Kalenji Kiprun SD 2016 ( może w LD też)pęknięte usztywnienie

Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Witajcie!

Posiadam buty Kalenji Kiprun SD 2016. Biegałem w nich po asfalcie i innych utwardzonych nawierzchniach, czyli zgodnie z przeznaczeniem. Waga 68kg czyli też nie ważę za dużo jak na te buty. Kupiłem je 20..08.2016 i aktualny przebieg to prawie 500km.

Wczoraj zauważyłem pęknięcie tej blaszki usztywniającej w śródstopiu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem aktualnie w USA i wracam dopiero w kwietniu i nie wiem jak to będzie rozpatrzone. Mieliście może podobny przypadek, wpływa to później jakoś na bieganie? Uznali gwarancję czy były problemy? Może to moja technika biegu jest zła? Dość mocno się w sumie starły w tamtych okolicach jak na 500km. Pytam, gdyż jak mają być z tym problemy to może zacznę tutaj butów już szukać bo akurat zaczynają się wiosenne wyprzedaże.
New Balance but biegowy
zeluzg
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszyscy sobie chwalą te Kalenji. Że tanie i dobre. A wyżej właśnie widać efekty. Ja tam wole kupić porządne buty i mieć spokój na dłuższy czas. W oryginałach Nike czy Adidasa niektórzy biegają po 2 tys km.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zeluzg pisze:Wszyscy sobie chwalą te Kalenji. Że tanie i dobre. A wyżej właśnie widać efekty. Ja tam wole kupić porządne buty i mieć spokój na dłuższy czas. W oryginałach Nike czy Adidasa niektórzy biegają po 2 tys km.
Pfffff... A mi w oryginalach Adidasa po 800km pekla podeszwa, a wcale tanie nie byly. Konkretnie w UltraBoostach i Twoja teoria upada :hahaha:

Autorze tematu, jesli chcesz to reklamuj, dec pewnie uzna, byc moze od reki wydadza nowa pare, a jesli nie to sie nie ma co przejmowac i trzeba pomyslec o tym jak o autotuningu buta ktory chcial byc dla Ciebie bardziej elastyczny :hejhej:
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Deca jest znany z bardzo pro-konsumenckiego podejścia do reklamacji. Nie powinno być problemu z wymianą lub zwrotem pieniędzy.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
KarolAg
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 06 mar 2017, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zeluzg pisze:Wszyscy sobie chwalą te Kalenji. Że tanie i dobre. A wyżej właśnie widać efekty. Ja tam wole kupić porządne buty i mieć spokój na dłuższy czas. W oryginałach Nike czy Adidasa niektórzy biegają po 2 tys km.
Kalenji ekiden active ~1200 km po asfalcie i ścieżkach leśnych. Wizualnie bez zmian, jedynie lekko ubiły się na pięcie i teraz używam ich jedynie w terenie.

Co do butów autora tematu - reklamuj. Dec lubi iść na rękę klientom.
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Otrzymałem odpowiedź od eksperta Decathlon, że materiał tego usztywnienia w normalnych warunkach nie ma prawa pęknąć więc wskazuje to na błąd produkcyjny i gwarancję mi uznają, zatem po powrocie do Polski jadę do Deca.

Trochę się zraziłem przyznam i chyba poproszę o zwrot gotówki na kartę a kupię inne buty. W podobnej cenie i podobnym dropie mamy:

- Asics Gel Pulse 8
- Kalenji Elioprime
- Asics Gel Windhawk ( mało recenzji tego buta można znaleźć )
- Nike Winflo 3

Macie jakieś doświadczenia z ww. modelami ? Zastanawiam się czy podmienić te SD na któryś z nich.
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Sprawa rozwiązana - Decathlon Katowice, chcieli mi dać nowe buty, ale wyjaśniłem, że musiałem już nowe buty kupić w US i wolałbym zwrot kasy. Zrozumieli sprawę i mam kasę w ręce :) dla Deca duży plus :)
ODPOWIEDZ