Jakie wybrać buty do biegania, stopa pronująca.

kunolap
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
poszukuję butów do biegania dla osoby początkującej. Moja stopa to stopa Pronująca, ze względu na sporą nadwagę, póki co w grę wchodzi tylko szybki marsz na bieżni na siłowni, ale na wiosnę/wakacje chcę zacząć biegać na dworze. Lewa stopa lekko schodzi mi do środka, natomiast prawa trochę mocniej z powodu kontuzji zaznanej kilka lat temu (zerwany staw skokowy i 1,5 miesiąca w gipsie) - więc chyba muszą być jakoś usztywniające. I w grę wchodzą buty do 300zł (+/- 50zł) tylko z tej strony: http://www.sklepbiegacza.pl/ ponieważ mam kupon z pracy :) Widzę, że tam po 300 parę złoty są NB, mam od nich buty do codziennego chodzenia i są wygodne - ale to tylko taka moja sugestia.
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, z góry dziękuję za pomoc :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sugeruję, żebyś poprostu do nich zadzwonił. Nie sugeruj się pronacją, chyba, że lepiej sie czujesz w butach stabilizujących.
kunolap
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, 19:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nigdy nie miałem butów stabilizujących, ale skoro stopy wykrzywiają mi się do środka przez co po 15min na bieżni zaczynają mnie boleć kostki. Po za tym widzę, że krzywo stawiam nogi.
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

problemem może być spora nadwaga i to głównie nadwagę winiłbym za Twoje bóle. buty mogą, ale nie muszą pomóc.
ponadto bieżnia to trochę inne bieganie niż np. ścieżka w lesie. spróbuj tam pobiegać/maszerować i zobacz, czy też boli.
Go Hard Or Go Home
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

kunolap pisze:Nigdy nie miałem butów stabilizujących, ale skoro stopy wykrzywiają mi się do środka przez co po 15min na bieżni zaczynają mnie boleć kostki. Po za tym widzę, że krzywo stawiam nogi.
Jeżeli usztywnisz kostki to twarde uderzenie może iść na kręgosłup. Nie musi się tak stać, ale może.
ODPOWIEDZ