Asics Gel Pulse 8 vs Adidas Supernova Glide Boost 8

mateusz19967
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2016, 10:23
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ateny, Grecja

Nieprzeczytany post

Witam.
Moje do tych czasowe buty, czyli Asics'y Nimbus 15 dochodza do konca swoich obowiazków po 2 latach wiernej usługi. I przyszedł czas na nowe obuwie. Od paru dni szukam butów z różnych firm, chcąc znaleść coś odpowiedniego pod moje parametry i coś w miarę w normalnej cenie.
Mam blisko 180cm, 65kg, moja stopa jest neutralna i przeważnie biegam po lekko piaszczystej nawierzchni, troche twardej, ale nie tak jak asfalt. Ostatnio przygotowywuje sie do marcowego półmaratonu. Ostatecznie po szukaniu różnych modeli butów na greckim rynku (mieszkam w Grecji), znalazłem Asicsy Gel Pulse 8, które mnie zaciekawiły, oraz Adidasy Supernova Glide Boost 8. Różnica cenowa jest niewielka między tymi dwoma modelami. Jaka jest wasza opinia na mój dylemat ? Brać w ciemno Adidasy, czy moze macie do polecenia jakiś inny model pasujacy do moich parametrów ?
Z góry dziekuję za odpowiedzi ! :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Przy twojej wadze nie ogranicza Cię amortyzacja, więc bierz co wygodniejsze.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mateusz19967 pisze:Witam.
Moje do tych czasowe buty, czyli Asics'y Nimbus 15 dochodza do konca swoich obowiazków po 2 latach wiernej usługi. I przyszedł czas na nowe obuwie. Od paru dni szukam butów z różnych firm, chcąc znaleść coś odpowiedniego pod moje parametry i coś w miarę w normalnej cenie.
Mam blisko 180cm, 65kg, moja stopa jest neutralna i przeważnie biegam po lekko piaszczystej nawierzchni, troche twardej, ale nie tak jak asfalt. Ostatnio przygotowywuje sie do marcowego półmaratonu. Ostatecznie po szukaniu różnych modeli butów na greckim rynku (mieszkam w Grecji), znalazłem Asicsy Gel Pulse 8, które mnie zaciekawiły, oraz Adidasy Supernova Glide Boost 8. Różnica cenowa jest niewielka między tymi dwoma modelami. Jaka jest wasza opinia na mój dylemat ? Brać w ciemno Adidasy, czy moze macie do polecenia jakiś inny model pasujacy do moich parametrów ?
Z góry dziekuję za odpowiedzi ! :)
Nigdy nie bierz butów do biegania w ciemno. Zawsze rób przymiarkę przed zakupem.

Przy Twoich parametrach masz szeroki wybór:
- w/w Adidasy
- w/w Asicsy
- Nike Zoom Pegasus
- Mizuno Wave Rider
- Brooks Ghost
- Saucony Ride
- NB 880

Wybierz najwygodniejsze. ;)
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Biegasz po miększej nawierzchni (nie beton i nie asfalt), nie masz nadwagi, biegasz już jakiś czas... Ja bym brał jakieś buty z ciut mniejszą amortyzacją - wskazane przez Ciebie są nieco "pancerne", zresztą Nimbusy też... Nie wiem, co biegasz - ale jeśli chciałbyś pobiegać trochę szybsze odcinki to kup coś nieco bardziej dynamicznego. Dorzucę New Balance Fresh Foam Zante lub Adidas Boston Boost.
biegam ultra i w górach :)
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z podanego wyboru osobiscie na pewno wzialbym Adidasy - biegalem w obu podanych modelach (wczesniejsze wersje) i ogromna roznia w trwalosci.
Jestem wyraznie ciezszy od Ciebie i Pulse mial pierwsze dziury juz po kilkuset km, Glide pokazal przetarcia dopiero po 1,5 tys. km, a wystarczyl na ponad 2 tys. km. Natomiast czytalem, ze wystarczaly na 3 tys. km, a nawet 5 tys. km!

BTW, ile wytrzymaly Ci Nimbusy?
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

+1 ode mnie dla NB Zante :taktak:
Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

mateusz19967 pisze:... znalazłem Asicsy Gel Pulse 8, które mnie zaciekawiły, oraz Adidasy Supernova Glide Boost 8. ...
Z tych dwóch wybrałbym Adidasa. (mam jedne i drugie)
W warunkach greckich tym bardziej. IMHO Glidy są przewiewniejsze.
mateusz19967
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2016, 10:23
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ateny, Grecja

Nieprzeczytany post

Robert pisze:Z podanego wyboru osobiscie na pewno wzialbym Adidasy - biegalem w obu podanych modelach (wczesniejsze wersje) i ogromna roznia w trwalosci.
Jestem wyraznie ciezszy od Ciebie i Pulse mial pierwsze dziury juz po kilkuset km, Glide pokazal przetarcia dopiero po 1,5 tys. km, a wystarczyl na ponad 2 tys. km. Natomiast czytalem, ze wystarczaly na 3 tys. km, a nawet 5 tys. km!

BTW, ile wytrzymaly Ci Nimbusy?
Nimbusy wytrzymaly mi ladne 2 lata, ale juz od paru miesiecy byly dodawane łatki itp. Ogonie jestem z Nimbusów bardzo zadowolony i je polecam !
mateusz19967
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2016, 10:23
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ateny, Grecja

Nieprzeczytany post

longtom pisze:
mateusz19967 pisze:... znalazłem Asicsy Gel Pulse 8, które mnie zaciekawiły, oraz Adidasy Supernova Glide Boost 8. ...
Z tych dwóch wybrałbym Adidasa. (mam jedne i drugie)
W warunkach greckich tym bardziej. IMHO Glidy są przewiewniejsze.
Ja osobiscie biegam na tym wielkim starym stadionie marmurowym, gdyż na tubylców nad tym stadionem jest taka sztucznie wyrobiona ścieżka na czymś z węgla i fajnie sie biega. Problem jest z tym ze zawsze buty sa obkopcone ale tak jak mowisz na tutejsze warunki beda w sam raz :)
mateusz19967
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2016, 10:23
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ateny, Grecja

Nieprzeczytany post

Panowie i panie, wybór zapadł.
Kupiłem jednak Adidasy Supernova Glide Boost 8.
Mam nadzieje ze bedą równie dobre jak i Nimbusy 15 i pozwolą mi dotrzeć do celu, jakim jest zejście poniżej 2h na połówce :)
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi !
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mateusz19967 pisze:Panowie i panie, wybór zapadł.
Kupiłem jednak Adidasy Supernova Glide Boost 8.
Mam nadzieje ze bedą równie dobre jak i Nimbusy 15 i pozwolą mi dotrzeć do celu, jakim jest zejście poniżej 2h na połówce :)
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi !
Powodzenia! :)
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
ODPOWIEDZ