ASCIS fuji trabuco 4 czy Salomon speedcross 3/4

Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Buty terenowe, używane w terenie, niszczą się znacznie szybciej niż szosowe. Jak nałapią brudu/piasku/pyłu - a każda taka drobina działa jak mikronożyk - szybko przecierają się, przede wszystkim w miejscach gdzie się intensywnie zginają. Do tego dochodzą uszkodzenia mechaniczne, jak się od czasu do czasu przylutuje w jakiś kamień albo korzeń itp.
Podeszwa, natomiast, nie zużywa się prawie w ogóle.
Tak, masz rację. I bardzo łatwo można przesunąć granicę żywotności cholewki buta i co za tym idzie samego buta.
Jeśli mocno je ubłocimy, ubrudzimy itd. to warto je umyć.
Zostawienie brudnych butów skraca ich żywotność.
Porada od polskiego bardzo dobrego biegacza terenowego ze szkolenia produktowego.

edycja:
Damian pomyśl także o Adidas Kanadia 8 TR
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
New Balance but biegowy
Damian91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 gru 2016, 17:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wlaśnie zastanawiam się nad tym czy lepiej wziąć Kanadia czy Trabuco. Nigdzie nie mogę doczytać jak te Kanadia zachowują się na twardym. Pytanie też czy godne polecenia są te TR7 bo jednak model niżej a różnice w cenie konkretne
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Damian91 pisze:Wlaśnie zastanawiam się nad tym czy lepiej wziąć Kanadia czy Trabuco. Nigdzie nie mogę doczytać jak te Kanadia zachowują się na twardym. Pytanie też czy godne polecenia są te TR7 bo jednak model niżej a różnice w cenie konkretne
TR8 nie znam, ale TR7 to bardzo lekki bucik, raczej do letniego i raczej krótkiego biegania. W mrozie może być ci w nim zimno, lekka, cieńka cholewka.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Piotr-Fit pisze:
jarjan pisze:Buty terenowe, używane w terenie, niszczą się znacznie szybciej niż szosowe. Jak nałapią brudu/piasku/pyłu - a każda taka drobina działa jak mikronożyk - szybko przecierają się, przede wszystkim w miejscach gdzie się intensywnie zginają. Do tego dochodzą uszkodzenia mechaniczne, jak się od czasu do czasu przylutuje w jakiś kamień albo korzeń itp.
Podeszwa, natomiast, nie zużywa się prawie w ogóle.
Tak, masz rację. I bardzo łatwo można przesunąć granicę żywotności cholewki buta i co za tym idzie samego buta.
Jeśli mocno je ubłocimy, ubrudzimy itd. to warto je umyć.
Zostawienie brudnych butów skraca ich żywotność.
Porada od polskiego bardzo dobrego biegacza terenowego ze szkolenia produktowego.

edycja:
Damian pomyśl także o Adidas Kanadia 8 TR
Pewnie można by tak robić, ale jak się biega kilka razy w tygodniu w terenie i ma jedną parę, to ciągłe mycie i suszenie jest dosyć uciążliwe.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Damian91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 03 gru 2016, 17:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli nadal wychodzi na to, że najlepiej będzie inwestować w Trabuco. One też wybitnie grube nie są. Z drugiej strony do tej pory biegam w najtańszych decathlonowskich szosówkach i dawałem jako tako rady nawet i przy -10* a problemy z marznięciem kończyn mam nie małe. Czytałem też, że TR7 na twardym są kiepskie. Ja też trochę waże bo w okolicach 80kg i raczej na wiele mniej nie mam ochoty na ten moment
ODPOWIEDZ