Buty startowo-treningowe, coś szybkiego i dynamicznego

marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Asicsy mogą być małe jeśli masz szerokie stopy, mam stopę raczej średnią (z tendencją do wąskiej) i dla mnie są ok.
Dorzucę Ci do listy Brooks Launch - też mam, jest nieco szerszy. W decathlonie mierzyłem buty Mizuno (nie pamiętam modelu - chyba wave rider) i generalnie były dla mnie za szerokie, więc może coś z tej firmy.
biegam ultra i w górach :)
New Balance but biegowy
toran
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:55
Życiówka na 10k: 53:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W poniedziałek zmierzę Asics i Saucony. Co do Mizuno to mam strasznie mieszane uczucia. Obydwa buty przetarły się po niskim kilometrażu - reklamację odrzucono.Teraz je dobijam i dopiero czuję że się w nich dobrze biega. Mam wątpliwości co do jakości wykonania butów tej firmy...
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

[quote="puchatek391"]but mi nie przeszkadza jako tako, problem zauważyłem dopiero po drugim treningu do tego występuje tylko na jednej nodze.
ja mam chyba nie wymiarowe nogi bo z adidasem też tak było na początku a później znikło, to samo z jomami. z tym że tu wyszło bardzo szybko dlatego myślałem czy by deczko nie przyspieszyć ich rozciągania w jakiś sposób. Paznokieć i tak zejdzie i tak[/quote

Numeracja w Lunartempo jest zaniżona. Ja musiałem kupić o 0,5 cm większe niż wszystkie inne moje buty, w tym inne nike.
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

Jeśli rozważacie wypróbowanie adidasów, warto zajrzeć na stronę sklepu adidas.pl - bodajże do jutra działa kod 'friends' dający 25% zniżki, też od cen z outletu.
toran
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:55
Życiówka na 10k: 53:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

slapcio pisze:Jeśli rozważacie wypróbowanie adidasów, warto zajrzeć na stronę sklepu adidas.pl - bodajże do jutra działa kod 'friends' dający 25% zniżki, też od cen z outletu.
Który model polecasz ?
Ceny w sklepie trochę napomowane. Jaka jest korzyść z zakupu bezpośrednio od Adidasa ? Łatwiejsza ścieżka reklamacji ?
pozdr,
T
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

Nie, taka promocja opłaca się chyba tylko od cen outletowych, tu dla facetów: http://www.adidas.pl/mezczyzni-outlet

filtrami z boku ustawiasz np. Buty + bieganie, normalnie patrzac na "mężczyźni-buty" przecenionych modeli nie wyświetla. A normalne ceny maja takie, że nawet odejmujac te 25% nie zyskasz zbyt wiele, jeśli w ogóle, w stosunku do innych sklepów netowych

Kilka modeli adidasa było wymienionych na 1 str watku, dlatego tu napisałam info jakby ktoś chciał coś wypróbować. Ja z tej firmy używam tylko energy boost2, dzisiaj przez ta promocję zupełnie poza planem kupiłam sobie parę eb2 atr za 244 zł co już jest cena więcej niż dobra, choć tylko jeden kolor damskich tak tanio wychodził.
toran
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:55
Życiówka na 10k: 53:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chcę kupić Boston 5, w którym momencie wpisujesz kod rabatowy ? Ja dotarłem do okienka z płatnością...

[EDIT] Już widzę, jest checkbox - wpisz kod promocyjny ;) [/EDIT]
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

brujeria pisze:
puchatek391 pisze:but mi nie przeszkadza jako tako, problem zauważyłem dopiero po drugim treningu do tego występuje tylko na jednej nodze.
ja mam chyba nie wymiarowe nogi bo z adidasem też tak było na początku a później znikło, to samo z jomami. z tym że tu wyszło bardzo szybko dlatego myślałem czy by deczko nie przyspieszyć ich rozciągania w jakiś sposób. Paznokieć i tak zejdzie i tak[/quote

Numeracja w Lunartempo jest zaniżona. Ja musiałem kupić o 0,5 cm większe niż wszystkie inne moje buty, w tym inne nike.
O, ja nie mam takiego odczucia. W tym tygodniu miałam okazję włożyć na stopy jeden po drugim - 3 modele z tej firmy: lunar tempo, wildhorse 2 i terra kiger 2. I z tych trzech wildhorse wydawał się mieć najmniej miejsca w palcach (na długość), dwa pozostałe były pod tym względem porównywalne. Kwestia jeszcze dobrego zasznurowania, żeby stopa się nie przesuwała do przodu. Natomiast rzeczywiście z nike noszę rozmiar 37,5 podczas gdy z innych firm, które dotychczas wypróbowałam 37-37,3.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jak coś to mam Tempo do sprzedania swoje po około 40km, niestety paznokcie odmówiły współpracy z tym modelem. Może faktycznie ta rozmiarówka jest zaniżona :/
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

slapcio pisze:
brujeria pisze:
puchatek391 pisze:but mi nie przeszkadza jako tako, problem zauważyłem dopiero po drugim treningu do tego występuje tylko na jednej nodze.
ja mam chyba nie wymiarowe nogi bo z adidasem też tak było na początku a później znikło, to samo z jomami. z tym że tu wyszło bardzo szybko dlatego myślałem czy by deczko nie przyspieszyć ich rozciągania w jakiś sposób. Paznokieć i tak zejdzie i tak[/quote

Numeracja w Lunartempo jest zaniżona. Ja musiałem kupić o 0,5 cm większe niż wszystkie inne moje buty, w tym inne nike.
O, ja nie mam takiego odczucia. W tym tygodniu miałam okazję włożyć na stopy jeden po drugim - 3 modele z tej firmy: lunar tempo, wildhorse 2 i terra kiger 2. I z tych trzech wildhorse wydawał się mieć najmniej miejsca w palcach (na długość), dwa pozostałe były pod tym względem porównywalne. Kwestia jeszcze dobrego zasznurowania, żeby stopa się nie przesuwała do przodu. Natomiast rzeczywiście z nike noszę rozmiar 37,5 podczas gdy z innych firm, które dotychczas wypróbowałam 37-37,3.
Żeby porównywanie rozmiarów miało sens rozmawiajmy o długości wkładek w cm, a nie o numerach.
slapcio
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 240
Rejestracja: 17 paź 2014, 15:08
Życiówka na 10k: 45:36
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białowieża

Nieprzeczytany post

Aby się wypowiedzieć co do zawyżania/zaniżania numeracji na długość, można: a) porównać numery przy tej samej długości; b) porównać długość przy tym samym numerze :oczko: Obie drogi wnioskowania są poprawne.

Nota bene, nike 37,5 (23,5 cm wg producenta) miały bodajże tą samą długość wkładki co asicsy fujitrainer3 w rozmiarze 37 (23 cm), choć inny kształt sprawiał, że odczucia po założeniu na stopę były zgoła różne, rzeczywiście asiscy były ciaśniejsze.
toran
Wyga
Wyga
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:55
Życiówka na 10k: 53:28
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupiłem Adidas Boston 5 w promocji ale niestety o ile dł. wkładki się zgadza o tyle strasznie uciskają mi łuk stopy... Ze smutkiem muszę je odesłać lub szybko sprzedać (żeby nie czekać na zwrot pieniędzy i dostawę do adidasa). Kiedyś kupiłem Energy Boost (pierwszą edycję) i również miałem ten sam kłopot. Jak zaczynam wiązać z pominięciem łuku stopy wtedy stopy już nie trzymają się dobrze w butach :( Jestem niekompatybilny z Adidasem.

Wracam więc z pytaniem - które buty treningowo startowe będą najbardziej żywotne ?
be_p_art
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2015, 17:48
Życiówka na 10k: 51:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od 9 miesięcy biegam w Saucony Fastwitch 6 i bardzo je sobie cenię za niesamowitą lekkość i szybkość! W krótkim czasie poprawiłam większość moich czasów :hej: Przebiegłam w nich dwa półmaratony. Generalnie biegam ok 80-100 km na miesiąc. Jestem niewysoką, lekką osobą, z wąską stopą, więc ciężar buta ima ogromne znaczenie. Przekonałam się o tym kupując Saucony Guide 8. Niby w wadze różnica niewielka i drop 8mm zamiast 4, ale ich zabudowa sprawia, iż mam wrażenie, że w nich człapię :smutek: Poza tym lewa stopa przekręca się za bardzo do środka, z czym nie miałam wcześniej problemu!
W każdym razie mam nie lada dylemat, bo przygotowuję się do kwietniowego maratonu i szukam butów lekkich, ale dających radę w zimie, no i na królewskim dystansie!
Będę wielce wdzięczna za wszelkie rady!
wierciu
Wyga
Wyga
Posty: 141
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:24
Życiówka na 10k: 44:04
Życiówka w maratonie: 3:21:26
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:Bardzo dziękuje za opinie, dzisiaj zamówiłem sobie Lunar Tempo, zobaczymy jak będzie :sss:

Biegam od 2 miesięcy w Lunar Tempo i Lunar Racer.
Polecam takie połączenie. Tempo jako szybka treningówka dla osób które biegają 5k poniżej 20 min będzie idealna. Za to Racer na zawody idealne. Fajnie oddają energię i nie męczą nóg. Mam w nich za sobą na razie boegi na 5k i 10k. Połówkę i maraton będę testował od marca.
5 km: 18:15
10 km: 38:09
21 km: 01:24:54
42 km: 03:06:28
robbie77
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:08
Życiówka na 10k: 43:12
Życiówka w maratonie: 4:05

Nieprzeczytany post

toran pisze:Kupiłem Adidas Boston 5 w promocji ale niestety o ile dł. wkładki się zgadza o tyle strasznie uciskają mi łuk stopy... Ze smutkiem muszę je odesłać lub szybko sprzedać (żeby nie czekać na zwrot pieniędzy i dostawę do adidasa). Kiedyś kupiłem Energy Boost (pierwszą edycję) i również miałem ten sam kłopot. Jak zaczynam wiązać z pominięciem łuku stopy wtedy stopy już nie trzymają się dobrze w butach :( Jestem niekompatybilny z Adidasem.

Wracam więc z pytaniem - które buty treningowo startowe będą najbardziej żywotne ?
Ja bardzo chwale sobie Puma Faas 500 ale pierwsza edycje. Sa elastyczne, maja dobra amortyzacje, sa lekkie i bardzo trwale. Trudno je teraz zdobyc - nie wiem jaki nosisz rozmiar- ale jak juz znajdziesz to sa w niskich cenach tzn spokojnie do 200 zl. Jedyne co mi juz obecnie przeszkadza to drop - typowy dla treningowych butow chociaz to w nich uczylem sie biegac ze srodstopia i super mi szlo i nawet nie bylo tego tak czuc. Ogolnie nie widze minusow w tych butach poza tym ze maja duzo "ala" zamszu i jak namokna to sa troche ciezkie... Ponadto jaknbostony Cie uciskaja na luku (tez tak mam z wszystkimi adidasami) to Faasy 500 maja dodatkowo mieciutki jezyk... Naprawde swietne buty
ODPOWIEDZ