Nike Free- dostępność i komentarze uzytkowników

vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

Panowie, co wy z tą amortyzacją... na śródstopiu to i bez butów biegać można :bum:
Ja tam celowałbym w Nike Free i to 3.0 tylko że dostać je w PL....
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
New Balance but biegowy
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

Odnośnie naturalnej amortyzacji to wczoraj pobiegałem trochę w moich free 7.0 czyli modelu dla leszczy i mam wrażenie że podczas biegu zdecydowanie więcej pracują mięśnie ud. (W porównaniu do Asics Nimbus 10). A zatem nie tylko stopy i łydki ale również mięśnie powyżej kolana... cikawe prawda :bum:
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

"Wszystkie nowe modele serii Nike Free: 3.0, 5.0 i Free Everyday+2 dostępne są w polskich sklepach od maja 2009."

Ole ole ole ole ole olee ole olee :taktak: :taktak: :taktak: :taktak:

Za http://www.sciezkibiegowe.pl/page/1350/Powrot-Nike-Free

NAREEEEESZCIEEEEEE !!!!!!!!!!!
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Fajnie. Ale w jakich sklepach? Wczoraj byłem w GoSport, w Sizeer i innych małych sklepach i nic przypominającego Nike Free nie znalazłem. A chodziłem szukając właśnie tych bucików.

Chciałem zmierzyć i zobaczyć na własne oczy czy to kolejny produkt marketingu czy rzeczywiście jest to but nowego typu.

Wiem, że jest skala 0-10 (0-bieganie boso, 10- bieganie w tradycyjnych butach stabilizujących). Ale jak w tej skali mieszczą się Nike Free Everyday?

Gdzie można znaleźć więcej informacji o tej rodzinie produktów? Jakieś forum użytkowników Nike Free?
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

fotman pisze: Wiem, że jest skala 0-10 (0-bieganie boso, 10- bieganie w tradycyjnych butach stabilizujących). Ale jak w tej skali mieszczą się Nike Free Everyday?
Everyday+ to dawne 7.0 model wstępny. Ja poluję na 3.0...

I tak niby jest napisane że w sklepach w całej Polsce, ale to jest ściema jak na razie. Ja mieszkam w Warszawie i w dwóch największych galeriach handlowych w tej części europy tych butów nie ma. Byłem w sklepach wymienionych na stronie, Intersport można od razu sobie odpuścić tam nie ma nawet modelu Everyday. Byłem też w jakiejś innej sieci niby Nike, tam mają modele 3.0 i 5.0 ale damskie :niewiem: A z męskich to jak mi pan powiedział "tylko to co widać". (Czyli Everyday) Mówili mi w jednym sklepie że to nowa kolekcja i coś może jeszcze dojść, ale jak się spojrzy na kampanię reklamową a potem porówna to z tym co jest w sklepie to szkoda gadać. Jak nie kupię w PL to zamówię na e-bayu w DE. Cena razem z przesyłką będzie podobna.
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Poszedłem przymierzyć Nike Free Everyday bo dowiedziałem się, że są w gdańskim Sizeererze. :hej:
No i dupa. :grr: :sss:
Mój rozmiar w Nike to 13 (47,5) a dostępna rozmiarówka kończy się na 46. :niewiem:

Pozdrawiam polskiego dystrybutora firmy Nike kochając go inaczej. :wrrwrr: :ojoj: :bum:


A tutaj informacje o rodzinie Nike Free z USA:
1. CAŁA RODZINKA
2. NOWOŚCI W WERSJI 5.0 V4

Jak wynika z linki nr1 Nike Free Everyday to jednak 8.0.
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

W niedziele zadałem pytanie gdzie można kupić te buty (3.0,5.0) na www.sciezkibiegowe.pl, nikt do mnie do dziś nie odpisał, widać że w Polsce Nike ma klientów w d#$ie...

Nie rozumiem jak można wywalać tyle kasy na marketing i reklamy w błoto, kto jest szefem tej firmy na Polskę??? :niewiem: :wrrwrr:

Może bieganie.pl by się jakoś oficjalnie zapytało?
fotman pisze:Jak wynika z linki nr1 Nike Free Everyday to jednak 8.0.
Masz rację moje 7.0 nie mają poduszki a te Everyday mają
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

vrs pisze:zadałem pytanie gdzie można kupić te buty (3.0,5.0) na www.sciezkibiegowe.pl, nikt do mnie do dziś nie odpisał, widać że w Polsce Nike ma klientów w d#$ie...

Nie rozumiem jak można wywalać tyle kasy na marketing i reklamy w błoto, kto jest szefem tej firmy na Polskę??? :niewiem: :wrrwrr:
Ja wysłałem zapytanie dzisiaj rano. Ani widu ani słychu odpowiedzi.

Jeszcze raz przesyłam gorące pozdrowienia dla dystrybutora Nike na Polskę. :grr:
uki
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 27 kwie 2007, 21:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

[quote="vrs"]W niedziele zadałem pytanie gdzie można kupić te buty (3.0,5.0) na www.sciezkibiegowe.pl, nikt do mnie do dziś nie odpisał, widać że w Polsce Nike ma klientów w d#$ie...

Od dzisiaj Nike Free 5.0 powinny być dostępne w sklepie ergosport.pl

A jeśli chodzi o dystrybucję to na pewno mniejsze sklepy same wybierają co zamawiają nie mają w 100 % narzuconego asortymentu.
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

WTF z tym tematem?? Ja go nie zakładałem, Nagor ? :niewiem:
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

To ja prosiłem Nagora o utworzenie nowego tematu nt. Nike Free, bo tam gdzie pisaliśmy to raczej był offtop- nie chciałem tego ciągnąć w ten sposób.


Kontynuując temat Nike Free:
1. Dostałem odpowiedź z www.sciezkibiegowe.pl. :nienie:
2. Dotarłem do sklepu, w którym były m.in. Nike Free Everyday i Nike Free 7.0. (sklep Nike w outlet Fashion House).
3. Przymierzyłem trzy buciki: N. F. Everyday, Nike Zoom Skylon 11, Nike Air Zoom Explosion Road 2. Obejrzałem N.F. 7.0.

Wnioski ad.2 i 3.

1. Nike Free Everyday (czyli 8.0) to ściema i marketing. Oprócz sporej giętkości podeszwy w rejonie palców nie różni się toto znacznie od innych butów biegowych (wzornictwo pomijam)- do tego drogie.
2. Nike Zoom Skylon 11 mają zbliżone właściwości do N.F. E.- różnice to wzornictwo i może minimalnie większa sztywność podeszwy.
3. Nike Air Zoom Explosion Road 2 są zdecydowanie wygodniejsze od powyższych, lżejsze, niższy profil, bardzo elastyczna podeszwa- jak dla mnie powinny się nazywać "Nike Free 6.0 ze sztywnym zapiętkiem".
4. Nike Free 7.0 nie przymierzałem (bo była ostatnia para- mały rozmiar)- od N.F.E. różnią się głównie brakiem sztywnego zapiętka.

Na dzisiaj uważam kupowanie N.F.E. za wywalanie kasy w błoto. Do biegania na śródstopiu i do wzmacniania stóp bardziej nadaje się Explosion Road 2 (i jest tańszy).

Najśmieszniejsze w tym wszystkim: mój standardowy rozmiar Nike to 13 (47,5)- w sklepie mieli tylko rozmiary do 12 i... N.F.E. leżały jak ulał, Skylon były zdecydowanie za małe (o 1 numer), Explosion Road były prawie dobre (brakowało 0,5 numeru). Ale gdy wyjąłem z mierzonych butów wkładki... wszystkie były tej samej długości. Czyli o dopasowaniu rozmiaru buta nie tylko decyduje długość wkładki ale i wyprofilowanie cholewki.
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

@temat: aha
@odpowiedź ze ścieżkibiegowe.pl: no to masz więcej szczęścia ode mnie :zero:
@free everyday vs skylon: skylon nie jest '+' dlatego moim zdaniem jest fajniejszy

Nie wiem czy w akcie desperacji nie przerobię swoich 7.0 na 4.5 przy pomocy noża :hej:
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Porównanie wizualne. Od góry:
1. Nike Free Everyday,
2. N.F. 5.0,
3. N.F. 3.0,
4. Nike Zoom Skylon,
5. Nike Air Zoom Explosion Road 2

Jak widać po szerokości rowkowania najbardziej elastyczną podeszwę ma N.F.3.0 ale zaraz potem jest Explosion Road. Najniżsy profil: tu znowu N.F. 3.0 przoduje ale niewiele odstają Skylon i Explosion.

Na dole dodałem buty, w których obecnie biegam (Adidas Response TR) oraz buty, w których chciałbym biegać za 1,5-2 lata (Nike Zoom Waffle Racer). Na początek kupię Explosion i będę łagodnie wprowadzał je do użytku. Do tego stabilność ogólna, skakanka, rozciąganie łydek...jesienią przejdę wyłącznie na nie i pociągnę w nich zimę- potem zobaczymy... czy będzie co ze mnie zbierać :hej:

Obrazek
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

Zamówiłem właśnie Free 3.0 na eBayu w Niemczech i pozdrawiam Nike w Polsce wiadomo którym palcem :grr:.
Jak buty przyjdą zdam relację, kosztowało mnie to 15zł więcej niż damskie Free 3.0 w PL
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
vrs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 309
Rejestracja: 22 maja 2008, 09:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: WWa

Nieprzeczytany post

No i przyszły moje butki :hej: Jak pobiegam wieczorem to zdam relację :oczko:

EDIT:
No pobiegałem trochę, buty bardzo fajne, lekkie, szybkie. Biegałem po lesie, zupełnie inny kontakt z podłożem, można sobie fajnie poskakać po korzeniach. Ogólnie musiałem się powstrzymywać żeby nie biec szybciej. Podeszwa bardzo miękka właściwie bez żadnych usztywnień, ogólnie buty miękkie, czuje się przez podeszwę kamienie itp ale nie jest niewygodnie. Język jest nieco grubszy dzięki czemu sznurowadła nie piją w stopę. Nie jest to co prawda bieganie boso ale na pewno krok w dobrym kierunku. Jak na razie mój but nr 1
Michał

10km 58'03'' - 2009-10-04 -> 52'01'' - 2009-11-11
Teraz dopiero się zacznie...
ODPOWIEDZ