Jakie buty wybrac na początek?

netzah
Wyga
Wyga
Posty: 80
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:24
Życiówka na 10k: 1:00:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.

W nawiązaniu do tematu również proszę o pomoc w doborze obuwia do biegania.

Jestem osobą która zawsze aktywnie uprawiała różne sporty, jak bieganie to na 3-4km. W kwietniu tego roku doznałem zwichnięcia rzepki w lewym kolanie. Gips tydzień, orteza 1 miesiąc,kilka miesięcy rehabilitacji , od połowy sierpnia zacząłem biegać gdyż boję się jeszcze uprawiać inne sporty prócz : rower od czerwca i pływanie od lipca.

Biegam 3 razy w tyg. W zeszłym tygodniu pierwszy raz przebiegłem 10km. Z każdym kolejnym biegiem forma rośnie. Tempo średnie mam około 5:50/km. Za każdym razem jak biegam staram się na początku rozgrzać, ale mimo to kolano kontuzjowana jest dosyć "sztywne" i dopiero po 4-5 km swobodnie mi się biegnie( najlepsze czasy na km osiągam na ostatnich kilometrach), ale w tym czasie znów zaczynam odczuwać większe zmęczenie i małe skurcze "zdrowej" nogi głównie w łydce - zapewne że podświadomie mocniej pracuje ta "zdrowa" noga.
Biegam w 90% po asfalcie i często mam obolałe łydki po koniec biegu. Biegam w butach Kalenij za około 100zł, dobrze się biega ale boję że może mają za małą amortyzację i po jakimś czasie ( biegam miesiąc i 1 tydzień) mogę się nabawić kontuzji osłabionego kolana.

Bardzo proszę o pomoc w doborze obuwia: przymierzałem Cumulusy 17 i świetnie się czułem, ale są za drogie. Czytałem tu na forum że dobre też są Pulse 6, Puma Fass 300 ( różne modele), Nike lunarglide itp. Które byłyby najlepsze na początek z myślą o najlepszej ochronie kolana z wyleczoną zwichniętą rzepką.
New Balance but biegowy
issem10
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2015, 13:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję autorowi wpisu za pomocne rady. Pomogły dobrać mi buty. Ja nie polecam kupywania najtańszych butów do biegania w Deca albo Lidlu. Biegam 3-4 w tygodniu i przygotowuje się do maratonu i ostatnio kupiłem sobie Buty do biegania. Wydałem trochę dużo, ale lubię mieć markowe i na kilka lat buty. Kupiłem Asics Nimbus 17 - http://sport-partner.pl/produkty/buty-a ... -17-1.html a dla dziewczyny, której celem jest półmaraton i rekreacyjne bieganie zamówiliśmy Buty mizuno Wave elevation http://sport-partner.pl/produkty/buty-m ... women.html i jest zadowolona w 100%. Wydaliśmy prawie 1000 zł i kto mówi, że bieganie to tani sport?
Bieganie to najlepszy sport na świecie.
Szczęście & Bieganie - Marathon in Progress...
Awatar użytkownika
WojtekM
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1991
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzionków

Nieprzeczytany post

dlaczego kupowałeś w taki drogim sklepie?
Nimbus 17 -> http://www.taniebieganie.pl/produkt/asi ... 7-m-czarny
Mizuno -> http://sklep.smjsport.pl/product-pol-33 ... -2015.html
Go Hard Or Go Home
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

WojtekM pisze:dlaczego kupowałeś w taki drogim sklepie?
Bo mu placa za rozsylanie spamu promujacego ten sklep?
Pierwszy post i od razu dwa linki relamowe - niemal zal, ze tak tanio. Dwie pary butow i jedynie tysiac...

Zastanawiam sie, jakie sa stawki za takie cos - moze warto dorobic?
toran
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:55
Życiówka na 10k: 53:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

20groszy za post ;) 50 gr za recenzje na Ceneo.
Awatar użytkownika
embe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 659
Rejestracja: 26 mar 2015, 23:18
Życiówka na 10k: 42:52
Życiówka w maratonie: 3:23:30
Lokalizacja: Kielce

Nieprzeczytany post

toran pisze:20groszy za post ;) 50 gr za recenzje na Ceneo.
Za taką twórczość:
issem10 pisze:Ja nie polecam kupywania najtańszych butów
dałbym pół stawki (i też nie wiem, czy to nie za dużo)
Obrazek
issem10
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2015, 13:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

WojtekM pisze:dlaczego kupowałeś w taki drogim sklepie?
Nimbus 17 -> http://www.taniebieganie.pl/produkt/asi ... 7-m-czarny
Mizuno -> http://sklep.smjsport.pl/product-pol-33 ... -2015.html
O kurde, w takim razie przepłaciłem...


Robert pisze:
WojtekM pisze:dlaczego kupowałeś w taki drogim sklepie?
Bo mu placa za rozsylanie spamu promujacego ten sklep?
Pierwszy post i od razu dwa linki relamowe - niemal zal, ze tak tanio. Dwie pary butow i jedynie tysiac...

Zastanawiam sie, jakie sa stawki za takie cos - moze warto dorobic?
A od czego mam zacząć przygodę na forum ? Od wrzucania zdjęc z ultramaratonów? Każdy zaczyna od sprzętu, zakupu butów. Czytam to forum od kilku miesięcy dopiero teraz się zarejestrowałem.
Bieganie to najlepszy sport na świecie.
Szczęście & Bieganie - Marathon in Progress...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie, nie każdy zaczyna od sprzętu.

i rzadko kto opakowuje w ładne gładkie zdania dwa linki do mało znanego sklepu, w dodatku - jak napisał wojtek - drogiego.

nie dziw się więc reakcjom.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Romeq77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2015, 10:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie, proszę o radę. Biegam od kilku miesięcy, wcześniej miałem buty z Lidla i dawały radę. Teraz szukam czegoś bardziej profesjonalnego, głównie do treningów. Nie jestem fachowcem, ale patrząc po śladzie wytarcia podeszwy, sądzę, że mam stopę naturalną, lekko pronującą. Wyczytałem sporo dobrych opinii o Mizuno Wave Creation http://www.dobiegania.pl/buty-do-biegan ... 12235.html. Ktoś może potwierdzić, że to słuszny wybór? Nie chcę wtopić kilkuset złotych.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Powtórzę to, co pewnie wielu bardziej doświadczonych biegaczy często mówi.
Jeśli nie miałeś okazji przymierzyć obuwia, to jego zakup w sieci jest loterią.

Co do Mizuno Wave Creation to miałem kiedyś te buty ("niższy" model niż ten o który pytasz, więc mogą jednak istotnie się różnić) i po kilku biegach z żalem oddałem koledze.
Pasek wzmacniający, o ile pamiętam wszyty po wewnętrznej stronie stopy, paskudnie mnie obcierał.
Mam dość szerokie stopy i przyzwoicie sprawdzają się u mnie popularne modele Asics'ów (mam na myśli brak odcisków, otarć i złażących paznokci).
Romeq77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2015, 10:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za radę. W takim razie na pewno przed zakupem postaram się je przymierzyć w jakimś sklepie.
bahamut24
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2015, 22:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam ,
Podłączam się do pytania o wybór butów. Ważę 88kg ( zrzuciłem w 6 miesięcy 13kg) , chcę kupić buty do biegania regularnego 4-5 razy w tygodniu po asfalcie/kostce/betonie :hej: Mój budżet to 300 zł ( dużo i nie dużo) Upatrzyłem 2 modele w decathlonie
Asics Gel Pulse 7
http://www.decathlon.pl/buty-gel-pulse- ... 40284.html

Asics Gel Runmiles
http://www.decathlon.pl/buty-gel-runmil ... 40283.html

Może mi ktoś doradzić które będą lepsze ( rozmiar 47 :zero: )
Stope sprawdzałem w pewnym sklepie na matrycy i niby neutralna. Odwiedziłem również sklep biegacza w Bydgoszczy w celu zasięgnięcia profesjonalnej porady ale nie mieli na stanie żadnych butów w moim rozmiarze więc polecili zamówić przez internet :bum: :hahaha:
Awatar użytkownika
adam1adam
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1754
Rejestracja: 20 lis 2011, 09:59
Życiówka na 10k: 33:10
Życiówka w maratonie: 2:32:24

Nieprzeczytany post

Co do Mizuno Wave Creation to miałem kiedyś te buty ("niższy" model niż ten o który pytasz, więc mogą jednak istotnie się różnić)----
Moja opinia:
Mam sprawdzilem oddam baz zawachania "zelazka" :grr:

Mam zapytanie co do Pumy 500 do biegania na zime (tyle o nich slyszalem) "brac" ( nie ma ich we wszystkich sklepach,
tylko internet)! Cena moze byc :lalala:
jacek1985
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 54:08
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać na buty oraz ile czasu chcesz przeznaczyć na bieganie. Do stopy szerokiej nadają się Adidas Energy Boost ESM, ale są drogie (kwota ok. 700 zł). W testach bardzo dobrze wypada też Nike Zoom Vomero 10 i jest przy tym nieco tańszy - poniżej 600 zł.
Marta Malina
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 01 lis 2015, 17:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzis zaczęłam swoją przygodę z bieganiem:) Czy ktoś mógłby mi pomóc dobrać buty?
Bo wiem, że buty to podstawa..Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ