowany ileś razy: jeśli doradca jest zaangażowany i pomaga i naprawdę dobierze buta - to uważam, że jeśli cenowo jest to w naszym zasięgu i nie jest wyraźnie drożej niż gdzie indziej, to można kupić. Jednakże jeśli wciska buty, które u niego w sklepie kosztują 500 a wszędzie indziej kosztują 300 to można się podpytać o promocję - nie ma przymusu kupowania tego, co się obejrzało. Ja nie mam problemów z tym, żeby powiedzieć że chcę buty za maksymalnie 250-300 i tyle. Moim zdaniem angażowanie sprzedawcy do przymierzania 5 par butów po 500+, gdzie chcemy wydać max 250 w porządku nie jest.
Pracuję jako sprzedawca w sklepie m.in. z butami biegowymi. I trochę, ale trochę, mam do czynienia z takimi ludźmi, co przyjdą, na przymierzają, nasłuchają się fachowej wiedzy (często 1 raz w życiu) i nie kupią. Przeważnie skutecznie przekonuję i sprzedaję, ale bywają wyjątki. I jestem zdania co Ty wyżej napisałeś. Zaoszczędzenie niewielkiej ilości pieniędzy(w porównaniu do całości) a docenienie zaangażowania i wiedzy sprzedawcy to fajna i przydatna rzecz. Co do wciskania butów za 500+ to trzeba klienta wybadać. Chyba, że sam powie.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
ODPOWIEDZ