strzal w stope ? - pomocy !

p7318
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2015, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich serdecznie - to moj pierwszy post na tym forum i chcialbym Was prosic o rade.

Zaczalem moje drugie podejscie do biegania z planem 6-tygodniowym. Pierwsze poddalem na etapie 3 minuty biegu / 2 marszu pare lat temu. Wymowek bylo kilka... Teraz jestem na etapie 2 min / 3 min i nie czuje sie na wiecej choc to juz 7-my tydzien :echech:

Pojawilo sie jednak kilka problemow, ktorych nie pamietam z okresu pierwszej proby, miedzy innymi:

1) klucie w klatce piersiowej z lewej strony - pojawia sie najczesciej jak ciagne koncowke biegu i mam wysokie tetno. Nie sadze, zeby to mialo byc serce bo bol jest mocniej z boku i wyzej. Pojawia sie ale utrzymuje na poziomie, ktory moge tolerowac bez przerywania treningu.

2) bol kostek w przedniej, gornej czesci - i tu pojawia sie problem, z ktorym chcialbym zwrocic sie do was o pomoc.

Plaskostopia nie mam na pewno i mysle, ze mam stope neutralna lub supinujaca ale.. chodzac stawiam stopy bardziej palcami na zewnatrz i w ogole ruch odwrotny (zwrocenie stop palcami do siebie) jest dla mnie dyskonfortowy (np. jazna na lyzwach do tylu lub hamowanie na nartach "plugiem" nie wchodzi w gre). Nie jestem w stanie zrobic przysiadu nie odrywajac piet od podloza (pojawia sie bol w kostkach w tych samym miejscu i czuje, ze dalej sie nie zegna). Przebiegniecie po piasku 10 metrow powoduje tez bol w tych samych miejscach.

Problem jest taki, ze nawet robiac sobie pare dni przerwy przed kolejnym treningiem dalej te kostki czuje. Biegam szybciej (dluzszy krok) niz poczatkujacy powinien bo inaczej narasta do poziomu przy jakim nie jestem w stanie biec dalej. Wydaje mi sie, ze przez to nie moge przejsc na kolejny etap (3 min / 2 min). Zastanawiam sie czym jest spowodowany i dlaczego poprzednim razem takich problemow nie mialem i wydaje mi sie, ze powodem moze byc nieodpowiednie dla mnie obuwie.

Teraz mam ASICS Gel-oberon 9, ktory jest dedykowany dla stopy neutralnej i supinujacej. Kiedys mialem ADIDAS Uraha i nie moge sie doszukac specyfikacji ale gdzies ktos pisal, ze jest to but dla stopy pronujacej.

Jakies pomysly ? Z gory dziekuje.
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

1. podaj wiek, wagę, wzrost.
2. z tego co piszesz wynika, że jesteś w kiepskiej formie jeśli chodzi o sprawność ogólną.
3. buty mają mniejszy wpływ niż ci się wydaje.
4. jeśli po kilku tygodniach ćwiczeń masz takie problemy, pewnie odcinki biegowe pokonujesz za szybko. czy mierzysz w jakikolwiek sposób tempo biegu?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Rozciągasz się?
p7318
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2015, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

1) 34 lata, 164 cm wzrostu, 68 kg
2) tak jestem w kiepskiej formie, cale zycie siedzialem przy komputerze
3) wiem, ze glowny powod to ja sam, ale poprzednim razem takie trudnosci nie wystepowaly
4) biegam z runtastic wiec mam pelny zapis - pewnie za szybko ale jest tak dla mnie wygodniej (kostki mniej bola) - tutaj link do mojego profilu
5) @krzys1001: no coz.. patrz pkt 2 :)
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Chyba znasz rozwiązanie swojego problemu :oczko:

Ból który umiejscowiony w okolicach kostki nie musi oznaczać, że boli staw skokowy ale nie wykluczone też, że to on.
Polecam do swojego biegania dołożyć solidne rozciąganie oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe i stabilizujące, popracować nad mięśniami brzucha itd...

Ja sam na sobie się przekonałem jak rozciąganie i ćwiczenia działają przeciw kontuzjom. Możesz iść do fizjoterapeuty ale myślę, że zaleci Ci to samo co ja.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

dzięki za link, ale szczerze mowiąc nie mam ochoty bawić się z nieznaną aplikacją - czy możesz napisać jakim tempem pokonujesz odcinki biegowe?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

p7318: z tego co wyczytałem, jednorazowo pokonujesz 3km z hakiem. Tempo waha się między 9:xx a 7:xx przy średnim tętnie od 130 do 150. Krótko mówiąc nie katujesz się, więc bóle to nie efekt nadmiaru treningów a raczej niedoboru kondycji. Wniosek - popracować nad siłą i zrzucić kilka kg.
Obrazek
p7318
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2015, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba: Ciezko mi powiedziec z jakim tempem pokonuje poszczegolne interwaly bo aplikacja pokazuje mi miedzyczasy 5 min a ja w tym mam 2 min. biegu i 3 marszu...

embe: dziekuje za uwagi, pare kilo zrzuce na pewno. Co roku przygotowuje sie przez 3 miesiace do windsurfingu (brzuszki, pompki, drazek i dieta). I tak z 71 kilo, ktore zostaje mi po zimie spadam do 64. Caly pomysl biegania w tym roku wzial sie glownie z tego, ze w ostatnie lato uswiadomilem sobie, ze choc nie brakuje mi sily to przy ostrych warunkach dostaje zadyszki i brakuje mi energii. 30 lat ewolucji z komputerem tez odpowiednio wyksztalcilo moj organizm... mam tego pelna swiadomosc.

Wlasnie wrocilem z biegania. Zmodyfikowalem swoj plan. Teraz zamiast 5x (2 min / 3 min) robilem 6x ( 1:45 min / 2 min) a na koniec jeszcze wstawilem sobie 2:30 biegu na probe. Staralem sie jak tylko moglem by ten ostatni robic powoli i dociagnac do konca i udalo sie !

Przylozylem sie tez bardziej do rozgrzewki przed bieganiem i roznica byla ogromna.

Dziekuje za pomoc. Mysle, ze gdy stalo sie jasne, ze temat nie dotyczy butow to dobrze byloby przeniesc go w inna czesc forum.
p7318
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2015, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba:

udalo mi sie wyciagnac z wykresu jakie mam tempo poszczegolnych interwalow i jest tak:

bieg: 5 min/km
marsz: 9.5 min/km

ten ostatni interwal, o ktorym pisalem robilem 5.5 min/km.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

to za szybko.

zwolnij do 6:30/km i zobacz, jaka będzie różnica.

sam już odkryłeś jak wielką róznicę robi przygotowanie ciała do wysiłku przez tak banalną rzecz jak kilkuminutowa rozgrzewka...

myślę, że jesteś na dobrej drodze i że postępy wreszcie przyjdą :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ