Czy buty damskie sa inne anizeli meskie?

Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak sie zastanawiam - Niemcy wlasnie mocno przecenili damskie Adidasy Glide Boost 7, rowniez w rozmiarze 10,5, ktory byc moze by mnie interesowal.

Stad pytanie: Czy buty do biegania damskie, od meskich roznia sie czyms konstrukcyjnie (pomijajac kolor)?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

mogą być chyba troszkę węższe od męskich, najlepiej zamówic, przymierzyć,w zalando przesyłka i zwrot są za darmo :-)
dzięki za cynk, ale tanio :orany:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katekate pisze: dzięki za cynk, ale tanio :orany:
Zwłaszcza różowe!
Jeszcze nigdy nie mialem różowych butów, ale w tej cenie... Bardzo rozważam! ;-)
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

czaję się własnie na te różowe, ogólnie kolor kiepski, nie mam chyba nic rózowego do biegania, ale za tą cenę chyba je kupię! :spoczko:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katekate pisze:czaję się własnie na te różowe, ogólnie kolor kiepski, nie mam chyba nic rózowego do biegania, ale za tą cenę chyba je kupię! :spoczko:
Tym sposobem i ja się nabawiłam niedawno różowych. Cena przewyższyła mój wstręt do tego koloru.
Ilonabiega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myślę, że jedynym problemem w przypadku zamówienia butów damskich przez mężczyznę może być brak odpowiedniego rozmiaru. Jednak, jeśli masz małą stopę to próbuj. Nie podejrzewam, że ktoś zauważy, że masz damski model. Wiele jest tak podobnych, że nie da się tego ot tak odróżnić. Tak jak wcześniej wspomniała jedna z osób udzielających się buty mogą być trochę węższe niż męskie. Musisz sam przymierzyć i się przekonać. Zamówienie w sieci będzie najlepszym rozwiązaniem. Nikt nie zauważy, że mierzysz damskie, a zwrot najczęściej bywa darmowy, więc nie ma żadnego ryzyka.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Juannita pisze:
katekate pisze:czaję się własnie na te różowe, ogólnie kolor kiepski, nie mam chyba nic rózowego do biegania, ale za tą cenę chyba je kupię! :spoczko:
Tym sposobem i ja się nabawiłam niedawno różowych. Cena przewyższyła mój wstręt do tego koloru.
zamówiłam wściekły róż :trup: :bum:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
wigi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2623
Rejestracja: 02 lut 2012, 00:11
Życiówka na 10k: 00:38:28
Życiówka w maratonie: 02:56:00
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław

Nieprzeczytany post

Robert pisze:Tak sie zastanawiam - Niemcy wlasnie mocno przecenili damskie Adidasy Glide Boost 7, rowniez w rozmiarze 10,5, ktory byc moze by mnie interesowal.

Stad pytanie: Czy buty do biegania damskie, od meskich roznia sie czyms konstrukcyjnie (pomijajac kolor)?
Zastanawiające jest, że dostępna rozmiarówka jest bardzo szeroka i zawiera również męskie rozmiary, tutaj do 45 i 1/3. Mimo, że ten but jest w dziale dla kobiet to rozmiar np. 44 będzie już zapewne męskim modelem buta.
Ciekawe jest, jak spisuje się ta techfit-owa cholewka, wcześniej takiej w tym modelu nie widziałem.
BlogKomentarze
10 km - 38:28 (5.03.2017), HM - 1:24:30 (25.03.2017), M - 2:56:00 (15.10.2017)
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katekate pisze:
Juannita pisze:
katekate pisze:czaję się własnie na te różowe, ogólnie kolor kiepski, nie mam chyba nic rózowego do biegania, ale za tą cenę chyba je kupię! :spoczko:
Tym sposobem i ja się nabawiłam niedawno różowych. Cena przewyższyła mój wstręt do tego koloru.
zamówiłam wściekły róż :trup: :bum:
Będzie nas widać z daleka na trasie ;)

BTW. Mamy początek lutego, więc osoby, które zaczęły biegać "od nowego roku", już raczej odpadły, na osoby biegające tylko wiosna-jesień za wcześnie, a tu ostatnio w czasie wieczornych biegów widzę na trasie nie dość, że wzmożony ruch w stosunku do jesieni, to jeszcze prawie same czarne zmazy. Jedynym jaśniejszym elementem u większości są wyłącznie pianki/gumy przy butach. Niby środek miasta, ale jakoś nie wyszłabym bez odblasków.
Awatar użytkownika
Batman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:01
Życiówka na 10k: 55:33
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Straduń

Nieprzeczytany post

Chcę kupić buty z tego tematu. Jak myślicie - czy rozmiar 42 i 2/3 czyli 27 cm może być damskim rozmiarem? Czy może to po prostu niedopatrzenie sprzedawców? Chodzi o te czarne https://www.zalando.pl/adidas-performan ... h-q11.html
W sumie w męskich nie ma takiego umaszczenia. Cena bardzo pociągająca ale jeśli są ukształtowane na damską stopę to całkowicie nie na moją :bum:
START: 17.06.2015, 170 cm; 116,7 kg
było: 108 kg - 10 km w 65:24 (27.09.2015)
jest: 98 kg - 10 km w 55:33 (25.09.2016)
będzie: 80 kg - 10 km w 40 minut
-
Start II: 07.06.2021, 170 cm; 124 kg
-
Start III: 30.05.2023, 170 cm; 101 kg
[url=viewtopic.php?f=27&t=64998]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=28&t=64999]KOMENTARZE[/url]
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

ostatnio kupiłam te buty, nie wiem, co mas zna mysli pisząc damski rozmiar :tonieja: to 27cm jest inne damskie od meskiego? :bum:
kupuj, mierz, w zalando odsyłanie jest za darmo :taktak:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
hatek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 25 lut 2009, 00:09
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:28:01
Lokalizacja: Warszawa a dokładniej Praga

Nieprzeczytany post

PODOBNO różnią się konstrukcyjnie od męskich (inne sklepienie stopy) ale tego nie sprawdzimy łatwo.
Sam zrobiłem kiedyś 1000 km w damskich butach (Asics Nimbus) i nie czułem żadnej różnicy vs. używane wtedy męskie.

Plus jest taki, że rozmiary 42-46 damskie zostają zwykle po sezonie w wyprzedażach i można je w sieci bardzo łatwo znaleźć w niesamowitych cenach.

Sam się przymierzam do Adidasów Rocket Boost za mniej niż połowę ceny.
Prawdopodobnie jestem Laską Kabacką.
Na pewno należę do Afterrunners.
Biegam dla własnej przyjemności.

W treningu skupiam się na bogatej, różnorodnej diecie, odpoczynku i poszukiwaniu czasu na chwilę biegu. Do 3:30 w maratonie to wystarczy.
zielarz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przepraszam za głupie pytanie ale jestem nowy.
Czy jest gdzieś dział opisujący poszczególne modele obuwia?
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

zielarz pisze:Czy jest gdzieś dział opisujący poszczególne modele obuwia?
http://katalogbiegowy.pl/
Go Hard Or Go Home
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

hatek pisze:PODOBNO różnią się konstrukcyjnie od męskich (inne sklepienie stopy) ale tego nie sprawdzimy łatwo.
Sam zrobiłem kiedyś 1000 km w damskich butach (Asics Nimbus) i nie czułem żadnej różnicy vs. używane wtedy męskie.

Plus jest taki, że rozmiary 42-46 damskie zostają zwykle po sezonie w wyprzedażach i można je w sieci bardzo łatwo znaleźć w niesamowitych cenach.
Są buty damskie rozmiar 46? O_O Chyba dla koszykarek.
ODPOWIEDZ