Kinvara 3 ... i co potem ?

jerry.s
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2010, 17:13

Nieprzeczytany post

Cześć,

Biegam z przerwami (kontuzje) od ok 3 lat. Obecnie jakieś 30-40km tygodniowo. Zazwyczaj 8-12km.
Zacząłem w Lunarglide ale po 1.5 roku i ok 500-600 km zmieniłem je na Kinvary. Przesiadka była bezbolesna i przez jakieś 14 m-cy przebiegłem w nich ok 1.000 km. Obecnie zapiętki mam już poprzecierane, po podeszwie też widać że swoje przeszła.
Równolegle, raz w tygodniu zakładam inov-8 bare-x 180, ale jeśli biegnę więcej niż 7-8km, to potem przez 2 dni bolą mnie łydki.

I tutaj pytanie do Was, jakie kolejne buty byście polecili?
Dalej coś z 4mm dropem i dalsze przyzwyczajanie się do inov-8? Czy może przejście na 0mm drop z amortyzacją (Virrata, coś z Brooksa, Pumy)?

Jeśli uda się bez kontuzji przebiegać zimę, to marzy mi się w przyszłym roku maraton, więc tygodniowe przebiegi pewnie wzrosną do 50-60km.

Z góry dzięki za wszystkie pomocne opinie i podpowiedzi,
pzdr,
jerry
New Balance but biegowy
jerry.s
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2010, 17:13

Nieprzeczytany post

witam ponownie,

czyzby nikt nie chcial podzielic sie spostrzezeniami i propozycjami?

pzdr,
jerry
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Proponuję Ci dalej wzmacniać się przy dropie 4mm. Z konkretnym wyborem musisz zmierzyć się sam. Idealnie jak byś wszystkie buty przymierzył i sam ocenił:

- Saucony Kivara 5
- Saucony Mirage 4 (drop 4mm, więcej amortyzacji)
- Brooks PureFlow 3 (6,5mm drop, więcej amortyzacji)
- Brooks PureConnect (5,7mm drop, waga w okolicach 200g, moim zdaniem za lekki na maraton)

Tak naprawdę jest w czym wybierać. Nie mam doświadczenia z butami Inov-8.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Też biegam w kivnarach 3 i nie wiem co dalej. Chciałem kolejne kivary 3 ale ciezko mi bylo dostac moj numer wiec kupilem sobie mirage 3 i na nich trenuje wiecej a kinvary sobie zostawiam na szybkie treningi i wyscigi. Chyba tylko pozostaje przymierzyc kinvary 5tki. Też sie nad inov-8 zastanawiam ale nie mam kiedy wybrac sie do miasta poprzymierzac :/
Generalnie, masz sprawdzony model to najlepiej szukaj tego samego :P
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
jerry.s
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2010, 17:13

Nieprzeczytany post

Witajcie ponownie :)

No to Kinvary 3 po 2.000km poszły na zasłużony odpoczynek ... obecnie biegam w Adidas Adios Boost 2.0 i Brooks Pure Drift ... od wielkiego święta zakładam inov-8 BareX 180 ...

I tutaj pojawia się pytanie? Czym uzupełnić stajnię? ;)
Biega ktoś w Saucony Fastwitch 7? Jak wypadają w porównaniu do Kinvar?
Dobrze mi się biega szybsze treningi w Adiosach, natomiast siła biegowa itp to Drifty ... przydałoby się coś wygodnego na długie wybiegania ... z małym dropem (4-6mm), lekkie (ok 200g) i z małą amortyzacją ...
Asiscy jakiekolwiek odpadają z powodu wąskiego kopyta ... podpowiecie coś?

pzdr,
j
babiko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2015, 07:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Saucony Kivara 5 są wystarczające ;)
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Przerzucilem sie na lasy i puregrity, ale na treningi po asfalcie zostawilem sobie zealoty. A na szybkie jakies takie do dyszki jeszcze kinvary 3 zyją :)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
ODPOWIEDZ