Buty do biegania zimą

Tabor85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2016, 21:44
Życiówka na 10k: 43:35
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Chciałbym kupić zimowe buty do biegania. Czytałem poprzednie tematy nt. butów zimowych i w wielu przypadkach odradzaliście kupno butów zimowych, niestety u mnie próby biegania w butach na lato skończyły się niezbyt dobrze. Szukam butów do biegania po asfalcie, ale nie w mieście, a w lesie. Jaka różnica? Czasem śnieg, miejscami lód, ale częsciej jednak czarny asfalt. Co polecacie?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Dwie pary butów... mam podobna sytuację do Twojej, jak jest czarno i w miarę ok biegam w typowych asfaltówkach, jak się robi śnieg to mam Asics Sonoma 2, jak jest lód i mega ślisko to na Sonomy zakładam kolce.
Tabor85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 07 gru 2016, 21:44
Życiówka na 10k: 43:35
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Masz je z gore texem? Bo właśnie nie wiem czy ogólnie kupić buty z gore texem czy nie. W sumie nie będę biegał po kałużach i błocie, ale lubię ciepło, więc nie wiem :usmiech:
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

Bez membran, grubsze skarpety ciut na mrozie i jest dobrze. Nie zdarzyło mi się jeszcze bym miał zimno w stopy. Co jak co ale one szybko się zagrzeją.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pomyśl o nakładkach z kolcami. Gdy jest twardy lód, po tym jak temperatura kilkukrotnie przejdzie pod i nad zero stopni, nie pomogą żadne trailówki. A z drugiej strony trailówki na asfalcie nie są przyjemne, gdy jest twardo i sucho. A kolce gdy nie są potrzebne możesz zawinąć w torebkę foliową i schować do kieszeni kurtki.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
ODPOWIEDZ