Komentarz do artykułu Hoka, buty z nietypową podeszwą wchodzą na polski rynek

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

jan IV pisze:Oficjalnej dystrybucji w Polsce nie ma albo o niej nie wiem.
No właśnie komentujesz wątek pod tytułem: "Hoka, buty z nietypową podeszwą wchodzą na polski rynek"
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kulawy pies
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 29 sie 2010, 11:38
Życiówka na 10k: słaba
Życiówka w maratonie: megasłaba
Lokalizacja: hol fejmu

Nieprzeczytany post

Jacek, mam ledwie śmigane 44,5 jakieś rapanui , przywiozłem w zeszłym roku z Francji, chcesz popróbować?
d... nie urywają; jedyne super zastosowanie - to do ekstremalnej plyometrii, ew parkouru. da się w tym spokojnie skakać z 2-3m.
mastering the art of losing. even more.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12395
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakby potwierdzasz moje przypuszczenia.
Chcę sprawdzić jakie odczucia daje ta bardzo gruba pianka pod śródstopiem podczas prowokowania pracy ekscentrycznej i porównać to z pewnie dwa razy cieńszym boostem.
44,5 może być trochę za duże, ale my zdaje się mamy zaległego browara, więc jak będziesz w pobliżu to serdecznie zapraszam, bo każda okazja do spotkania jest dobra. Nawet jeśli będą to za duże buty.
kezlok
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2014, 18:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:25

Nieprzeczytany post

Biegam w Hokach od 3 lat.
Ważę 81 kg a w sezonie letnim 78 kg. Obecnie latam w nich głównie teren, ultra w górach(model Challeneger ATR) ale też krócej po ulicy (model Clifton).
Zacząłem od ulicznych(model Bondi3) ale bez możliwości przymiarki więc teraz w nich już tylko chodzę a po zakupie kolejnych modeli o pól numeru większych jestem z nich bardzo zadowolony.
Nigdy nie miałem problemów z plecami jak redaktor...biegam raczej ze śródstopia niż pięty...zresztą wielu biegaczy w stajni tej firmy też raczej nie biegają z pięty a śmigają i wygrywają też czasem....w USA biega już bardzo dużo osób i marka sprzedaje co roku więcej butów.
Kolejną fajną sprawą jest jak dla mnie mały drop gdyż w Hokach wynosi on 4 - 6 mm w zależności od modelu.
W terenie rzeczywiście po długich biegach nie bolą stopy gdyż kamienie, korzenie nie przebijają się przez podeszwę...
Wielu zawodników na blogach pisze, że nie mają problemów z kolanami od kiedy w nich biegają.
Sam latam bez więzadła krzyżowego przedniego.
Model Clifton jest bardzo lekki i dobrze śmiga się w nim biegi uliczne...
Pianka się ubija to fakt i czuć różnicę po zakupie kolejnego modelu ale nie ubija się chyba tylko w butach, gdzie jej nie ma prawie w ogóle(minimalistycznych) a nie wiem jak w Boostach chętnie bym się dowiedział jak to wygląda w nich???
Do tej pory kupowałem za granicą i cieszę się, że będę mógł w Polsce przymierzyć i dopasować but bo wiadomo, że każdy model ma swoją charakterystykę i nawet ten sam model czasem po "poprawkach" w następnym roku może już nie pasować.
O to moje doświadczenia i osobiście polecam tę markę.

Kezlok
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12395
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ubijająca się z czasem pianka staje się bezużytecznym balastem, stąd przewaga boosta, który się nie ubija. Tyle że Adidas nie oferuje większej grubości tego materiału pod śródstopiem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

kezlok pisze:Kolejną fajną sprawą jest jak dla mnie mały drop gdyż w Hokach wynosi on 4 - 6 mm w zależności od modelu.
Nie wątpię, że te buty są dla Ciebie fajne, ale raczej nie dlatego, że jest mały drop. Przy grubej piance realny drop jaki jest u Ciebie jest całkiem spory. Bardzo miękka i gruba pianka ugina się pod naciskiem śródstopia i stopa i tak nie ma takiego zakresu ruchu jak w butach z małych dropem. Drop w grubych butach (nie tylko w Hoka) to nic nie znacząca liczba.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kezlok pisze:Biegam w Hokach od 3 lat. ...
W terenie rzeczywiście po długich biegach nie bolą stopy gdyż kamienie, korzenie nie przebijają się przez podeszwę...
Biegam długie dystanse w terenie (przeważnie Tatry i Beskid Śląski, czyli masa kamieni) w butach przeważnie minimalistycznych. Treningi i zawody na dystansach od 50 do 130 biegałem w Ascend Glove, Trailrock 235 lub X-Talon 200. Po żadnym z tych biegów nie bolały mnie stopy, żadnego z tych butów nie przebiły kamienie. Jedynie w Trail Glove 2 zdarzało mi się boleśnie poczuć kamień, podeszwy jednak nie przebiło ;-) Problem nie tkwi więc w butach i żeby go rozwiązać nie trzeba kupować komicznych butów na koturnach.
jan IV
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, 23:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ludzie dajcie spokój. Cokolwiek człowiek pozytywnie napisze o Hokach to znajdujecie, cytujecie i heja, byleby pojechać po człowieku.

Panie Adamie nawet nie komentuje Pana ataku na mnie...szkoda gadać.

Natomiast mam apel do tych co jeszcze w Hokach nie biegali a już moralizują...naprawdę polecam spróbować.

Może generalnie boicie się, że ktoś spróbuje godzić w wasz kochany minimalizm.

Spokojnie ja nie zamierzam.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jan IV pisze:Natomiast mam apel do tych co jeszcze w Hokach nie biegali a już moralizują...naprawdę polecam spróbować.
Nie ma sprawy, przyślij do testów. Rozmiar 28 cm.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

jan IV pisze:Panie Adamie nawet nie komentuje Pana ataku na mnie...szkoda gadać.
Chyba mamy inną definicję "ataku" :)
Adam Klein pisze:
jan IV pisze:Oficjalnej dystrybucji w Polsce nie ma albo o niej nie wiem.
No właśnie komentujesz wątek pod tytułem: "Hoka, buty z nietypową podeszwą wchodzą na polski rynek"
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

marketing robisz to źle.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Da sie w koncu u nas kupic te buty czy nie? google mi nie pomagaja zbyt. Szukam challenger atr albo mafate w rozmiarze 44 i 2/3
Mozna na PW pisac jak nie chcecie tu reklamy robic.
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Narazie jest tylko dystrybutor, sklepy musza dopiero zamówić.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z tego co piszecie sa dosc znaczne roznice pomiedzy modelami.

Od 3 lat posiadam model Stinson, zaprojektowany na asfalt, a wiec stosunkowo sztywny.
Po 3 latach ( co prawda bez biegania po asfalcie) zbicie pianki jest praktycznie nie zauwazalne, lecz wewnetrze przetarcia sa wyrazne.

Slyszalem opinie o szybkim zuzywaniu ale moje Stinsony przecza temu.

Dla wiekszosci biegaczy trudno bedzie znalezc lepsze buty. Kto sprobuje ten potwierdzi (ale trzeba dobrac wlasciwy model).
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Cos sie zmienilo czy nadal nie mozna kupic tych butkow u nas? google niewiele nowego wypluwa :/
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
ODPOWIEDZ