Komentarz do artykułu Wrażenia z premiery adidas pure boost X

Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:pączków się nie piecze.
Są i pieczone, ba, są nawet takie z mikrofalówki, ale co to za pączki?! :D Wolę zjeść jednego, ale normalnego.
New Balance but biegowy
hassy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1219
Rejestracja: 09 paź 2012, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Osobiście nie za bardzo kupuję następujący urywek: "... dużo luzu w okolicach palców, czyli cechy buta przystosowane do budowy kobiecej stopy". Czy to znaczy, że męska stopa nie ma palców? Albo że męskie palce nie powinny mieć luzu?

Ale oczywiście widzę zero problemu w robieniu i mniej lub bardziej sprytnemu marketingowemu promowaniu butów wyłącznie czy specjalnie dla pań. Przy okazji podzielając refleksję Władcy, że cokolwiek "tylko dla pań" - choćby te wspominane przez Naczelnego Adama sklepy - jest oczywiście zupełnie normalne i wielce chwalebne, zaś cokolwiek "tylko dla panów" to przecież jaskrawy przejaw wstrętnej, męskiej, godnej zdecydowanego potępienia dyskryminacji, szowinizmu, seksizmu i ogólnego kołtuństwa ;) :hej:

P.S. @Juannita, ciekawy i celny wgląd w zawiłości damskich postaw i emocji związanych z przynależnością stadną :) Czy pieczony pączek jest wciąż pączkiem? Kiedyś czytałem wywiad z jakimś mistrzem paelli wychowanym w miejscu narodzin i światowej stolicy paelli (niczym Neapol dla pizzy). Tłumaczył, co w paelli powinno się znaleźć. Autor pyta co z owocami morza. Mistrz na to, że w paelli nie ma i nie może być owoców morza. Autor: no to czym jak nie paellą jest ryż z owocami morza? Mistrz: ryżem z owocami morza :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

hassy pisze:Osobiście nie za bardzo kupuję następujący urywek: "... dużo luzu w okolicach palców, czyli cechy buta przystosowane do budowy kobiecej stopy". Czy to znaczy, że męska stopa nie ma palców? Albo że męskie palce nie powinny mieć luzu?
U kobiet niestety często pojawia się taka przypadłość jak haluksy, prawie nieznane w świecie męskim.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a ja znam, ale nie wiem, czy się z tego cieszę...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jesteś na pewno w mniejszości. :)
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

hassy pisze: P.S. @Juannita, ciekawy i celny wgląd w zawiłości damskich postaw i emocji związanych z przynależnością stadną :)
Taki lajf, sama też przedkładam najeczki nad kalendżi, z pełną świadomością przepłacania (lub nie) za markę.

I tylko nie myśl, że mężczyźni są od tego wolni. Z góry uprzedzam, że nie znam cen samochodów, ale jakbyś awansował/założył formę i miał do wydania na przykład 150 tys. to kupiłbyś trochę gorszego mercedesa/audi czy lepszą toyotę? ;)
hassy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1219
Rejestracja: 09 paź 2012, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Sz. Naczelny: no tak, ale luz na palce z przodu buta to ogólnie fajna i potrzebna sprawa, nie tylko związana z konkretną przypadłością. Zdrowa stopa bez haluksów też powinna mieć luz z przodu - dla komfortowego i poprawnego biomechanicznie działania. Można więc powiedzieć, że u kobiet taki luz jest jeszcze bardziej istotny, jako że statystycznie maja one większe predyspozycje do haluksów; nawet jeśli nie katują stóp w wysokich obcasach z wąskimi noskami. I to miło, że Adidas o tym pomyślał.

@Juannita: no nie wiem, co bym zrobił mając 150 tysi tylko na wózek, to dla mnie abstrakcja. Pewnie poczytałbym Clarksona i kupił... duże kombi z potężnym silnikiem (stać by mnie było na paliwo i ubezpieczenie). A konkretna marka... wiesz... ja już nie jestem w stadium aspiracji na samca alfa i głównego łowczego na dzielni, więc może nawet bym uniknął ostentacji - wiesz, że to już nie muszę niczego sobie ani światu udowadniać :) Rozumiem doskonale dążenie aby na butkach był logos Najka a nie Kalendżi... ale czy miałbym Najka czy Sałkony czy Niubalans, czy - trzymając się tematu - Adasia... to nie wiem czy bym się spierał...
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Same buty na obcasach jeszcze nie są powodem haluksów ani żylaków, trzeba mieć to w genach.

A już bardzo w temacie - rzeczone Adidasy można wygrać na fanpejdżu Chodakowskiej. Dziewczyny, do boju.
hassy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1219
Rejestracja: 09 paź 2012, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Juannita pisze:Same buty na obcasach jeszcze nie są powodem haluksów ani żylaków, trzeba mieć to w genach.
Zgadza się, dlatego napisałem o predyspozycjach - choćby wrodzonych (uwarunkowanych genetycznie). Jeśli ktoś ma predyspozycje to nawet chodząc w odpowiednich butach nie zagwarantuje, że nie będzie miał haluksów. Ale chodząc notorycznie i intensywnie w szpilkach z wąskim noskiem, jak mi się wydaje, walnie pomaga predyspozycjom przekuć się w realny problem. Szpilki nie będą same z siebie przyczyną, ale czynnikiem wspomagającym. A jeśli ktoś nawet nie ma predyspozycji to i tak notoryczne i intensywne chodzenie w szpilkach z wąskim noskiem może chyba z czasem przynieść różne niemiłe konsekwencje, nawet jeśli to nie będą konkretnie haluksy.

Wracając do tematu: bardzo to miłe, że nowe Adasie mają noski skrojone z luzem na palce. To wcale nie tak częste jak by się wydawało - nawet w butach sportowych czy turystycznych. Brawo firma.
ODPOWIEDZ