pierwsze buty do biegania

maciek1998
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2014, 15:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej zawsze biegałem w butach halowych ale czas na zmiany. Chce kupić jakieś buty do biegania ale nie wiem jakie. A więc mam 70 kg, biegam dla zdrowia 2 razy w dygodniu po około godzinie, po chodnikach i asfalcie. Mam chyba typ stopy neutral a za buty mogę dać max 200zł
Co możecie mi polecić z decautlonu albo sklepu asics?
New Balance but biegowy
tirse
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2014, 08:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czołem, przed poważną przygodą z bieganiem grałem w piłkę halową około 7 lat, w tym czasie też biegałem w halówkach i dobrze wpsomniam ten czas :)
Jeśli też grasz to z pewnością masz jakiś preferowany typ buta na hale, więc idź tym tropem, mi podchodziły tylko najki i teraz też w takich najlepiej się czuje.

Dodatkowo im mam mniej pod butem tym lepiej mi się biega, możliwe że to z powodu biegania w piłce głównie na palcach ??
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

maciek1998 pisze:Hej zawsze biegałem w butach halowych ale czas na zmiany. Chce kupić jakieś buty do biegania ale nie wiem jakie. A więc mam 70 kg, biegam dla zdrowia 2 razy w dygodniu po około godzinie, po chodnikach i asfalcie. Mam chyba typ stopy neutral a za buty mogę dać max 200zł
Co możecie mi polecić z decautlonu albo sklepu asics?
Biegasz generalnie dość mało i sam nie do końca jeszcze wiesz, czego chcesz/potrzebujesz - ja bym w takim przypadku kupił zwykłe ekideny z decathlona (kosztują 50 czy 60 pln, nie pamiętam). To są dość dobre buty na początek, kosztują niewiele. Za resztę kup ze 2 pary przyzwoitych skarpet do biegania (w sumie decathlonowe kalenji intensive są fajne) i jakiś ciuch - zima jest, to może rękawiczki, buffa (nie musi być oryginalny) albo opaskę/czapkę na głowę.
biegam ultra i w górach :)
meridzuana
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2014, 10:00
Życiówka na 10k: 1:05:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:
maciek1998 pisze:Hej zawsze biegałem w butach halowych ale czas na zmiany. Chce kupić jakieś buty do biegania ale nie wiem jakie. A więc mam 70 kg, biegam dla zdrowia 2 razy w dygodniu po około godzinie, po chodnikach i asfalcie. Mam chyba typ stopy neutral a za buty mogę dać max 200zł
Co możecie mi polecić z decautlonu albo sklepu asics?
Biegasz generalnie dość mało i sam nie do końca jeszcze wiesz, czego chcesz/potrzebujesz - ja bym w takim przypadku kupił zwykłe ekideny z decathlona (kosztują 50 czy 60 pln, nie pamiętam). To są dość dobre buty na początek, kosztują niewiele. Za resztę kup ze 2 pary przyzwoitych skarpet do biegania (w sumie decathlonowe kalenji intensive są fajne) i jakiś ciuch - zima jest, to może rękawiczki, buffa (nie musi być oryginalny) albo opaskę/czapkę na głowę.
Popieram marka84 mam takie ekideny i na początek to dobre buty za rozsądna cene :)
valdi100
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2013, 09:46
Życiówka na 10k: 1godz.10min.
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Popieram też Ekiden 50 super but biegam w nich 2 lata na rok kupuję 2 pary =120zł.
Pokazały się nowe Ekiden ONE+ cena 79 bardzo lekkie ładnie wyglądają.
maciek1998
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2014, 15:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegałem bym więcej ale czasu. Czyli z ekiden 50, ekiden one plus, ekiden 75 i ekiden 100 które najlepiej wybrać te 50 czy jednak skusić się na coś innego
ODPOWIEDZ