Jakie buty wybrać do 350zl wąska stopa, badanie ze zdjeciem

furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Czesc wszystkim, ostatnio mialem problem z rozciegnem podeszwowym i stierdzilem, ze mogly przyczynic sie do tego moje wysluzone buty o byc moze zbyt grubej podeszwie. Miałem robione juz kiedys badania stopy takze wklejam i czekam na jakies propozycje do ok 350zl, dodam, ze jak bylem w sklepie i przymierzalem modele, ktore mi sie podobaly to z wiekszoscia mialem problem, ze byly luzne w pietach. A to zdjecia badan

http://zapodaj.net/e2c7217c43540.jpg.html

http://zapodaj.net/a33d7fd115ff7.jpg.html

ps. biegam glownie po walach czyli zwir, czasem asfalt czy kostka, ale przewaznie zwir, waga lekka 66kg i od razu mowie, ze w zyciu duzo nie przebieglem, ale za to bez zdrowego rozsadku czyli nie biegaj wgle, a pozniej nagle kilka dni pod rzad po xx km i strzelam, ze nie zrobilem nawet 1000km, a itbsu sie nabawilem 4 lata temu na oko i do dzisiaj mam problemy z pobolewajacym biodrem, jesli dlugo siedze, lub podnosze duze ciezary, czy bardzo szybko biegam przez w miare dlugi czas, pisze to tak przy okazji jesli macie jakas wiedze na te tematy mozecie cos doradzic ;)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2015, 16:44 przez furry1, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No ale jak masz problem z doborem butów (bo te co mierzyłeś były luźne w piętach), to nie rozumiem - oczekujesz, że pójdziemy do sklepu i przymierzymy za Ciebie? To idź do sklepu i powinni Ci doradzić jakiś model. Jest tutaj kilku uzytkowników pracujących w sklepach biegowych - może zajrzą, ale to zmień temat wątku, żeby wskazywał że szukasz butów wąskich w pięcie czy coś.
biegam ultra i w górach :)
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Jak teraz myślę to być może przesadziłem, bo przymierzalem tylko 4pary butów, te które podobały mi się wizualnie, chociaż teraz wiem żeby na to już nie patrzeć, co nie zmienia faktu że widocznie muszę mieć trochę wezsza stopę niż przeciętna ale to wszystko jest w badaniu więc wystarczy, że ktoś przeczyta mój pierwszy post? Mam zamiar też iść do sklepu i spytać sprzedawców (tak jak z poprzednimi butami w końcu skądś te badania się wzięły ;), ale najpierw chcialem zapytać na forum). Moje poprzednie buty to kalenji, niestety modelu nie mogę znaleźć, zdaje się że eikiden 75. Nie, nie oczekuję, że przymierzysz za mnie buty, oczekuję jakiejkolwiek pomocy i wskazówek przy zakupie w sklepie mając na uwadze to co w pierwszym poście. Mogą być też i konkrejtne modele jeśli mi przypasuja i znajdę w sklepie to chętnie zobaczę kilka propozycji od was.

Ps. W innych tematach jakoś widzę, że ludzie doradzają buty i nie odsylaja do sklepów więc, albo z Tobą jest coś nie tak albo mam zbyt duże wymagania w co wątpię, bo na takim forum w domyśle doradzają ludzie którzy są w temacie.
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolego, Marek dobrze prawi! Chętnie byśmy Ci doradzili co do modelu w jakim osobiście biegam od lat, zawsze ta sam firma i ten sam model tylko nowszy i nie kupowany poprzez pryzmat ładnego wyglądu. A testowałem kilka różnych firm i modeli! Ale nigdy nie pokuszę się o doradzanie na odległość nie znając Twojej budowy, rodzaju stopy, sposobu jej stawiania, itp. Po to masz możliwość skorzystania z fachowej pomocy w typowych sklepach biegowych aby sprawdzili Ci wszystki parametry i doradzili najlepsze dla Ciebie obuwie. Zakres firmowo-modelowo-cenowy na pewno będzie taki szeroki, że coś dla siebie wybierzesz. A tak a propos Twojego komentarza powyżej, owszem może i ludzie doradzają buty w innych tematach ale potraktuj to w formie opinii na temat amortyzacji, jakości, ceny, itp. a nie wyboru konkretnego obuwia dla konkretnej osoby! A na koniec info od 8 lat biegam tylko w Brooksach model Ravenna, obecnie 5. Pomogłem?
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Wybrałem asicsy gel-cumulus 15, z tych które doradzał mi sprzedawca, dobry wybór według was?
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo dobry choć ja i tak wolę Brooksy :)
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

But ma pochlebne opinie. Dla mnie osobiście zbyt duża amortyzacja (nie biegałem w nim), nie lubię takich "kapci" (ale odkryłem to dopiero z czasem :) ). Jeśli Ci dobrze leży na nodze i pewnie się w nim czujesz - to będziesz zadowolony.
biegam ultra i w górach :)
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Jutro będzie pierwszy bieg, ale but wydaje się być bardzo wygodny i komfortowy. Ze mną też jest taka sprawa, że już mam dość kontuzji napierw ITBS - to sobie zrobiłem z własnej niewiedzy i głupoty - ból biodra mam do dzisiaj (jak wyleczyliście go to chętnie dowiem się jak), a niedawno rozcięgno podeszwowe tutaj myślę, że to wina starych już butów. Te Asicsy wymuszają nieco bieg poprawny bez lądowania na stopie i mają gel/pianke nie tylko w pięcie, ale też w śródstopiu co teraz na rozcięgno mi się na pewno bardzo przyda i pewnie przez żel w przedniej części buta wydaję się być tym "kapciem", chociaż czytałem opinie o tych butach, że nie są jakoś super miękkie, ale umiarkowanie tutaj http://www.biegamzwiedzam.pl/recenzja-a ... cumulus-15/. Osobiście chciałbym kiedyś biegać w butach minimalistycznych, jednak najpierw chce się rozbiegać, a za jakiś czas jak być może zacznę biegać w obecnych butach na zmianę z bardziej minimalistycznymi, chociaż sprzedawczyni powiedziała, że jak były kontuzje to nie jest to wskazane, co wy o tym myślicie?

ps. brooksy to już wyższa półka cenowa z tego co widzę i jak dla mnie nowa marka, bo pierwszy raz o niej słyszę i chyba zbyt mało opinii o nich jest
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fakt, że Brooksy do tanich nie należą ale jakość ma swoją cenę :) a z drugiej strony są i droższe buty od nich. Co do popularności to w gronie biegaczy mają wyrobioną renomę bo ta amerykańska firma jest już od przeszło 100 lat na rynku. I jak wrażenia po pierwszym biegu w nowych bucikach?
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Niosą mnie całkiem nieźle ciężko w nich biegać wolnym tempem ;p a to za sprawą teg, że trochę wymuszają bieg ze srodstopia czujczuje, że trochę inne mięśnie pracowały niż zawsze. Generalnie są bardzo wygodne, ale oczywiście dla niektórych amortyzacja może być zbyt duża głównie przez żel na srodstopiu. Mi to bardzo pasuje i mam nanadzieję, że w nich nie będę miał już żadnych kontuzji ;p. Osobiście polecam głównie nowym lub kontuzjowanym biegaczom, ja chce się w nich rozbiegac i przyzwycaic mięśnie oraz stawy do biegania generalnie i do biegania ze srodstopia, a za jakiś czas chce używać je na zmianę z innymi bardziej minimalistycznymi butam.
Awatar użytkownika
Andrew1962
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1100
Rejestracja: 31 sty 2015, 03:44
Życiówka na 10k: 44.46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No i bardzo dobrze, że trafiłeś z doborem! Bieganie ma sprawiać radość, frajdę i przyjemność a nie ból i kontuzje!
“Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
Obrazek
Michal28l
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków-Podgórze

Nieprzeczytany post

Furry 1 jak buciki po miesiącu użytkowania? Ja kupiłem Cumulusy 16 i nie mogę się przestawić.
furry1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 30 mar 2011, 20:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Nadal dobrze się sprawują, co prawda nie biegam zbyt dużo więc moja opinia nie jest do końca miarodajna, ale na tyle ile biegam to sprawują się najlepiej spośród tych które miałem.
ODPOWIEDZ