Buty na twardą nawierzchnię

fatboy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2015, 11:51

Nieprzeczytany post

Witam,

Poszukuję butów do biegania na asfalcie.
Moje pierwsze buty powoli kończą swój żywot, za 1,5 miesiąca maraton, więc szukam czegoś nowego.
W skrócie:
Waga - 74 kg, tygodniowo 4 biegi - razem ok. 70 km (w tym wybiegania).
Poprzednie buty Adidas Duramo 4 (przebieg ok. 1500 km).
Stopa neutralna.

Nie jestem w stanie w tej chwili dużo zapłacić, więc szukam czegoś w granicach 200 PLN. Stare buty były pierwszymi, więc liczyła się wygoda i nigdy na nie nie narzekałem.
Myślałem nad nowszym modelem z tej samej serii, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Dziękuję za wszelkie porady.

Pozdrawiam.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Puma faas 300 lub 500 w zaleznosci od tego czy wolisz mniej czy wiecej amortyzacji.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli możesz dołożyć 19 pln, to polecam:
http://www.runnersclub.pl/product-pol-2 ... -4293.html

przez jakiś czas jeszcze w tym sklepie masz dostawę gratis, za 220 pln śmiało można kupować.

Ewentualnie: Jeśli chciałbyś coś innego to możesz decathlon odwiedzić i serię kiprun przymierzyć.
biegam ultra i w górach :)
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

fatboy pisze:Poprzednie buty Adidas Duramo 4 (przebieg ok. 1500 km).
... Nie jestem w stanie w tej chwili dużo zapłacić, więc szukam czegoś w granicach 200 PLN. Stare buty były pierwszymi, więc liczyła się wygoda i nigdy na nie nie narzekałem.
Na Twoim miejscu chyba sprobowalbym kupic kolejne Duramo - niby mozna "sie naciac" przy kolejnych edycjach butow, ale biorac pod uwage, ze akurat ten model czesto bywa w dosc niskich cenach i dobrze Ci lezy, to czemu nie?
marek84 pisze:Jeśli możesz dołożyć 19 pln, to polecam: ASICS-GEL-ZARACA-3
Cena nie jest wysoka, ale...
Mam Zaraca 2, przebieglem w nich ok. 1100 km i sa to przyzwoite buty - jednak nie wzialbym ich na 42 km po asfalcie (a taki plan za pare tygodni ma fatboy). Na takie ekscesy, to moim zdaniem Zaraca ma troche za malo amortyzacji.
fatboy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2015, 11:51

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Puma faas 300 lub 500 w zaleznosci od tego czy wolisz mniej czy wiecej amortyzacji.
Skłaniałbym się do zakupu Puma Faas 500 v4. Jedyna moja wątpliwość dotyczy dużej różnicy w dropie w porównaniu do moich starych butów. Nie będzie to problemem?

PS. Czy opcja z nowszym modelem Duramo będzie dużo gorsza w perspektywie październikowego startu?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niższy drop bardziej obciąża łydkę o ile zaczniesz lądować na śródstopiu. Jeśli lądujesz na piętę to w tych butach też dasz radę, mają sporo amortyzacji.
Czy opcja z nowszym modelem Duramo będzie dużo gorsza w perspektywie październikowego startu?
Czy gorsza to nie wiem. Biegasz teraz w Duramo więc gorzej być Ci nie powinno, co najwyżej nie będzie Ci lepiej ;)
fatboy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2015, 11:51

Nieprzeczytany post

Próbowałem przymierzyć gdzieś te Pumy, żeby nie kupować w ciemno online i zobaczyć jak noga się czuje, jak wygląda rozmiarówka itp., ale bez powodzenia (Poznań). Z tego, co widzę, te buty stacjonarnie są bardzo trudno dostępne. Dodatkowo w cenie ok. 230 zł są tylko w białym kolorze, a poza tym (jeśli już są) to drożej.

Nie mogę zbyt długo czekać na zakup, więc prawdopodobnie zdecyduję się na nowe Duramo. Dam sobie jeszcze jeden dzień na poszukiwania.

Pozdrawiam.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Poznaniu masz runnersclub - podjedź sobie i zobacz, może mają coś w promocji dla Ciebie. Przymierzysz i zobaczysz.
Robert pisze:Mam Zaraca 2, przebieglem w nich ok. 1100 km i sa to przyzwoite buty - jednak nie wzialbym ich na 42 km po asfalcie (a taki plan za pare tygodni ma fatboy). Na takie ekscesy, to moim zdaniem Zaraca ma troche za malo amortyzacji.
Wszystko zależy od zawodnika, ludzie biegają w minimalach albo boso i nic im nie jest. Znam człowieka, co w Asics Piranha przebiegł i nic mu nie było.
biegam ultra i w górach :)
miejscowy_trucht
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 02 cze 2015, 15:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: gdańsk

Nieprzeczytany post

fatboy pisze:Witam,

Poszukuję butów do biegania na asfalcie.
Moje pierwsze buty powoli kończą swój żywot, za 1,5 miesiąca maraton, więc szukam czegoś nowego.
W skrócie:
Waga - 74 kg, tygodniowo 4 biegi - razem ok. 70 km (w tym wybiegania).
Poprzednie buty Adidas Duramo 4 (przebieg ok. 1500 km).
Stopa neutralna.

Nie jestem w stanie w tej chwili dużo zapłacić, więc szukam czegoś w granicach 200 PLN. Stare buty były pierwszymi, więc liczyła się wygoda i nigdy na nie nie narzekałem.
Myślałem nad nowszym modelem z tej samej serii, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Dziękuję za wszelkie porady.

Pozdrawiam.
u mnie super sprawdzaja sie cumulusy
kogi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2015, 13:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja na Twoim miejscu zakupiłbym coś lepszego, zwłaszcza, że w bieganiu masz już spore doświadczenie. Osobiście jestem początkujący i też założyłem sobie, ze kupie buty do 200 zł, ale jak przymierzyłem dwa razy droższe glide boost to już nie chciałem nic innego. Duramo też brałem pod uwagę, ale nie podobało mi się, że przy chodzeniu czy bieganiu stopa mi się jakby "zapadała" bo były zbyt miękkie. Wybór butów do biegania jest naprawdę spory i najlepiej wybrać się do sklepu, przymierzyć parę modeli i samemu ocenić które są dla Ciebie najbardziej wygodne.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kogi pisze: założyłem sobie, ze kupie buty do 200 zł, ale jak przymierzyłem dwa razy droższe glide boost to już nie chciałem nic innego
buty się kupuje na wyprzedaży. Sam kupiłem teraz w lato glide boost 7 za 249pln i grzecznie w pudełku czekają swoją kolej. Widziałem też sporo butów średnio- i górnopółkowych poniżej 250 pln.
biegam ultra i w górach :)
kogi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2015, 13:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gdzie można dostać glide boost 7 w takiej cenie? patrzyłem w wielu sklepach i wszędzie powyżej 400, powyżej 300 widziałem w necie starsze wersje kolorystyczne, ale z rozmiarem ciężko
fatboy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2015, 11:51

Nieprzeczytany post

Podpinam się pod powyższe pytanie.
Dziś odwiedziłem kilka sklepów biegowych i glide boost 7 były jednymi, które po założeniu leżały idealnie, jakbym już w nich biegał. Niestety poza zasięgiem cenowym.

Kolejne, na które zwróciłem uwagę, jeśli chodzi o wygodę i polecenie w sklepie to Puma Ignite, z tym że nie było rozmiaru.

Pozdrawiam.
kogi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2015, 13:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tu znalazlem za 300 starsza wersje kolorystyczna: http://esklep.intersport.pl/pl/product/ ... e-7-b40269

ja kupilem takie: http://esklep.intersport.pl/pl/product/ ... t-7-b33384
fatboy
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 15 lip 2015, 11:51

Nieprzeczytany post

Dzięki za linki!

Swoją drogą dziwne to dla mnie, że ta sama generacja butów, tylko w innym kolorze, może aż tak różnić się ceną. Pewnie już taniej 7 nigdzie nie dostanę.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ