Biegowi Sneakerheadzi - czy są wśród nas?

deepblue
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 281
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Również uwilebiam Energy Boost. Tak samo jak Saucony Kinvara :)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ultra boost jest wizualnie bardzo kuszącym butem, ale jako doświadczony "porownywacz" butów i generalnie zwolennik całej tej boostowej rewolucji, uważam, że energy boost jest do biegania butem lepszym. Ultra boost za bardzo "pływa", chociaż moze niektórzy to lubią. Ale ultra boost jest chyba obecnie ulubionym butem sneakerheadow na świecie i to właśnie wcale nie biegowych.

Deepblue, czy Twoje przyłączenie sie do dyskusji oznacza, że jesteś biegowym sneakerheadem ?
deepblue
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 281
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: Deepblue, czy Twoje przyłączenie sie do dyskusji oznacza, że jesteś biegowym sneakerheadem ?
Niestety chyba tak.
Awatar użytkownika
janekowalski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 319
Rejestracja: 26 kwie 2015, 07:35
Życiówka na 10k: 00:39:35
Życiówka w maratonie: 03:11:24
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też niestety należę do tych co się do butów "modlą". Mizuno Wave Rider 17 moja miłość. W młodości, w pokoju miałem półkę gdzie stały buty na deskorolkę. Jeden przy drugim, po jednym z pary, jak w muzeum.

Stary a głupi, rzekłby ktoś mądry.
www.sznrunner.blogspot.com - mój biegowy blog
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Staram się nie mieć zbyt wielu rzeczy ogólnie, więc nam tylko jedne buty do chodzenia (Nike) i 2 pary do biegania. Normalne i minimale.
Najładniejsze jakie widziałem i miałem, to Adizero Pro 4, niebieskie. Do tego bardzo wygodne.

Aha, i jedne w góry.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Awatar użytkownika
hatek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 25 lut 2009, 00:09
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:28:01
Lokalizacja: Warszawa a dokładniej Praga

Nieprzeczytany post

Jak już mówimy o ciekawych to nabytek z serii "średnio do biegania choć teoretycznie do biegania" to

http://www.thedropdate.com/wp-content/u ... assche.jpg

Delikatnie mówiąc, zwracają uwagę :>
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, 22:55 przez hatek, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdopodobnie jestem Laską Kabacką.
Na pewno należę do Afterrunners.
Biegam dla własnej przyjemności.

W treningu skupiam się na bogatej, różnorodnej diecie, odpoczynku i poszukiwaniu czasu na chwilę biegu. Do 3:30 w maratonie to wystarczy.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

popraw link hatek :usmiech:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Chyba właśnie dzięki tym nie do końca biegowym powiązaniom Ultra boost jest najlepiej sprzedającym sie butem biegowym. Większość kupujących nie używa go jako but biegowy.
hassy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1219
Rejestracja: 09 paź 2012, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Deepblue, czy Twoje przyłączenie sie do dyskusji oznacza, że jesteś biegowym sneakerheadem ?
Eeejć, NadRedaktorze Miły, w przypadku Deepblue się nie pomyliłeś... ale chyba dopuszczasz w dyskusji pojawienie się także głosów i postaw anty-snikerhedowskich? Ścierania się poglądów i racji, za i przeciw... zwolenników hipsterskiego ostentacyjnego minimalizmu w liczbie par obuwia biegowego...? Wtedy będzie ciekawiej :) ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Oczywiście. Ale przy okazji staram sie prowadzić swego rodzaju "rejestr" sneakerheadow. :)
Jest wiele osób, która w temacie butów mają sporo przemysleń. Np Yacool, ale jego działania czyli obcinanie fragmentów butów są zazwyczaj sprzeczne z ideą kultu dla piękna oryginalnych projektów. Chociaż może czasami ten efekt wizualny poprawiają, zwłaszcza jesli oryginal był wybitnie szpetny.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

A ile trzeba miec par butow biegowych, by zalapac sie na liste?
Nie wiem, czy ja raptem z 9 bede przyjety do klubu :bum:

Opczywiscie mam takie ulubione, optymalna sytuacja to 3 pary jedne strasznie zuzyte, drukie lekko ruszone i aby byc spokojnym, ze mi nie braknie to 3 para nowka, czeka w pudeleczku. :sss:
Przypomnialo mi sie, ze bede "musial" kupic bo wlasnie wyrzucilem "pierwsza" pare.

Oczywiscie pocieszam sie, ze jest ze mna wszystko w porzadku bo przecierz mam kilka par buty do zadan specjalnych.
A oczywiscie zenki od dr Marabuta mam :bleble: i to z limitowanej serii.
http://bieganie.pl/?show=1&cat=20&id=7332
Co prawda juz dosc sfatygowane, ale mam.
mandaris
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 06 lis 2014, 20:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja to chyba jestem jakimś perwersyjnym sneakerheadem, staram się omijać moje buty wzrokiem, bo każda z 6 par jest na swój sposób ohydna :lalala: no ale jedne są przewygodne, drugie superlekkie, a jeszcze inne akurat były przecenione w danej wersji kolorystycznej (jej, kto wymyślił połączenie zgniłozielonego z różowym???)
Uwielbiam Pumy Faas 300, biega mi się w nich super, ale w wersji damskiej są to niestety brzydule (im nowsza wersja tym gorzej)
Marathon success does not come from training or perseverance, it comes from waterboarding yourself at aid stations.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Keri pisze:A ile trzeba miec par butow biegowych, by zalapac sie na liste?
Nie ma definicji, trzeba mieć ducha Sneakerheada. :) Chciałęm powiedzieć, że można mieć w takim razie nawet jedną parę (jak ktoś niezbyt dobrze stoi finansowo) ale zaraz pomyślałem, że prawdziwy Sneakerhead na co jak na co, ale na buty pieniądze mieć musi. :)
Ponad rok temu, kiedy byłem na targach przed Poznań Maraton, podszedł do mnie jakiś gość, który wyglądał naprawdę bardzo skromnie, przez wiele godzin jechał rano pociągami do Poznania, był bezrobotny. A potem, nie pamiętam dokładnie jak to powiedział, ale wydźwięk był taki, że zablokowali mu kartę kredytową chwilę po tym, jak kupił kolejne buty bo nie mógł sie powstrzymać, miał kilkanaście nowych par, żona miała do niego pretensje. To jest prawdziwy Sneakerhead. :)
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak ktoś kupuje na zapas " bo się przydadzą " lub na raty bo nie ma kasy ewentualnie bierze debet w banku na buty ( mając już buty ) to takiego delikwenta tez można zaliczyć do tego grona :)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prawda jest taka, ze gdy nie biegalem mialem 4 pary butow... Do garniaka, zimowe/trekingowe, jakies sportowe na wiosne/lato/jesien i sandaly na lato. Teraz samych biegowych mam 6 par a nie uwazam, ze mam ich jakos strasznie duzo ;)
ODPOWIEDZ