Elbrus czy Asics - co wybrać?

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja głupi biegam w ekiden one czasami. I innych kalenji, trailowych - też. A pany z Asicsa jak robili mi badanie stopy to kazali w Asics biegać. Tylko już nie pamiętam co mi tam wtedy wyszło.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hmm, badanie stopy asics... I wynik, że potrzebuję jakieś super hiper buty za minimum 600zł... Tylko chyba moje stopy o tym nie wiedzą, bo najlepiej się czują bez butów, albo w merrell vapor glove ;)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:Większość odradzających ci wybrane przez ciebie buty brało pod uwagę to że biegasz 30 km tygodniowo co daje ok 140 km w miesiącu to wcale nie tak mało
Skąd wiesz, co brali pod uwagę inni?
Vein1975 pisze:1. Elbrus to polska marka - wymyślona przez firmę MArtes Sport. ... Elbrus to nie jest niestety firma produkująca towar z najwyższej półki.
Zgadza się. Nie znaczy to jednak, że nie ma udanych modeli, w których bez problemu da się biegać. To liga podobna do kalenji i butów z Lidla (zanim w Lidlu zaczęli udziwniać i przekombinowali).
Vein1975 pisze:2. But Elbrus który podajesz jako pierwszy wybór. Co Ja mam na myśli biorąc pod uwagę wygląd ? ... Nie są zaprojektowane żeby nie zrobić ci krzywdy podczas uprawiania sportu.
Ale że co? Chciałeś napisać, że ktoś je zaprojektował żeby zrobiły krzywdę podczas uprawiania sportu?
Vein1975 pisze:Zapewne nie oddychają,
Skąd ten wniosek?
Vein1975 pisze:Zrobione są z prostego materiału na zwykłej wylanej gumie.
Bzdura. Na zdjęciach widać, że mają grubą warstwe pianki amortyzującej. Z kolei gumowy bieżnik mają pod mniej więcej połową stopy (metoda stosowana w niektórych modelach w celu zmniejszenia masy buta, najbardziej radykalnie stosowana chyba przez Nike)
Vein1975 pisze:Poprostu sportowy but do chodzenia nic więcej.
Jak do chodzenia, skoro widać że do biegania?
Vein1975 pisze:Sportowy but powinien mieć dobrze wyprofilowaną podeszwę, wygodną wkładkę.
Tak, powinien. Dlatego przed zakupem trzeba przymierzyć, lub ewentualnie kupić przez internet i odesłać w razie czego.
Vein1975 pisze:Przeczytaj sobie opis dowolnego buta biegowego do opisu technicznego tego buta. Zobacz jaka jest różnica w technologiach.
"Technologie" w opisach butów biegowych to marketingowy bełkot.
Vein1975 pisze:Nie mówiąc już o tym że wybierając but powinnaś wiedzieć jaką masz stopę. Ale to już inna historia - wyszukaj sobie
Nie trzeba się doktoryzować z typów stóp. Wystarczy przymierzyć buty.
Vein1975 pisze:3. But Asics - to oczywiście marka która produkuje obuwie sportowe, również do biegania. Tak , ten model jest opisywany w sieci jako do biegania. Wiele uwag które napisałem o bucie ELbrus powtórzyłbym tutaj. Oczywiście nie jest to but life stylowy. Spójrz jednak na podeszwę, czy naprawdę nie widzisz różnicy między nią a 99% innych butów do biegania ? Płaska gumowa podeszwa świadczy o tym że jest to but do użytkowania w salach gimnastycznych.
Jaka "płaska gumowa podeszwa", skoro gumowy bieżnik stanowi w nich około 30% powierzchni podeszwy? Reszta to odsłonięta pianka amortyzująca. Dość typowy but na asfalt.
Vein1975 pisze:Zobacz na profil tego buta. Po poprostu spójrz na te buty i porównaj . Widać gołym okiem że nie nadają się do biegania.
Po czym wnosisz, że się nie nadają? Zwykłe niskobudżetowe buty do biegania.
Vein1975 pisze:6. Moje podejście do butów jest proste powinny jak najbardziej chronić moją stopę i kolana.
Podejście do butów masz oryginalne, bo o ile buty chronią stopy (przed kamieniami, szkłem, itp.), to żadne buty nie chronią kolan.
Vein1975 pisze:Zrobiłem badanie stopy zebrałem informacje o wszystkich modelach które odpowidają do mojej stopy. Chodziłem po sklepach przymierzałem i wybrałem kilka modeli w których dobrze się czuje. I tak uważam że im droższy but tym lepszy jeśli mam świadomość jaki ma być i co ma sobą reprezentować.
Nie nazwałbym tego świadomością. Napchałeś sobie po prostu głowę jakimiś pierdołami marketingowymi i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych ;-)
ODPOWIEDZ